Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Α κυριε Τασο μας τι μας θυμίζεις.
Παντως...Η νοσταλγια που εχουμε ολοι μας για τα περασμενα χρονια δεν ειναι γιατι τοτε ειμαστε νεοτεροι εως πολυ νεοτεροι....
Αλλα πιστευω πως ειναι γιατι θελουμε να ξαναζησουμε τα ιδια κυνηγια κ ψαρεματα που καναμε τοτε..κ να ξαναδουμε ανθρωπους που πιθανον τωρα να μην βρισκονται στην ζωη.........

Δεν βαριεσε....καθισμενος στο δωματιο σου με το μονοκαννο στα χερια,την πουλιαστρα που κρεμαγες κ το γιλεκο που φοραγες πιτσιρικας μπορεις να γυρισεις τον χρονο πισω....ευτυχως υπαρχει αυτη η δυνατοτητα του μυαλου.....κατι ειναι κ αυτο........
 
Καλησπερα σας κυριοι!! Επιμενω τρεις μερες τωρα με εξοδους περιξ του λεκανοπεδιου, αλλα δυστυχως τιποτα. Ειναι νωρις ακομα βεβαια, θα συνεχισω αλλα, με δοση απαισιοδοξιας...
Υπομονή θα γελάσει και εμάς τό χειλακι μας.
 
Παντως...Η νοσταλγια που εχουμε ολοι μας για τα περασμενα χρονια δεν ειναι γιατι τοτε ειμαστε νεοτεροι εως πολυ νεοτεροι....
Αλλα πιστευω πως ειναι γιατι θελουμε να ξαναζησουμε τα ιδια κυνηγια κ ψαρεματα που καναμε τοτε..κ να ξαναδουμε ανθρωπους που πιθανον τωρα να μην βρισκονται στην ζωη.........

Δεν βαριεσε....καθισμενος στο δωματιο σου με το μονοκαννο στα χερια,την πουλιαστρα που κρεμαγες κ το γιλεκο που φοραγες πιτσιρικας μπορεις να γυρισεις τον χρονο πισω....ευτυχως υπαρχει αυτη η δυνατοτητα του μυαλου.....κατι ειναι κ αυτο........
Ακριβως αυτο φιλε , ενας χωριανος μου εδω μου λεγε πριν φυγω τι νομιζεις ρε πως θα κανεις τα ιδια που εκανες πιτσιρικάς? Τα ιδια ακριβως εκανα βεβαιως , στο κυνηγοτοπι υπαρχει μια πεζουλα (το θρονι μου)εκει καθομουν και αγναντευα πιτσιρικάς με το μονοκανο στα τσιχλοκυνηγια, αργοτερα οταν εφτιαξα σκυλια το ιδιο στην ιδια πεζουλα να ξαποστάσω και να αναψω τσιγάρο αγκαζέ με την vitoria τα χα να ψαχνουν μονα τους και γω εκει , και μερικα χρονάκια αργοτερα παλι εκει με ενα 20αρι στα χέρια.
 
Αλλα πιστευω πως ειναι γιατι θελουμε να ξαναζησουμε τα ιδια κυνηγια κ ψαρεματα που καναμε τοτε..κ να ξαναδουμε ανθρωπους που πιθανον τωρα να μην βρισκονται στην ζωη
Σίγουρα θέλουμε να τα ξαναζήσουμε όχι μόνο γιατί ήταν καλύτερα από άποψη ποσότητας αλλά και ποιότητας ήμασταν με λιγότερο άγχος και ευθύνες τότε
Και ακόμα πιο σίγουρο είναι ότι νοσταλγούμε αυτούς που δεν ζουν πια
Σήμερα κλείνει δεκαπεντε μήνες πεθαμένος ο πατέρας μου μέχρι στιγμής δεν πέρασε μια μέρα που να μην τον έφερα στο μυαλό μου
Πέρσι όταν πήγαινα για μπεκατσες και τύχαινε να ακούω την παρέα που πήγαινε ο πατέρας μου για γουρούνια να κυνηγάνε έπιανα το σκυλί και καθόμουν και έκανα ακουστική
Από την μια στεναχωριομουν από την άλλη νόμιζα ότι ζει ακόμα και είναι μέσα σε κανένα ρεμα καρτέρι
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top