Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μήπως ξέρει κάποιος συνάδελφος γιατί συμβαίνει αυτό το χτύπημα εκτός τής φωλιάς που κουμπώνει η ουρά του κλείστρου.
Ειναι φυσιολογικο δε παθενει τπτ απο το πρωτο φυσιγγι μεχρι τo τελευταιο θα χτυπαει εκει απλα δεν εχει μπαφερ γτ ουτος η αλλος δεν εχει μεγαλη ορμη το κλειστρο της benelli
 
Η μπενελλι δεν εχει πιστονια μαστους σιδιροδρομους μπαφερ μαφερ και δε ξερω εγω τι γιατι κανει τοσο ομως ρε τι να πω

Πέρα απ' την πλάκα φίλε μου επειδή και στην δικιά μου μπενελι το έκανε αυτό το χτύπημα. Είχα σκεφτεί αν θα μπορούσε να γίνει μια πατέντα εκεί. Μετά είδα ότι κάποια όπλα έχουν ένα πλαστικό στοπ στην ουσία που τερματίζει το κλείστρο. Το δεύτερο τρωτό σημείο στα μπενελι και σε πολλά άλλα όπλα είναι η πατούρα της πάπιας που από το πολύ λύσε δέσε τρώγεται. Γι'αυτό και κάποια όπλα πλέον το τελείωμα της πάπιας ειναι πλαστικό. Απλά πράγματα που δεν στοιχίζουν στις εταιρείες
 
Η μπενελλι δεν εχει πιστονια μαστους σιδιροδρομους μπαφερ μαφερ και δε ξερω εγω τι γιατι κανει τοσο ομως ρε τι να πω
Πληρώνεις λιτότητα και είπαμε ποντάρει απλούστευση του μηχανισμού και τον καθαρισμό.
 
Το δεύτερο τρωτό σημείο στα μπενελι και σε πολλά άλλα όπλα είναι η πατούρα της πάπιας που από το πολύ λύσε δέσε τρώγεται.
H Benelli δεν είναι αερίων. :cool:
Την δένεις 20 Αυγούστου και τη λύνεις 28, άντε καμιά φορά 29 Φλεβάρη...:p
 
Πέρα απ' την πλάκα φίλε μου επειδή και στην δικιά μου μπενελι το έκανε αυτό το χτύπημα. Είχα σκεφτεί αν θα μπορούσε να γίνει μια πατέντα εκεί. Μετά είδα ότι κάποια όπλα έχουν ένα πλαστικό στοπ στην ουσία που τερματίζει το κλείστρο. Το δεύτερο τρωτό σημείο στα μπενελι και σε πολλά άλλα όπλα είναι η πατούρα της πάπιας που από το πολύ λύσε δέσε τρώγεται. Γι'αυτό και κάποια όπλα πλέον το τελείωμα της πάπιας ειναι πλαστικό. Απλά πράγματα που δεν στοιχίζουν στις εταιρείες
Και τελικα πηρες browning χαχα εχει μπαφερ και δεν εχει βιδα παπιας
 
Τό όπλο είναι αγορασμενο το 2018
Γιατί δεν ρωτάς γραπτά τον Κύργια ή ακόμη και την Benelli την ίδια ;
Εγώ αυτό θα έκανα.
Δεν είμαι σίγουρος αλλά μπροστά από το επαναντατικό ελ. υπάρχει ένα σύστημα που απορροφά κρούσεις.
Μήπως εχει κάποιο πρόβλημα αυτό; Σε φίλο μου είχε ξεβιδώσει και του έκανε εμπλοκές ... Νομίζω είχε super 90.
Όπως και να έχει ρώτα τον κατασκευαστή η τον αντιπρόσωπο.
Πες μας και εμάς αν έχεις νέα.

ps
Και η 1187 το έκανε αυτό μέχρι που ράγισε η βάση.
 
Γιατί δεν ρωτάς γραπτά τον Κύργια ή ακόμη και την Benelli την ίδια ;
Εγώ αυτό θα έκανα.
Δεν είμαι σίγουρος αλλά μπροστά από το επαναντατικό ελ. υπάρχει ένα σύστημα που απορροφά κρούσεις.
Μήπως εχει κάποιο πρόβλημα αυτό; Σε φίλο μου είχε ξεβιδώσει και του έκανε εμπλοκές ... Νομίζω είχε super 90.
Όπως και να έχει ρώτα τον κατασκευαστή η τον αντιπρόσωπο.
Πες μας και εμάς αν έχεις νέα.

ps
Και η 1187 το έκανε αυτό μέχρι που ράγισε η βάση.
Ωχ μην μου λες τέτοια.
 
Γιατί δεν ρωτάς γραπτά τον Κύργια ή ακόμη και την Benelli την ίδια ;
Εγώ αυτό θα έκανα.
Δεν είμαι σίγουρος αλλά μπροστά από το επαναντατικό ελ. υπάρχει ένα σύστημα που απορροφά κρούσεις.
Μήπως εχει κάποιο πρόβλημα αυτό; Σε φίλο μου είχε ξεβιδώσει και του έκανε εμπλοκές ... Νομίζω είχε super 90.
Όπως και να έχει ρώτα τον κατασκευαστή η τον αντιπρόσωπο.
Πες μας και εμάς αν έχεις νέα.

ps
Και η 1187 το έκανε αυτό μέχρι που ράγισε η βάση.
Η Benelli εκει που εφαρμοζει η ουρα του κλειστρου οντως εχει στο κατω μερος ενα πολυ σκληρο κομβιο το οποιο προφανως απορροφα κρουσεις.....ισως ειναι σαν buffer....
 

Attachments

  • 20201013_181802.jpg
    20201013_181802.jpg
    129,3 KB · Προβολές: 50
Ωχ μην μου λες τέτοια.
Η 1187 ήταν επιρρεπής στα σπασίματα.

Δεν νομίζω ότι θα σου σπάσει η βάση (λόγω αλουμινίου περισσότερο) αλλα δεν μπορώ να σου πω ότι είναι και φυσιολογικο.
Με την μ2 έχω ρίξει καμμιά 200αρια φυσίγγια αλλα δεν έχω δει σημάδια κρούσης στο σημείο που δείχνεις.
 
Oυτε στη δική μου τη Μ2 είδα κάποιο σημάδι , εκτός και αν είναι διαφορετικά , που δεν νομίζω .
Θέλει οπλουργο?
Ίσως να είναι καλύτερα να το δει οπλουργός , το κόστος του ελατηρίου πάντως κυμαίνεται ανάμεσα στα 5 με 10 το πολύ ευρώ .
Δλδ τί πρέπει νά κάνω αλλαγή ελατηρίου?
Ίσως ναι , διότι μπορεί να υπάρχει αστοχία στο ελατήριο .
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top