Παρουσίαση Φυσιγγίων

Για ρώτα τον Σταμάτη,τα βάζει στην μαξους?
Καταλαβαίνω ότι κάποια όπλα μπορεί να πηγαίνουν πολύ καλά κάποια φυσίγγια, επίσης καταλαβαίνω ότι αν κάποιος έχει βρει τέτοια φυσίγγια για το όπλο του δεν τα αλλάζει! και όλα τα υπόλοιπα τα βρίσκει "λίγα". Μου έχει τύχει και εμένα με φυσίγγι που δεν το πίστευα, να βλέπω άλλον δίπλα μου να κάνει πολύ καλές τουφεκιές! όπως και το αντίθετο δηλ. να μου δόσουν κάποια φυσίγγια (από βέλγικη αγορά! αν θυμάμαι καλά τα λέγανε zed) γιατί δεν τα πήγαινε το όπλο του φίλου και το δικό μου είχε βρεί το φυσίγγι του.... αυτά.
 
Καταλαβαίνω ότι κάποια όπλα μπορεί να πηγαίνουν πολύ καλά κάποια φυσίγγια, επίσης καταλαβαίνω ότι αν κάποιος έχει βρει τέτοια φυσίγγια για το όπλο του δεν τα αλλάζει! και όλα τα υπόλοιπα τα βρίσκει "λίγα". Μου έχει τύχει και εμένα με φυσίγγι που δεν το πίστευα, να βλέπω άλλον δίπλα μου να κάνει πολύ καλές τουφεκιές! όπως και το αντίθετο δηλ. να μου δόσουν κάποια φυσίγγια (από βέλγικη αγορά! αν θυμάμαι καλά τα λέγανε zed) γιατί δεν τα πήγαινε το όπλο του φίλου και το δικό μου είχε βρεί το φυσίγγι του.... αυτά.
Σωστα τα λες.Εδω έχουμε το ίδιο φαινόμενο όπως την maionchi με την nsi. Παλιά στο Τέξας δηλαδή με τώρα.Καποτε λοιπόν στην άγρια δύση δεν έβαζα άλλο φυσίγγι από το καφέ στον λαγό.Τωρα για κανένα λόγο.Ακομα και να μου γεμίσεις το όπλο από πριν θα το καταλάβω γιατί είμαι αλλεργικός!!
 
Μπουφάν έψαχνα στην ντουλάπα άλλο βρήκα Κωνσταντίνε.Φαντασου ότι εγώ έκοψα την ασφάλεια για να τα ανοίξω. Ακόμα τρέμει το χέρι μου να το σφάξω.
best brunch hampstead
Δεν εχεις κ αδικο..αφου θες να τα κρατησεις κ ειναι γεματο το κουτι κ ενα να χαλασεις μετα εχασε την "αξια" του..
κατι σαν το 50ευρω που κ μια σοκοφρετα να αγορασεις σου εχει φυγει ηδη κ δεν το καταλαβες..
 
Δεν εχεις κ αδικο..αφου θες να τα κρατησεις κ ειναι γεματο το κουτι κ ενα να χαλασεις μετα εχασε την "αξια" του..
κατι σαν το 50ευρω που κ μια σοκοφρετα να αγορασεις σου εχει φυγει ηδη κ δεν το καταλαβες..
Δεν έχω τέτοια κολλήματα Τάσο.Δεν κάνω συλλογή από ατόφια κλειστά κουτιά.Εχω συλλογή από φυσίγγια από '' όλο τον κόσμο'' αλλά μονά,εμπορικά και από ιδιογομωτες.Απλα τα βλέπω και τα λυπάμαι.Εχω βγάλει ένα για σφάξιμο ήδη.Μπορει κάποιος συνάδελφος να θέλει να το αντιγράψει.
 
Αστο μην το μετανιωσεις και με βριζεις μετα .yel.
Ήξερα ότι έχω 1 κουτί 10αρι και ένα 11αρι.Αυτο ήταν ξεχασμενο χρόνια μάλλον γιατί είναι μέσα στο σπίτι και όχι στην γιάφκα.Οποτε όλα καλά,μην αγχώνεσαι ;)
 
Όχι για φασσες Κώστα
Ωραία.
Το συγκεκριμένο την έχει την Α1 στο 1.60×34 με 686...η φάσσα θα κυνηγηθεί με κρύο σίγουρα, άρα θα σε προδώσει πιστεύω....αν θες κάτι πιο αξιόλογο πήγαινε στα LK Kουτουμάνος "Alfa" που είναι και αυτό πλέον με Α1 και είναι ποιό άξιο αντανταγωνισμού....την Α1 την έχει στο 1.70 κ με βυσματάρα...Drago 20.
Αν θες μπορώ να ρίξω 1 φυσίγγι στο χαρτόνι στα 36m με 2* ή 1* ή 3* να δεις αποτύπωση κ να πάρουμε όλοι μια γνώμη.
Σε Ν6 τα έχω...αν θες πες μου.
 
Last edited:
Ωραία.
Το συγκεκριμένο την έχει την Α1 στο 1.60×34 με 686...η φάσσα θα κυνηγηθεί με κρύο σίγουρα, άρα θα σε προδώσει πιστεύω....αν θες κάτι πιο αξιόλογο πήγαινε στα LK Kουτουμάνος "Alfa" που είναι και αυτό πλέον με Α1 και είναι ποιό άξιο αντανταγωνισμού....την Α1 την έχει στο 1.70 κ με βυσματάρα...Drago 20.
Αν θες μπορώ να ρίξω 1 φυσίγγι στο χαρτόνι στα 36m με 2* ή 1* ή 3* να δεις αποτύπωση κ να πάρουμε όλοι μια γνώμη.
Σε Ν6 τα έχω...αν θες πες μου.
Δεν τα θέλω για πολύ κρύο γι'αυτό και 34 γραμμάρια την θέλω για τώρα με θερμοκρασία γύρω στις15 με 20
 
Back
Top