Φυσίγγια για την Φάσσα

Εγώ πάντως δεν είχα κανένα πρόβλημα με την 1187 premier. Το όπλο ούτε μια εμπλοκή και πάρα πολύ καλές τουφεκιες. Κάνη 76αρα Light condour. Το πήρε ένας φίλος γιατί με έπιασε η μ........ Α. Στο καρτέρι έσκιζε. Πιστεύω ρεμι δύσκολα την πιάνει άλλο όπλο.
Και η sportsman φίλου έβγαζε τουφεκιες. Όμως έπρεπε να ήσουν φαγωμενος για να τη σηκωσεις
δλδ συναδελφε δεν σου διαλεγει φυσιγγια?ριχνει 32-33 γραμμαρια απροσκοπτα?δεν σου κοβει λαστιχακι? εγω κυκλοφορουσα με λαστιχακια στο γιλεκο,αν οχι μπραβο..ειναι μοναδικη..και ειχα και τις 2 και την πρωτη και την light condour,τα ιδια εκαναν! δεν εχω λογους να κατηγορησω,προβληματα αναφερω που τα βιωσα..
 
δλδ συναδελφε δεν σου διαλεγει φυσιγγια?ριχνει 32-33 γραμμαρια απροσκοπτα?δεν σου κοβει λαστιχακι? εγω κυκλοφορουσα με λαστιχακια στο γιλεκο,αν οχι μπραβο..ειναι μοναδικη..και ειχα και τις 2 και την πρωτη και την light condour,τα ιδια εκαναν! δεν εχω λογους να κατηγορησω,προβληματα αναφερω που τα βιωσα..
Εγώ πήγα στο Διαμαντόπουλο και τα πλήρωσα νομίζω πάνω από δέκα ευρώ τα λαστιχακια.Βλητικα κάτω από 34 γραμμάρια ήταν για γέλια .Άσε όταν την καθάριζα και έπρεπε να την λύσω όλη από μέσα στην βάση αν δεν προσεχες σε έπαιρνε πριονοκορδελα.Οσο για το βάρος νεος ήμουν αλλά την άκουγες στο πολύωρο κράτημα.Και προς θεού δεν είναι όλα τα ρεμινκτον αστέρια ,την v3 που είχα είχε παραξενιές.Οπως και πολλά άλλα όπλα Ιταλικά Βελγικά κα μπορεί να έχουν.Εχω αλλάξει δεκάδες όπλα το τέλειο δεν υπάρχει, και αν υπάρχει δεν το δίνει κανένας ,έχω μια 123 σεντετιεν του 1975 ,66 πόντους 3αστερια,όταν την παίρνω συνήθως μικρά θηράματα για να μην την ταλαιπωρω,δεν κοιτάζω πραγματικά τι φυσίγγια έχω. Αυτό το όπλο δεν πουλιέται για όλα τα λεφτά του κόσμου.
 
δλδ συναδελφε δεν σου διαλεγει φυσιγγια?ριχνει 32-33 γραμμαρια απροσκοπτα?δεν σου κοβει λαστιχακι? εγω κυκλοφορουσα με λαστιχακια στο γιλεκο,αν οχι μπραβο..ειναι μοναδικη..και ειχα και τις 2 και την πρωτη και την light condour,τα ιδια εκαναν! δεν εχω λογους να κατηγορησω,προβληματα αναφερω που τα βιωσα..
Φίλε μου και εμένα δεν διαλέγει φυσίγγια όσο για το λαστιχακι μετά από 10 χρόνια φέτος το αλλαξα
 
Κανένας δεν είπε τα ιταλικά όπλα άχρηστα. Τώρα πως γίνεται η πλειοψηφία να λέει αλλά κι εσένα να σου φάνηκε έτσι... Οκ. Συζήτηση γίνεται. Σπορτσμαν δεν θα χαρακτηρίσω πολύ πεσμένη ποιότητα.

Οκ. Τα δικά μου αμερικανικα τότε δεν παίζονται απέναντι στα ιταλικά μου. Έπειτα η browning γιατί ανέφερα κι αυτήν δεν βγάζει.
 
Εγώ πήγα στο Διαμαντόπουλο και τα πλήρωσα νομίζω πάνω από δέκα ευρώ τα λαστιχακια.Βλητικα κάτω από 34 γραμμάρια ήταν για γέλια .Άσε όταν την καθάριζα και έπρεπε να την λύσω όλη από μέσα στην βάση αν δεν προσεχες σε έπαιρνε πριονοκορδελα.Οσο για το βάρος νεος ήμουν αλλά την άκουγες στο πολύωρο κράτημα.Και προς θεού δεν είναι όλα τα ρεμινκτον αστέρια ,την v3 που είχα είχε παραξενιές.Οπως και πολλά άλλα όπλα Ιταλικά Βελγικά κα μπορεί να έχουν.Εχω αλλάξει δεκάδες όπλα το τέλειο δεν υπάρχει, και αν υπάρχει δεν το δίνει κανένας ,έχω μια 123 σεντετιεν του 1975 ,66 πόντους 3αστερια,όταν την παίρνω συνήθως μικρά θηράματα για να μην την ταλαιπωρω,δεν κοιτάζω πραγματικά τι φυσίγγια έχω. Αυτό το όπλο δεν πουλιέται για όλα τα λεφτά του κόσμου.
Τί κυνηγάς φίλε και σε πιο κομμάτι αυτής της χώρας?
Φιλικα
 
