Παρουσίαση Φυσιγγίων

Καλόριχτα Βαγγέλη......love.
ΑΠΟΡΙΑ: Γιατί 1.58 και όχι 1.60;;;
Βλέπω πολλές συνταγές παντού κ γράφουν Π.Χ. 1.63 ή 1.72 ή 1.47 κτλ.....δν νομίζω να υπάρξει ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ κατανομής,διάτρησης κτλ αν σετάρης ένα φυσίγγι στο 1.58 ή 1.60...
Εγώ πήρα σαν βάση το 1,55Χ32,5 που έχω δοκιμάσει σε νούμερο 7 και ακολουθοντας την συμβουλή του ELIO GUALANDI αφού χρησιμοποιώ νούμερο 6 πάω στο 1,58 αν πήγαινα στο 5 1,61 και στο Νο 4 1,65!!!! Αντίστοιχα στο 8 1,52 9 1,49 κλπ!
 
Αλλαγή στην συσκευασία για να προσελκύσει, ειδικά στα 34γρ που έβαλε λαγό και τα άλλα απο πίσω γιατί πολλοί δεν θα το ήξεραν καν.View attachment 16429
Λογικά στην πορεία θα αλλάξει κ τα υπόλοιπα κουτιά του.
 
Αλλαγή στην συσκευασία για να προσελκύσει, ειδικά στα 34γρ που έβαλε λαγό και τα άλλα απο πίσω γιατί πολλοί δεν θα το ήξεραν καν.View attachment 16429
Ποιος τα ρίχνει με δικανο (σχετικά ελαφρύ) να μας πει αν η ανάκρουση έιναι σε ανεκτά πλαίσια? Αυτό το 36γρ με προβληματίζει..
 
Ποιος τα ρίχνει με δικανο (σχετικά ελαφρύ) να μας πει αν η ανάκρουση έιναι σε ανεκτά πλαίσια? Αυτό το 36γρ με προβληματίζει..
Τα έχω ρίξει με beretta 690 που έχει βάρος 3,3 και κάτι και ένιωθα αρκετή ανακρουση. Τώρα βέβαια δεν ήταν κι ανυπόφορη αν έριχνα πολλά όμως θα ήταν. Πάντως είναι πολύ καλό φυσίγγι.
 
Το σφαξιμο που χρωσταγα.....αργοπορημενο μεν αλλα.....εφτασε.!

Φυσιγγι:OK
Πυριτις: 1,60( δεν γνωριζω ποια ειναι)
Συγγεντρωτηρας:22mm (ο εικονιζομενος)
Γομωση σκαγιων: 29,8 γραμμαριαView attachment 16492View attachment 16493
Gt 24 πρεπει ειναι ο συγκεντρωτηρας και πυριτιδα gm3...
 
Το σφαξιμο που χρωσταγα.....αργοπορημενο μεν αλλα.....εφτασε.!

Φυσιγγι:OK
Πυριτις: 1,60( δεν γνωριζω ποια ειναι)
Συγγεντρωτηρας:22mm (ο εικονιζομενος)
Γομωση σκαγιων: 29,8 γραμμαριαView attachment 16492View attachment 16493
Μακριά και αγαπημένοι, είχα παρει ένα κουτί και καλά για το δίκανο και μου έκανε το κεφάλι κουδουνι από το δευτερο φυσίγγι.
Αμάν έκανα να τελειώσει και τελικά τα έριξα με τη καραμπίνα.
 
Μακριά και αγαπημένοι, είχα παρει ένα κουτί και καλά για το δίκανο και μου έκανε το κεφάλι κουδουνι από το δευτερο φυσίγγι.
Αμάν έκανα να τελειώσει και τελικά τα έριξα με τη καραμπίνα.
Ισχύει αυτό που λες είναι λίγο δυνατουτσικα
 
Back
Top