Φυσίγγια για την Φάσσα

Παίδες και για εμένα το speed δεν μου άρεσε και ιδιαίτερα όταν το δοκίμασα πριν 1-2 χρόνια γιαυτό και δεν είναι στα φυσίγγια που αγοράζω. Το όπλο μου είναι beretta 692, μόλις 2 χρόνια το έχω και ακόμα ψάχνω το θέμα φυσίγγια. Ένα που μου άρεσε πέρυσι είναι το NSI PM40. Το ξέρω ότι τα 40γρ ίσως να είναι υπερβολή αλλά το φυσίγγιο αυτό ήταν φοβερό. Επίσης θα ανέφερνα και ένα της gamebore το grouse 33,5gr αλλά η εταιρεία αυτή κόβει κώλους στις τιμές...
 
Παίδες και για εμένα το speed δεν μου άρεσε και ιδιαίτερα όταν το δοκίμασα πριν 1-2 χρόνια γιαυτό και δεν είναι στα φυσίγγια που αγοράζω. Το όπλο μου είναι beretta 692, μόλις 2 χρόνια το έχω και ακόμα ψάχνω το θέμα φυσίγγια. Ένα που μου άρεσε πέρυσι είναι το NSI PM40. Το ξέρω ότι τα 40γρ ίσως να είναι υπερβολή αλλά το φυσίγγιο αυτό ήταν φοβερό. Επίσης θα ανέφερνα και ένα της gamebore το grouse 33,5gr αλλά η εταιρεία αυτή κόβει κώλους στις τιμές...
Τοτε φιλε μου δωκιμασε κατι πιο αργο
 
Κορυφαίο. Το βασικό μου φυσιγγιο στην φασσα. Θα το ευχαριστηθείς, Αν το δοκιμάσεις σε χαρτί ανέβασε την αποτύπωση να δω πως πάει και στο δικό σου οπλο/τσοκ
Ειναι το φυσίγγι που ριχνω κι εγω εκτός εξαιρέσεων λογω καιρού.
Η αποτύπωσή του στο χαρτί δεν με έχει τρελαίνει. Όμως μ'αυτα που μου εχει δείξει στην πράξη ,με εχει κερδίσει και αισθάνομαι την εμπιστοσύνη που πρεπει να εχεις κανείς στο φυσίγγι που ρίχνει.
 
Μαριε με υα victory δε τα πας καλα???
Τόλη τα victory πράσινα 36gr είναι αρκετά καλά και τα έχω σχεδόν πάντοτε μαζί μου. Τα victory λιλά 31gr δεν τα έχω ακόμα δοκιμάσει με το καινούριο μου όπλο. Παλιά ήταν πάντοτε μαζί μου το καλοκαίρι.
 
Τόλη τα victory πράσινα 36gr είναι αρκετά καλά και τα έχω σχεδόν πάντοτε μαζί μου. Τα victory λιλά 31gr δεν τα έχω ακόμα δοκιμάσει με το καινούριο μου όπλο. Παλιά ήταν πάντοτε μαζί μου το καλοκαίρι.
Τα εχω δουλεψει τα πρασινα καλο ειναι αλλα οταν πιασουν τα κρυα δε τραβαει
 
απο το 2010 που δοκιμασα το μαυρο του λαμπρο..σε συνθηκες οκτωβρη μεχρι φλεβαρη,δεν βρηκα κατι που να το πλησιαζει......δοκιμασμενο σε νερο,ποταμι με - 14 δουναβη...εκοβε κωλους.....εχω σκοπο φετος να δοκιμασω περκορσο και μπιτουρμπο 36αρια,,να δω πως θα πανε...
 
Μην με τρελενεις! Παίξε 4 άστρα :cool:
Γιατί ρε πατριώτη?? 4 άστρα που? στη φάσσα??? Δε λέω ότι φταίει το φυσιγγι....ίσως δεν μπορώ εγώ να το καταλάβω. Και να σου πω εσύ Μ το είχες προτείνει πέρυσι...χαχαχα και όταν έτρωγα τις φίλες εκραζα εσένα!!! Είπα φέτος θα το δοκιμάσω ξανά....το πήρα για καμία φάσσα στη Κωπαιδα 5νο.
 
Γιατί ρε πατριώτη?? 4 άστρα που? στη φάσσα??? Δε λέω ότι φταίει το φυσιγγι....ίσως δεν μπορώ εγώ να το καταλάβω. Και να σου πω εσύ Μ το είχες προτείνει πέρυσι...χαχαχα και όταν έτρωγα τις φίλες εκραζα εσένα!!! Είπα φέτος θα το δοκιμάσω ξανά....το πήρα για καμία φάσσα στη Κωπαιδα 5νο.
Φιλαράκι στην Κωπαΐδα παίζουμε από 3 και κάτω,εγώ για πάνω νόμιζα το ήθελες! Κωπαΐδα παίζειςpm40.
 
Έχει δοκιμάσει κανείς το Όσκαρ 36γρ με τέκνα σε κυνηγι ή χαρτί να μας πει ή ακόμα καλύτερα να μας δείξει την αποτύπωση?
Το εριξα σε 5αρι πριν 2 χρονια σε παπι.πολυ καλο φιλε!σε χαρτι δεν το δοκιμασα
 
Εννοείται θα ανεβάσω στις βλητικες δοκιμες. Ετοιμάζω ένα συγκριτικό στα 35 μέτρα με το εργοστασιακό *** αρι μου μεταξύ των φυσιγγίων: οσκαρ 36 νο5, περκορσο 36 νο5. Και στα 33/34γρ τα: οσκαρ super nitro 33 νο6, concord (κουτουμανος)33 νο6 και ρουμελιωτης 34 νο6. Και στην συνέχεια θα τα δοκιμάσω όλα αυτά και στα 45 μετρα με το κικς LF να δουμε αν μπορούν να σταθούν τουλάχιστον στο όπλο μου. Μείνετε συντονισμένοι χαχα
 
Back
Top