Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Πολυ απλα το ηπιαμε φετος για τα καλα
Δεν θυμάμαι ποιο κυβερνητικό στέλεχος είχε υποσχεθεί πως το κυνήγι θα απαλλαγεί από τους περιορισμούς. Τώρα όμως που το σκέφτομαι, δεν θυμάμαι αν άκουσα καν μια τέτοια δήλωση από κυβερνητικά χείλη,… και δεν είμαι σίγουρος αν ειπώθηκε ποτέ! Σίγουρα, αποκύημα της φαντασίας μου θα ήταν… Δεν είμαι καλά - ακούω φωνές!...

Φάρμα των ζώων γίναμε - κανονικά!
 
Το έχω ζήσει κι εγώ αυτό με τους αριθμούς και προσαγωγή για εξακρίβωση επειδή έγραψα σε ενα χαρτί τους αριθμούς των οργάνων πουν έκαναν των έλεγχο με πολύ άσχημο, προκλητικο και ειρωνικό τρόπο.
Στην ουσία είναι μια μαλάκια τα νούμερα και να τα πάρεις διότι και να κάνεις καταγγελία θα τους καλύψει το σύστημα.
Ως γνωστόν κόρακας κορακου μάτι δεν βγάζει...

Απ την αστυνομία δεν θα έχω πρόβλημα.
Τους δικούς μας τους θηροφυλακες δεν ξέρω τι θα γίνει και τι εντολές έχουν.
φιλε αγγελε βουτα το σκυλακισου το καριοφιλησου και τραβα στο βουνο να ξελαμπικαρηςςςς,,πατα και το ν 6 στο κινητοσου για να εχης το κεφαλακισου υσηχοοοο και καλα κυνηγιαααα,,, .my man. .terror.
 
Δεν θυμάμαι ποιο κυβερνητικό στέλεχος είχε υποσχεθεί πως το κυνήγι θα απαλλαγεί από τους περιορισμούς. Τώρα όμως που το σκέφτομαι, δεν θυμάμαι αν άκουσα καν μια τέτοια δήλωση από κυβερνητικά χείλη,… και δεν είμαι σίγουρος αν ειπώθηκε ποτέ! Σίγουρα, αποκύημα της φαντασίας μου θα ήταν… Δεν είμαι καλά - ακούω φωνές!...

Φάρμα των ζώων γίναμε - κανονικά!
Οι ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ δεν έχουν ποτέ ονοματεπώνυμο.Έχουν κοινή φυσιογνωμία και πρακτική.Του ΑΠΑΤΕΩΝΑ
 
Δυστηχως ο ανθρωπακος δεν θα παρει διφραγκο..
ο Στοκας απεβιωσε η επιχειρηση πουληθηκε..
Θυμαμε πως τοτε ο Στοκας ειχε πει πως αυτο εγινε γιατι ειχε βαλει στην αποθηκη..τεσσερα φυσιγγια αντι για δυο...
το ποσο σοβαρος ειναι αυτος ο ισχυρισμος μπορει να το κρινει ο καθενας...
Τελοσπαντων..Να δοξαζει το θεο που δεν εχασε κ το φως του....
 
Δυστηχως ο ανθρωπακος δεν θα παρει διφραγκο..
ο Στοκας απεβιωσε η επιχειρηση πουληθηκε..
Θυμαμε πως τοτε ο Στοκας ειχε πει πως αυτο εγινε γιατι ειχε βαλει στην αποθηκη..τεσσερα φυσιγγια αντι για δυο...
το ποσο σοβαρος ειναι αυτος ο ισχυρισμος μπορει να το κρινει ο καθενας...
Τελοσπαντων..Να δοξαζει το θεο που δεν εχασε κ το φως του....

και 14 να είχε βάλει δεν γίνεται να έχεις πυροδοτηση μέσα στην αποθήκη.
Δυστυχώς θα τραβήξει ακόμα και ακόμα πιο δυστυχώς άκρη δεν θα βγάλει ο άνθρωπος
Και ένα μεγάλο μπράβο στους κυνηγοπατερες για το ενδιαφέρον που έδειξαν τι γίνεται δεν έχουν ίχνος ντροπής επάνω τους;.no.
Τι θα έπρεπε να κάνουν αυτοί και δεν το έκαναν?
 
και 14 να είχε βάλει δεν γίνεται να έχεις πυροδοτηση μέσα στην αποθήκη.

