Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Θεωρείς ότι ένα 28 θα ανταπεξέλθει το ίδιο καλά με ένα 32 σε πολύ χαμηλές θερμοκρασίες ; Τα 28 άρια τα ρίχνω και τα γουστάρω πολύ όμως από ανασφάλεια δική μου νωρίς το πρωί αυτή την εποχή ρίχνω 32 και μετά αφού περάσει η ώρα και σπάσει το πολύ κρύο δουλεύω 28 άρια ,του καραμανιδη τα 28αρια τα γουστάρω αρκετά στο κυνήγι ,το πρωί νωρίς ρίχνω του oscar το μαύρο με granular τα nitro που βγάζει με d20 δεν μου άρεσαν ,σε ρωτάω διότι πραγματικά δεν θα με χάλαγε να ρίχνω όλη μέρα με 28αρια αλλά τα φοβάμαι στην παγωνιά ,εσύ ποια 28αρια ρίχνεις ;
Τα τελευταία χρόνια έχω βολευτεί πάρα πολύ τα Κένταυρος σε νούμερο 9. Υπήρξε και ένα μεσοδιάστημα που έριξα πολύ και του Ρουμελιώτη τα απλά 28αρια.
Γενικά νοιώθω μεγάλη σιγουριά με τα 28αρια ανεξαρτήτου μάρκας. Δεν με έχουν απογοητεύσει ποτέ, από χιόνι μέχρι Αύγουστο.
Έχω κάνει και κάποιες αγορές λόγω προσφορών και σε άλλα βάρη π.χ. 30 ή 32 αλλά σαν τα 28 δεν τα ευχαριστήθηκα!
 
Εαν καποιος κουμπωνει σωστα πανω στο οπλο του μπορει να κυνηγησει και τρυγονια με 24γρ.
Η διαφορα ειναι οτι στο σκοπευτηριο τα δισκακια ειναι τονους για πειραματισμους ενω στο
κυνηγι τα θηραματα λιγα.Ενα φυσιγγι στα 32 μπορει να καλυψει λαθος σκοπευτικες καθως
και να "μηδενισει" κενα κατανομων σε ενα τοσο μικρο θηραμα.
 
Εαν καποιος κουμπωνει σωστα πανω στο οπλο του μπορει να κυνηγησει και τρυγονια με 24γρ.
Η διαφορα ειναι οτι στο σκοπευτηριο τα δισκακια ειναι τονους για πειραματισμους ενω στο
κυνηγι τα θηραματα λιγα.Ενα φυσιγγι στα 32 μπορει να καλυψει λαθος σκοπευτικες καθως
και να "μηδενισει" κενα κατανομων σε ενα τοσο μικρο θηραμα.
7 στις 10 χαμενες τουφεκιες ειναι πισω , 2 επανω κ μια κατω .Κανενα φυσιγγι δεν μπορει να καλυψει το σκοπευτικο λαθος .Τα πολλα γραμμαρια βρισκουν τον σκοπο τους με ανοιχτα τσοκ .Απο την αλλη οι σκοπευτικες πυριτιδες των 24 κ 28 γρ ειναι πολυ ταχυκαυστες κ σχεδον ανηπηρεαστες σε οποιαδηποτε καιρικη συνθηκη .Γνωμη μου οτι τα 28 γρ για μικρα πουλια ειναι υπεραρκετα .Προυποθεση παντα τελειο κοντακι , κ χειριστης δουλεμενος
 
7 στις 10 χαμενες τουφεκιες ειναι πισω , 2 επανω κ μια κατω .Κανενα φυσιγγι δεν μπορει να καλυψει το σκοπευτικο λαθος .Τα πολλα γραμμαρια βρισκουν τον σκοπο τους με ανοιχτα τσοκ .Απο την αλλη οι σκοπευτικες πυριτιδες των 24 κ 28 γρ ειναι πολυ ταχυκαυστες κ σχεδον ανηπηρεαστες σε οποιαδηποτε καιρικη συνθηκη .Γνωμη μου οτι τα 28 γρ για μικρα πουλια ειναι υπεραρκετα .Προυποθεση παντα τελειο κοντακι , κ χειριστης δουλεμενος
Αμα ο κυνηγος μενει πισω η κατω η πανω δεν τον σωζουν ουτε 62γρ και το καλυτερο κοντακι.
Ο καθενας μας οπως τον βολευει στην τελικη αρκει να εχει αποτελεσματα,γιατι εχει τυχει και
εχω δει κυνηγους με 28γρ ενω ο ουρανος ηταν γεματο τσιχλες αυτοι να παιρνουν γκιωνηδες
και το αναποδο!
 
