Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ποιος εχει δοκιμασει τελευταια 2 χρονια τα euromix.?εμενα μου βγαζουν ωραιες τουφεκιες σε ολες τις αποστασεις κ κυβηγαω με 1*

Ποιος εχει δοκιμασει τελευταια 2 χρονια τα euromix.?εμενα μου βγαζουν ωραιες τουφεκιες σε ολες τις αποστασεις κ κυβηγαω με 1*

Τα euromix τα χρησιμοποιώ κυρίως στα πολύ κρύα μιας και σε νορμάλ καιρό ριχνω σκοπευτικα.
Όντως βγάζουν ωραίες κατανομές και σίγουρα με σφιχτά στοκ έχεις και ωραία καπνισματα, αλλά με 1* που τα έχω δοκιμάσει σε χαρτί στα 30 μέτρα τα 8/9 είχαν ασχημη κατανομή λογικά λόγο συσσωμάτωσης των σκαγιων.
Ενώ με 3* ήταν πολύ καλή η κατανομή.
 
Καλημερα Κυριοι,

Χρησιμοποιησα περσυ τα imperial τα ιταλικα 32gr και εμεινα απολυτα ευχαριστημενος. Φθηνο και καλο ακομα κ στα κρυα (64,5€ η κουτα). Εχει καποιος αποψη για τα OSCAR NITRO; Σκεφτομαι να τα δοκιμασω επειδη ειναι ελληνικα και εχουν ιδια τιμη.
 
Καλημερα Κυριοι,

Χρησιμοποιησα περσυ τα imperial τα ιταλικα 32gr και εμεινα απολυτα ευχαριστημενος. Φθηνο και καλο ακομα κ στα κρυα (64,5€ η κουτα). Εχει καποιος αποψη για τα OSCAR NITRO; Σκεφτομαι να τα δοκιμασω επειδη ειναι ελληνικα και εχουν ιδια τιμη.
Τα ιμπεριαλ τά ισπανικά.καλυτερα να μείνεις με αυτά τα nitro θέλουν τόν καιρό τους , πολύ καλύτερο τό 30 Άρι του το mix , και το black diamond.και του Ρουμελιώτη το 32 αρι του είναι φοβερό.
 
Καλημερα Κυριοι,

Χρησιμοποιησα περσυ τα imperial τα ιταλικα 32gr και εμεινα απολυτα ευχαριστημενος. Φθηνο και καλο ακομα κ στα κρυα (64,5€ η κουτα). Εχει καποιος αποψη για τα OSCAR NITRO; Σκεφτομαι να τα δοκιμασω επειδη ειναι ελληνικα και εχουν ιδια τιμη.
Καλησπέρα φίλε,δοκίμασε και τα red fire που βγάζει ο Oscar.
 
Τα ιμπεριαλ τά ισπανικά.καλυτερα να μείνεις με αυτά τα nitro θέλουν τόν καιρό τους , πολύ καλύτερο τό 30 Άρι του το mix , και το black diamond.και του Ρουμελιώτη το 32 αρι του είναι φοβερό.
Το nitro είναι συγκεντρωτικό φυσιγγι αρκετά θα έλεγα .Το μέχρι πέρυσι black diamond με την granular ήταν ωραίο φυσιγγακι μαλακό νομίζω ότι άλλαξε πυρίτιδα δεν το έχω δοκιμάσει το καινούργιο.
 
Καλησπέρα φίλε,δοκίμασε και τα red fire που βγάζει ο Oscar.
Το red fire με Α πυρίτιδα εξαιρετικό αλλά σκληρό φυσιγγι σε μαλακούς καιρούς με ηλιοφάνεια .Το θήραμα θα πέσει αλλά με ζεστή στις πολλές τουφεκιές θα σε κουδουνισει άσχημα ,νομίζω ότι είναι στα 33gr και όχι στα 32 .
 
Το nitro είναι συγκεντρωτικό φυσιγγι αρκετά θα έλεγα .Το μέχρι πέρυσι black diamond με την granular ήταν ωραίο φυσιγγακι μαλακό νομίζω ότι άλλαξε πυρίτιδα δεν το έχω δοκιμάσει το καινούργιο.
Και φέτος με γκρανουλαρ είναι Λευτέρη.
 
Επειδή πρόσφατα πήρα το black diamond για δοκιμή και ομολογώ ότι όσο έχω μπορέσει να το ρίξω μου άφησε πάρα πολύ καλές εντυπώσεις είναι γεμισμένο με gm3.οσον αφορά το nitro στο φυλλάδιο που βρήκα στο μαγαζί γράφει ότι το γεμίζει με d20
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top