Τι θα έπρεπε να κάνουν αυτοί και δεν το έκαναν?
Ότι μπορούν για να βοηθήσουν από την στιγμή που βάρεσε κανόνι και η ασφαλιστική
Ας έκαναν μια πρόταση ότι όποιος θέλει ας δώσει ένα ευρώ για τον άνθρωπο το να μην κάνουν τίποτα από την στιγμή που ξαναλέω έκλεισε η ασφαλιστική και έμεινε ξεκρεμαστος το θεωρείς φυσιολογικό;
 
Ότι μπορούν για να βοηθήσουν από την στιγμή που βάρεσε κανόνι και η ασφαλιστική
Ας έκαναν μια πρόταση ότι όποιος θέλει ας δώσει ένα ευρώ για τον άνθρωπο το να μην κάνουν τίποτα από την στιγμή που ξαναλέω έκλεισε η ασφαλιστική και έμεινε ξεκρεμαστος το θεωρείς φυσιολογικό;
Δεν νομιζω ότι θα μπορούσαν να γίνει κάτι σε αυτή την κατεύθυνση μιας και δεν θα είχε τελειωμό. Πόσοι χάνονται κάθε χρόνο σε από ατύχημα κυρίως σε κυνήγι αγριόχοιρου? Φαντάζομαι ότι παίρνεις ότι προβλέπει η ασφάλεια και από κει και πέρα δεν ξέρω. Και φυσικά με 1,85 ευρώ στην άδεια για ασφάλεια ποσά εκατοντάδων χιλιάδων δεν υπάρχει περίπτωση να καλυφθουν. δύσκολες καταστάσεις πολυ.
 
Δεν νομιζω ότι θα μπορούσαν να γίνει κάτι σε αυτή την κατεύθυνση μιας και δεν θα είχε τελειωμό. Πόσοι χάνονται κάθε χρόνο σε από ατύχημα κυρίως σε κυνήγι αγριόχοιρου? Φαντάζομαι ότι παίρνεις ότι προβλέπει η ασφάλεια και από κει και πέρα δεν ξέρω. Και φυσικά με 1,85 ευρώ στην άδεια για ασφάλεια ποσά εκατοντάδων χιλιάδων δεν υπάρχει περίπτωση να καλυφθουν. δύσκολες καταστάσεις πολυ.
Δεν λέω ότι θα καλυφθούν τέτοια ποσά λέω ότι έστω συμβολικά πρέπει να υπάρξει ένα ενδιαφέρον συναδελφικο από αυτούς που μας εκπροσωπούν
Ειδικά σε αυτή την περίπτωση που όλα δείχνουν ότι ο άνθρωπος δεν είχε καμία ευθύνη ο τοπικός σύλλογος τουλάχιστον έπρεπε να κάνει μια κίνηση για να βοηθήσει λίγο
Δεν λέω με το έτσι θέλω θα σας βάλω πιο ακριβή την άδεια αλλά να προτείνει ότι όποιος θέλει και μπορεί ας δώσει έστω ένα ευρώ μπορεί να μην μαζευόταν ένα μεγάλο ποσό αλλά και από ψυχολογικής άποψης καλό θα έκανε στον άνθρωπο ότι υπάρχει ενδιαφέρον
 
Με στεναχωρεί , και με προβληματίζει το που θα πάει , και το πόσο θα τραβήξει αυτή η ιστορία με τα λοκ ντάουν , και πια θα είναι η λύση σε αυτό το υγείονομικο πρόβλημα , ποσει άνθρωποι χάνουν ψυχική υγεία , καθώς δημιουργούνται και οικονομικά προβλήματα , με ότι αυτό συνεπάγεται και για την κοινωνική , και οικογενειακή ισορροπία , τώρα για μας που φέτος ίσως δεν κυνηγήσουμε , λόγο μη έξαρσης , και διασποράς αυτής της ίωσης , οκ δεν πειράζει ,και είναι επί της ουσίας φαντάζομαι για τους περισσότερους , αν όχι όλους , το μικρότερο κακό , βέβαια για το κοινό καλό , αλλά επειδή τη σεζόν την έχουμε πληρωμένη , πιστεύω θα ήταν λογικό του χρόνου , απλά να μας σφραγίσουν μόνο τα κυνήγιτικα βιβλιάρια , ταπεινή μου γνώμη , πάντως θα ήταν μια σοβαρή κίνηση από τους υπεύθυνους , και αν μη τί άλλο μια κίνηση στο πρόσωπο μας , ως μια ένδειξη ότι δεν είμαστε μόνο χρηματοδότες . Ταπεινή μου γνώμη.
 
Καλα ελεγε ο μικρος...Μην ακους τις μαλακιες που λενε για τα κρεβατια.
Εχουνε μετρησει τους αναπνευτηρες ακομα και απο τα χειρουργικα
τραπεζια,που εν δυναμη μπορουν να χρησιμοποιηθουν για covid-19.
Παρε μια μειωση στο 80% τα χειρουργεια τωρα...Οταν εχεις μπασκεμπολιστα
υπουργο υγειας,δεν σου φαινεται και πολυ περιεργο οταν σου λεει οτι
εχει παραγγειλει εμβολια για τα Χριστουγεννα του 20 ενω οι εταιριες
ψαχνουν για το τι σκατα θα κατασκευασουν ακομα!Τωρα παιδες αμα
πω υπομονη,σαν κλανια θα ακουστει....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top