7 στις 10 χαμενες τουφεκιες ειναι πισω , 2 επανω κ μια κατω .Κανενα φυσιγγι δεν μπορει να καλυψει το σκοπευτικο λαθος .Τα πολλα γραμμαρια βρισκουν τον σκοπο τους με ανοιχτα τσοκ .Απο την αλλη οι σκοπευτικες πυριτιδες των 24 κ 28 γρ ειναι πολυ ταχυκαυστες κ σχεδον ανηπηρεαστες σε οποιαδηποτε καιρικη συνθηκη .Γνωμη μου οτι τα 28 γρ για μικρα πουλια ειναι υπεραρκετα .Προυποθεση παντα τελειο κοντακι , κ χειριστης δουλεμενος
7 στις 10 χαμενες τουφεκιες ειναι πισω , 2 επανω κ μια κατω .Κανενα φυσιγγι δεν μπορει να καλυψει το σκοπευτικο λαθος .Τα πολλα γραμμαρια βρισκουν τον σκοπο τους με ανοιχτα τσοκ .Απο την αλλη οι σκοπευτικες πυριτιδες των 24 κ 28 γρ ειναι πολυ ταχυκαυστες κ σχεδον ανηπηρεαστες σε οποιαδηποτε καιρικη συνθηκη .Γνωμη μου οτι τα 28 γρ για μικρα πουλια ειναι υπεραρκετα .Προυποθεση παντα τελειο κοντακι , κ χειριστης δουλεμενος
Μεγάλο πρόβλημα το κοίταγμα της ακίδας και το σταμάτημα της κίνησης κατά το πάτημα της σκανδάλης
 
χθες δοκίμασα τα 206 formula 32gr no 9 με - 3 το πρωι εως 9 βαθμους το μεσημέρι. μια χαρα μου φανηκαν σε σκοτωματα με 4* τα πουλια ηταν ξερα ακομα και κατι ψηλωμενες που ειχαν ντουφεκιστει απο αλλους. το μονο που μου ελειψε στο περπατητο μερικες φορες ηταν η αμεσότητα στην ντουφεκια που εχουν τα 28αρια, δνε ξερω πως να το περιγραψω διαφορετικα
 
το σκ εριξα σε καρτερι και περπατητο ,28γρ,30γρ,32γρ ολα του ρουμελιωτη και παλι ολα θεριζανε ,εριξα πολλα φετος απο διαφορα και θα τα πουμε ολα στο τελος.
Και γενναται το ερωτημα.....αξιζει καποιος να ριχνει τα 32γρ ή και με τα 28 γινεται το ιδιο η δουλεια?......ή μηπως ο μεσος ορος (30γρ) ειναι το ιδανικο?.think.
 
Και γενναται το ερωτημα.....αξιζει καποιος να ριχνει τα 32γρ ή και με τα 28 γινεται το ιδιο η δουλεια?......ή μηπως ο μεσος ορος (30γρ) ειναι το ιδανικο?.think.
Ξερεις η τσιχλα χεστηκε απο ποσα γραμμαρια βρεθηκε στην καταψυξη,εμεις το ανακατευουμε συνεχεια.
Μονο εαν παρεις ενα σακι φυσιγγια ιδιο χρωμα χωρις τυπωμενα νουμερα και γραμμαρια θα βγαλεις ακρη.
 
Και γενναται το ερωτημα.....αξιζει καποιος να ριχνει τα 32γρ ή και με τα 28 γινεται το ιδιο η δουλεια?......ή μηπως ο μεσος ορος (30γρ) ειναι το ιδανικο?.think.
οτι σου κανει κεφι ριξε και κανεις την δουλεια σου και η τσεπη σου.[δεν ειναι απο τα εμπορικα ολα τα setup ιδια πρεπει να βρεις και τι σου 'μαρκα' σου ταιριαζει]
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top