Perazzi MX-8 / 2000 ή Krieghoff K80 ή Beretta DT-11

Ποιο από τα τρία;

  • Perazzi MX-8/2000

  • Krieghoff K80

  • Beretta DT-11


Results are only viewable after voting.
Αποσπωμενη σκανδαλοθηκη , σκαλισματα , σπιραλ ελατηρια αντι τσιτες V , τασελο , διαφορα σε βαρος της βασης , μηκος θαλαμης

εγώ είχα την εντύπωση οτι όπως είπε και ο Άρης αυτά (αποσπώμενη σκανδαλοθήκη και ελατήρια V) δεν τα είχε το mx2000s , αλλά το ΜΧ2000 τα είχε....άρα δεν είναι έτσι;; τασέλο;;; για εξηγησέ το μου αυτό εάν θέλεις δεν το γνωρίζω... και διαφορά στο βάρος της βάσης;;
 
Εχω ρίξει όχι πολύ αλλά με αρκετα dt.81 και με ανθρακόνημα .Σαν το 76άρι το απλό δεν τα βάζω.Με τρέλανε η κίνηση το 76αριού!!!


δεν έχω ρίξει με DT11 81 , αλλά με το DT11 76 που έριξα θα συμφωνήσω με χιλια για την κίνησή του ...........
 
Λοιπόν ας πω και εγώ που το ξεκίνησα.... :D:D...εγώ ανάμεσα στις ιταλίδες είμαι.....και τα δύο με φανατικούς οπαδούς....και τα δύο δεν τα έχω πιάσει στα χέρια μου.....το dt11 φαίνεται πανέμορφο όπλο......το Perazzi από την άλλη την πρώτη φορά που το είδα στο σκοπευτήριο και το έκλεισε ο σκοπευτής δίπλα μου για να ρίξει.....μου έμεινε αποτυπωμένος αυτός ο ήχος από το κλείσιμο του...τώρα θα μου πείτε είναι λόγος αυτός...αλλά την αμαρτία μου την λέω...τετοιο ήχο κλεισίματος δεν τον ειχα ξανακούσει....
 
Λοιπόν ας πω και εγώ που το ξεκίνησα.... :D:D...εγώ ανάμεσα στις ιταλίδες είμαι.....και τα δύο με φανατικούς οπαδούς....και τα δύο δεν τα έχω πιάσει στα χέρια μου.....το dt11 φαίνεται πανέμορφο όπλο......το Perazzi από την άλλη την πρώτη φορά που το είδα στο σκοπευτήριο και το έκλεισε ο σκοπευτής δίπλα μου για να ρίξει.....μου έμεινε αποτυπωμένος αυτός ο ήχος από το κλείσιμο του...τώρα θα μου πείτε είναι λόγος αυτός...αλλά την αμαρτία μου την λέω...τετοιο ήχο κλεισίματος δεν τον ειχα ξανακούσει....
Αυτόν τον ήχο στο Dt μετά από 20000 φυσ δεν τον ακους...
 
λοιπόν , όταν με το καλό ανοίξουν πάλι οι παιδικές χαρές ( βλ. σκοπευτήρια ) έχω κανονίσει να ρίξω μερικές πούλες με ένα ΜΧ8 , οπότε και τότε θα ψηφίσω ......
ή DT11
ή ΜΧ8
 
από την άλλη με έχει βάλει στην πρίζα και ο Δημήτρης με εκείνο το parcour .............

που να βρίσκαμε ένα να ρίξουμε............?????
 
λοιπόν , όταν με το καλό ανοίξουν πάλι οι παιδικές χαρές ( βλ. σκοπευτήρια ) έχω κανονίσει να ρίξω μερικές πούλες με ένα ΜΧ8 , οπότε και τότε θα ψηφίσω ......
ή DT11
ή ΜΧ8
Aν έχεις κανονίσει με του Κατσιώτη ..δεν σε βλέπω να κοιμάσαι το βράδυ.. .sarcastic.
 
Είναι πραγματικά 3 διαφορετικά όπλα και τα 3 κορυφαία στο άθλημα τους, P Trap, B Skeet, K Sporting. Το Κ αν σου πάθει κάτι εκτός του απλού σέρβις πρέπει να πάει Γερμανία!!! Και αργεί πολύ! Η βάση του και γενικά το όπλο άσχημο και 100 χρονών! Χωρίς όμορφες καμπύλες. Όταν το έπιασα στα χέρια μου με χάλασε πολύ το σατινέ και όχι τέλειο φινίρισμά. Το P το πιο απλό και το μόνο πλήρως επισκευάσιμο από τον χρήστη!!!!!! Το B σε λίγο θα αλλάξει μοντέλο! Εννοώ ότι η μαμά εταιρεία λόγο εμπορικότητας και μόνο συνέχεια αλλάζει για να πουλάει! Τρομερά μεγάλο πλεονέκτημα η αποσπόμενη σκανδαλοθήκη!
Ψηφίζω Ρ
 
Είναι πραγματικά 3 διαφορετικά όπλα και τα 3 κορυφαία στο άθλημα τους, P Trap, B Skeet, K Sporting. Το Κ αν σου πάθει κάτι εκτός του απλού σέρβις πρέπει να πάει Γερμανία!!! Και αργεί πολύ! Η βάση του και γενικά το όπλο άσχημο και 100 χρονών! Χωρίς όμορφες καμπύλες. Όταν το έπιασα στα χέρια μου με χάλασε πολύ το σατινέ και όχι τέλειο φινίρισμά. Το P το πιο απλό και το μόνο πλήρως επισκευάσιμο από τον χρήστη!!!!!! Το B σε λίγο θα αλλάξει μοντέλο! Εννοώ ότι η μαμά εταιρεία λόγο εμπορικότητας και μόνο συνέχεια αλλάζει για να πουλάει! Τρομερά μεγάλο πλεονέκτημα η αποσπόμενη σκανδαλοθήκη!
Ψηφίζω Ρ

ένα και ένα ίσον δύο.

πιό απλά και πιό κατανοητά δεν γίνεται ..............shake hands..shake hands.
 
  • Like
Reactions: PPV
Back
Top