Caesar Guerini

Σε μήκος παρουσιάζουν κάποια διαφορα??
σε μηκος δε ξερω να σου πω σε βιντεο που ειδα για το jaspe τα εσωτερικα ειναι 6εκατ. μηκος,τωρα κανε ενα τηλ στον τουρι για περισοτερες πληροφοριες παντος το σπυρομα φενεται να ειναι στο ιδιο υψος
 
Άντε και παραγγείλαμε σμρ το εργαλείο το magnus. Αλλά 4 μήνες η παράδοση για αριστερόχειρα σε όλα άτυχοι ρε παιδί μου

Με το καλό φίλε να το πάρεις στα χέρια σου!
Όσο για την παράδοση εγώ από τον Οκτώβρη περιμένω το Temper!! :(
 
Άντε και παραγγείλαμε σμρ το εργαλείο το magnus. Αλλά 4 μήνες η παράδοση για αριστερόχειρα σε όλα άτυχοι ρε παιδί μου

Mηπως σε συμφερε να παρεις το μοντελο που θες, και να ψαχτεις για κοντακι αφτερ?

Καλοριζικο και απο μενα
 
Mηπως σε συμφερε να παρεις το μοντελο που θες, και να ψαχτεις για κοντακι αφτερ?

Καλοριζικο και απο μενα
Δεν ήθελα να μπλέξω σε αυτόν τον κικεωνα να φέρω το κοντάκι στα μέτρα μου ή να βρω άλλο καινούριο κοντάκι ποσό μάλλον που δεν έχουμε μάστορα εδώ στην Χίο για τέτοιες μετατροπές. Ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά με το εργοστασιακό αριστερό κοντάκι. Σε ευχαριστώ πολύ
 
Μάγκες, αξίζει μια ματιά στο κάτωθι άρθρο του Νικήτα Κυπρίδημου (από το oplognosia.com), σχετικά με το σύστημα κλειδώματος των Invictus, αλλά και τη σύγκριση αυτού του συστήματος σε σχέση με άλλα, τεράστια ονόματα του χώρου της κυνηγετικής σκοποβολής... Eίναι πολύ κατατοπιστικό κι ενδιαφέρον...
http://oplognosia.com/?p=10180
 
Μάγκες, αξίζει μια ματιά στο κάτωθι άρθρο του Νικήτα Κυπρίδημου (από το oplognosia.com), σχετικά με το σύστημα κλειδώματος των Invictus, αλλά και τη σύγκριση αυτού του συστήματος σε σχέση με άλλα, τεράστια ονόματα του χώρου της κυνηγετικής σκοποβολής... Eίναι πολύ κατατοπιστικό κι ενδιαφέρον...
http://oplognosia.com/?p=10180
 
Βρε παιδιά (απευθύνομαι κυρίως στους κατόχους Caesar Guerini, αλλά όχι μόνο), σας φαίνονται στο μάτι οι κώνοι συναρμογής αυτού του summit sporting στο 1' και 38'' του κάτωθι βίντεο στο μήκος των 12,5 εκατοστών...?

Ο κύριος που παρουσιάζει το συγκεκριμένο ντουφέκι στο βίντεο αυτό, μάς αναφέρει, δείχνοντας μάλιστα ευκρινώς στην κάμερα τους κώνους προσαρμογής του συγκεκριμένου όπλου, ότι οι κώνοι αυτοί είναι οι λεγόμενοι "Duecon" κώνοι, οι οποίοι αποτελούν βλητική εξέλιξη της Caesar Guerini και διαθέτουν μήκος 5 ίντσες, τουτέστιν 12,5 πόντους...!

Kαι ξαναρωτώ: σας φαίνονται εσάς οι κώνοι αυτοί στα 12,5 εκατοστά μήκος...?
Εμένα πάντως, στο μάτι, τα μαύρα δαχτυλίδια, τα οποία ως γνωστόν ταυτίζονται με τους κώνους συναρμογής σε ένα λειόκαννο, μου φαίνονται πολύ κοντά/στενά...! Βέβαια, μπορεί να είναι και μια απλή οφθαλμαπάτη, αλλά θα ήθελα τις γνώμες σας... Στα δικά σας Caesar Guerini έτσι ακριβώς φαίνονται με το μάτι οι κώνοι συναρμογής...?

Στο δικό μου πάντως, λίαν προσφάτως αποκτηθέν, Caesar Guerini Essex, έτσι ακριβώς φαίνονται στο μάτι οι κώνοι συναρμογής του, όπως και στο παρακάτω βίντεο... Σημειωτέον, ότι και στο δικό μου ντουφέκι οι κώνοι προσαρμογής είναι τεχνολογίας ''Duecon'', δηλαδή μήκους 12,5 cm. Αλλωστε, με έχει διαβεβαιώσει γι' αυτό και η ίδια η Caesar Guerini, μέσω email της, κατόπιν δικής μου σχετικής ερωτήσεως...

www.youtube.com/watch?v=czEWa03nYoQ (Οι κώνοι συναρμογής παρουσιάζονται ευκρινέστατα στο 1':38'' του βίντεο...)
 
Last edited:
Μετά από γαϊδουρινή υπομονή και διάφορα ευτράπελα,επιτέλους το Caesar Guerini Temper Sporting 76cm είναι στα χέρια μου!
Το όπλο ξεχειλίζει από ποιότητα!
Το κοντάκι για εργοστασιακό είναι εξαιρετικό και το όπλο έρχεται πάρα πολύ ωραία!
Θα το λιώσω όσο προλαβαίνω στο σκοπευτήριο και θα πάρει το βάπτισμα του πυρός στο κυνήγι την 20ή Αυγούστου...!





free picture upload sites no registration





 
Μετά από γαϊδουρινή υπομονή και διάφορα ευτράπελα,επιτέλους το Caesar Guerini Temper Sporting 76cm είναι στα χέρια μου!
Το όπλο ξεχειλίζει από ποιότητα!
Το κοντάκι για εργοστασιακό είναι εξαιρετικό και το όπλο έρχεται πάρα πολύ ωραία!
Θα το λιώσω όσο προλαβαίνω στο σκοπευτήριο και θα πάρει το βάπτισμα του πυρός στο κυνήγι την 20ή Αυγούστου...!



free picture upload sites no registration


Καλορίζικο Γιώργο,πολύ όμορφο!
 
Back
Top