Τί κυνηγάς φίλε και σε πιο κομμάτι αυτής της χώρας?
Φιλικα
Κυνηγάω τα πάντα με γενική άδεια .Τα τελευταία χρόνια όμως λόγω πολλών υποχρεώσεων έχω περιοριστεί από Λάρισα και κάτω μέχρι Ταίναρο ,έχουν αλλάξει ταυτόχρονα και οι συνθήκες κλίματος σε πιο ήπιες γι'αυτό δεν χρησιμοποιώ εκτός ελαχίστων περιπτώσεων φυσίγγια με γόμωση μεγαλύτερη των 36
 
Σε βελανι φιλε πεφτουνε και με 10αρια κυριολεκτικα
ρε παιδια ημαρτον..ρε φιλε τολη που τις βαρας στα 5 μετρα? 10αρια στην φασα..να με παρεις μαζι σου να το ζησω ..και στο βελανι ?την κυνηγαω απο το 1981,εχω δοκιμασει τα παντα...αλλα 10αρια στην φασα πρωτη φορα το συναντω...
 
Δεν χρειάζεται φίλε τόσο ψηλό νούμερο ακόμα και για την πιο ιδιαίτερη κατάσταση νομίζω να κουβαλάμε 400 φυσίγγια πάνω μας. Έπειτα όταν έχεις να καλύψεις στο πεδίο σου ένα ημικύκλιο και τα πουλια σου μπαίνουν όχι από την ίδια κατεύθυνση για μένα 7 νο 6 νο είναι εντάξει. Σ ευχαριστώ πάντως. Εγώ όσες κυνήγησα με νο 9 έφαγα φόλα κι όχι από το φυσίγγια αλλά για τους παραπάνω λόγους.
Έπειτα τα πουλιά τα κυνηγάμε στο κρύο. Η φασσα κρατάει τα ψηλά νούμερα. Δε μιλάω για τα 10 μετρα
 
Κρυο και υγρασια στα +35 μετρα η φασσα θελει 5ρια για να την κρατησεις....στα 35+ μετρα τα 6ρια
με υγρασια και κρυο κωλωνουν....ειδικοτερα με υγρασια.
Αυτα ειναι τα συμπερασματα μου....σεβαστες για μενα ολες οι αποψεις...αλλα με 7ρι δεν παω....και 10ρι
ουτε στην τσιχλα.
 
ρε παιδια ημαρτον..ρε φιλε τολη που τις βαρας στα 5 μετρα? 10αρια στην φασα..να με παρεις μαζι σου να το ζησω ..και στο βελανι ?την κυνηγαω απο το 1981,εχω δοκιμασει τα παντα...αλλα 10αρια στην φασα πρωτη φορα το συναντω...
Είναι απλό συνάδελφε.Εισαι στο καρτέρι και την ώρα που περνάνε φωνάζεις... Θα φάτε 10ρακια ρουφιανες τώρα!Πέφτουνε κάτω από τα γέλια και τις μαζεύεις .sarcastic.
 
ρε παιδια ημαρτον..ρε φιλε τολη που τις βαρας στα 5 μετρα? 10αρια στην φασα..να με παρεις μαζι σου να το ζησω ..και στο βελανι ?την κυνηγαω απο το 1981,εχω δοκιμασει τα παντα...αλλα 10αρια στην φασα πρωτη φορα το συναντω...
Ακου φιλε μου πας για τσιχλα και δεν εχεις κατι αλλο μαζι και ερχοντε η φασσες τι κανεις φευγεις ?μεχρι 25 μετρα πατσαβουρες εαν εσας η μεσεδες ειναι αιονοβιοι 70 μετρα ψιλοι δε το ξερω εδω ειναι χαμηλοι και στους χαμηλους βοσκουνε τωαρα εαν ενωεις καθιστες σε μεγαλους μεσεδες το πρωι αλλαζει το θεμα φιλικα ολα αυτα παντα καπιος θα εχει αντιθετη αποψη και εμπιρια
 
Είναι απλό συνάδελφε.Εισαι στο καρτέρι και την ώρα που περνάνε φωνάζεις... Θα φάτε 10ρακια ρουφιανες τώρα!Πέφτουνε κάτω από τα γέλια και τις μαζεύεις .sarcastic.
Εγω λεω οταν μου ξανατυχει να σε φωναξω να σκασεις μυτη .yel.
 
Back
Top