To know us better - Γνωριμία-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλησπερα και καλο μηνα σε ολους καλη Πρωτομαγια
Λεγομαι Σιδέρης Θανασης ειμαι 32 ετων κυνηγαω απο 10 χρονων τοτε ξεκινησα τις πρωτες ντουφεκιες με τη καραμπινα του πατερα μου Benelli 121 ,71cm full choke Saint Etienne, περιτο να πω οτι την επαιρνα κρυφα, ο πατερας μου ητανε ναυτικος και ταξιδευε στα βαπορια και εγω στη λαχταρα μου βλεποντας παλιες φωτογραφιες οι πρωτες εγχρωμες τετραγωνες απο τα νιατα του και απο τους πρωτους που απο εν ετη περιπου '70 κυνηγουσε Μανη, Γρεβενα, Πινδο, Γραμμο, Ροδοπη...απο Αθηνα!Ετσι και γω λοιπον δεν μπορουσα να μην παθιαστω αλλωστε μπαινει στο αιμα!Οπλα μου τωρα: μια Super black eagle 2 και μια Beretta Al 390 Silver Mallard σαφως και υπαρχει και η θρυλικη πλεον 121 .Σκυλια πολλα απο πολλες ρατσες κυριως ομως επανιελ μπρετον απο οπου και εχω κατασταλαξει και καλα ποιντερ και καλα σεττερ, προσεχως ομως μπαινω και σε μια οχι τοσο διαδεδομενη φυλη γαλλικα μπρακ πυρηνεων...Κυνηγια: φασσες, μπεκατσα, ορτυκι, τρυγονι,αγριοκουνελα αυτα κυριως και εχοντας μια πολυ δυνατη παρεα στη Καστορια, κυνηγαμε γουρουνια μονο αυστηρα εκει!Και μην ξεχασω το μεγαλο ΖΩΟ οπως το χω ονομασει ενα απο τα λιγα Land Rover Discovery 1 που κυκλοφορουν τον ελλαδικο (και οχι μονο)παντως εδαφους δρομο...
Αυτα απο εμενα, χαιρετω ολη την ομαδα και εις το επανιδείν, καλη συνεχεια!
.welcome. .welcome.
 
Καλησπερα κι απο μενα. Ειμαι ο Κωστας 34χρονων, ειμαι απο την Κορινθο, σκοπευτης κυνηγος και χαιρομαι που σας ¨ανακαλυψα" :)
Κώστα καλώς όρισες. Πες μας αν θέλεις με το κυνήγια ασχολείσαι, τι όπλα έχεις και αν έχεις και σκυλάκι :)
 
Καλησπερα κι απο μενα. Ειμαι ο Κωστας 34χρονων, ειμαι απο την Κορινθο, σκοπευτης κυνηγος και χαιρομαι που σας ¨ανακαλυψα" :)


Καλως ηρθες Κωστα!!! Καλη διαμονη σου ευχομαι!!!! :)
ΥΓ. Στα Νεραντζα Κορινθιας....εχω εναν αδελφικο φιλο.....διαμαντι παιδι.....και σκοπευταρας!!!!;):)
 
Κώστα καλώς όρισες. Πες μας αν θέλεις με το κυνήγια ασχολείσαι, τι όπλα έχεις και αν έχεις και σκυλάκι :)
καλος σας βρηκα ευχαριστω! Εχω 2 Browning 2000, μια browning fusion, Beretta πλαγιοκαννο, mossberg 590, Remington 870 wingmaster CZ75B και ενα Αγγλικο setter για μπεκατσα ορτυκι
 
καλος σας βρηκα ευχαριστω! Εχω 2 Browning 2000, μια browning fusion, Beretta πλαγιοκαννο, mossberg 590, Remington 870 wingmaster CZ75B και ενα Αγγλικο setter για μπεκατσα ορτυκι
Ετοιμο για τον 3 παγκοσμιο σε βρισκω,χαχα καλωσορισες κ απο μενα!Καλα ποσταρισματα
 
Ετοιμο για τον 3 παγκοσμιο σε βρισκω,χαχα καλωσορισες κ απο μενα!Καλα ποσταρισματα
Μου ειχε πει καποτε μια κυρια αστυνομικος, τι τα θες τοσα οπλα? Της λεω ποσα ζευγαρια παπουτσια εχεις? πολλα μου λεει. ε και τι τα θες τοσα ζευγαρια σαρανταποδαρουσα εισαι? :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top