Καιρός

Αύριο να βγούμε προς Κόρινθο μεριά ή λέτε να βραχούμε; Από windy μόνο το meteoblue δεν δίνει βροχές


Και για όνομα ρε φίλε....
...Το meteoblue είναι ότι πιο σάπιο και άκυρο υπάρχει
Gfs ecmwf icon με την σειρά που στα έβαλα....
 
Για να δούμε
Και για όνομα ρε φίλε....
...Το meteoblue είναι ότι πιο σάπιο και άκυρο υπάρχει
Gfs ecmwf icon με την σειρά που στα έβαλα....
Πες το ντε, γιατί ο τρίτος της παρέας πίνει νερό στο όνομά του. Εγώ ecmwf επιλέγω, στην τύχη βέβαια, αλλά βλέπω ότι συνήθως πέφτει μέσα
 
Περικλή την σχετικά ψυχρή κατάβαση στα Βαλκάνια δείχνει να την κανει. Λες ρε φιλε να γίνει κάνα θαύμα το πρώτο δεκαήμερο του Νοεμβρίου; Ξεροκρυο θέλουμε και μόνο ξεροκρυο!!!!
Έχω γράψει και στο θέμα με την τσίχλα
Ότι 29 με 5 περιμένω καλά πράγματα
Η να με πάρετε με τις πέτρες ...
 
Για να δούμε

Πες το ντε, γιατί ο τρίτος της παρέας πίνει νερό στο όνομά του. Εγώ ecmwf επιλέγω, στην τύχη βέβαια, αλλά βλέπω ότι συνήθως πέφτει μέσα
Gfs ..Αμερικανικο προγνωστικό ..από φέτος αναβαθμισμένο και πάει καλά

Ecmwf...Ευρωπαϊκό .Στις σοβαρές κακοκαιρίες είναι καλό ..Σε απλές διαταραχές όχι....

Icon ...Γερμανικό ...Παλιότερα δεν το έβλεπα καν..Πλέον πάει καλά σε κάποια θέματα οπότε μια σημασία του δίνεις .

Για εμένα στο windy βάζεις επιλογή compare και στα βγάζει όλα μαζί ..

Ελπίζω να βοήθησα
 
Έχω γράψει και στο θέμα με την τσίχλα
Ότι 29 με 5 περιμένω καλά πράγματα
Η να με πάρετε με τις πέτρες ...
Oχι ρε φιλε , γιατί να σε πάρουμε με τις πετρες;; Δείχνει να αλλάζει προς το χειμωνιάτικο ο καιρός το πρώτο δεκαήμερο του Νοεμβρίου. ΔΕΝ θέλω βροχες. Ξεροβορι μονο. Ας βρέξει μετά τις 10/11 3-4 μερόνυχτα!!!!
 
Έχω γράψει και στο θέμα με την τσίχλα
Ότι 29 με 5 περιμένω καλά πράγματα
Η να με πάρετε με τις πέτρες ...
Εδώ ρε Περικλή ολόκληρη ΕΜΥ και σοβαρά σάιτ πέφτουν έξω ακόμα και 10 ώρες πριν, εσένα θα πάρουμε με τις πέτρες ? Σε γενικές γραμμές τα πας καλύτερα από τους παραπάνω
 
Όχι πετρες στον Περικλή!!! Τα μονδελα δείχνουν κάτι σχετικά χειμωνιάτικο να μαγειρεύεται από πανω μας και κρυουλακι να ροβολαει κατά τα μέρη μας. Είναι μακριά ακόμη και θα μας πει και ο σπεσιαλιστας τι βλεπει!
 
Η θερμοκρασία στην Μόσχα, θα πέσει κάτω από το 0 για πρώτη φορά φέτος στις 9-10 Νοεμβρίου, και μάλιστα μόνο το ξημέρωμα.
Δεν είναι πρόταση ....εκδρομής στην Ρωσία αλλά για να δούμε (και να ελπίζουμε*) για ποιό λόγο δεν έχουν πιεστεί τα πουλιά να κατηφορίσουν.
Τώρα αν θα ...πεισθούν να περάσουν (Α) από τα μέρη μας και (Β) από τα καρτέρια μας, άγνωστο.

* "Παρηγοριά στον άρρωστο, μέχρι να βγεί η ψυχή του" λένε στα μέρη μου. ;)
 
Περικλή τι δείχνει ρε συ το αμερικάνικο?????? Αν βγει αυτό το ψύχος που δίνει και συνδυαστεί με υετο χιονίζει μέχρι και τις βαρκες????? Όλο και το γυροφέρνει στα τελευταία τρεξιματα!!!

Με τι κουραγιο και με τι ορεξη να πεις η να δεις χαρτες ρε φιλε.
Απο 25 Σεπτεμβριου καψαμε τον εγκεφαλο μας. εφτασα να μιλαω απο Γαλλους και ιταλους μεχρι με ουκρανια βουλγαρια και ρουμανια προχθες..Και τελικα μας κοβουν τα ποδια..οι λακαμαδες
 
Με τι κουραγιο και με τι ορεξη να πεις η να δεις χαρτες ρε φιλε.
Απο 25 Σεπτεμβριου καψαμε τον εγκεφαλο μας. εφτασα να μιλαω απο Γαλλους και ιταλους μεχρι με ουκρανια βουλγαρια και ρουμανια προχθες..Και τελικα μας κοβουν τα ποδια..οι λακαμαδες
Κάτσε να δεις που με την γκαντεμια που μας δέρνει όταν θα ανοίξει εάν ανοίξει θα έχουμε χιονιά και παλι θα πάρουμε γκογκοβια .
 
Ξυπναω σημερα ..
Εχω να δω χαρτες 2 μερες..
Λεω ας παει..αντε να μπω..
Και βλεπεις βοριαδες για 10+ μερες..
Βλεπεις κρυο να μπαινει και να μενει απο πανω μας...Βλεπεις ρωσσια βαλκανια και β.τουρκια να χειμωνιαζουν σχεδον...
Ε αι σιχτιρι...
 
Ξυπναω σημερα ..
Εχω να δω χαρτες 2 μερες..
Λεω ας παει..αντε να μπω..
Και βλεπεις βοριαδες για 10+ μερες..
Βλεπεις κρυο να μπαινει και να μενει απο πανω μας...Βλεπεις ρωσσια βαλκανια και β.τουρκια να χειμωνιαζουν σχεδον...
Ε αι σιχτιρι...
Ελα και μας ανοιγεις την ορεξη Περι..μακαρι να μεινει ετσι το πραμα να γεμισουμε μπεκατσα και για το κυνηγι κατι γινεται
 
Back
Top