Κυνηγώντας...

Luigi Franchi Variand
SR 2 Oταν η εταιρια κατασκευαζε αριστουργηματα !!!Ενα απο τα καλιτερα ποζε της εταιριας και της εποχης του(καπου στο 1973-75)
Πρωτοποριακο σε κατασκευη κανων(αεριζομενες) με τσοκ εξωτερικα με εσωτερικα πασα και την ιδιοτητα να μετατρεπει το οπλο σε τρια διαφορετικα μηκη καννων!!!
Ενα οπλο που αφησε εποχη και εκανε την Franchi ακομα ποιο περιζητητη για την ποιοτητα των οπλων της!!!

1577773353853.jpeg
 
Last edited:
Νομίζω ότι τα παλαιότερα όπλα ήταν οπλαρες!!!

Εξάλλου το χουν αποδείξει.

Ο κύριος πιο πάνω με το toz και το franchi πόσα φυσίγγια περίπου υπολογίζει να χουν ρίξει τα όπλα αυτα;
 
Last edited:
Luigi Franchi Variand
SR 2 Oταν η εταιρια κατασκευαζε αριστουργηματα !!!Ενα απο τα καλιτερα ποζε της εταιριας και της εποχης του(καπου στο 1973-75)
Πρωτοποριακο σε κατασκευη κανων(αεριζομενες) με τσοκ εξωτερικα με εσωτερικα πασα και την ιδιοτητα να μετατρεπει το οπλο σε τρια διαφορετικα μηκη καννων!!!
Ενα οπλο που αφησε εποχη και εκανε την Franchi ακομα ποιο περιζητητη για την ποιοτητα των οπλων της!!!

View attachment 7882
τουφεκαρος φιλε ηρακληηηη το εχη ενα ξαδελφακιμουυυ.shake hands.
 
Νομίζω ότι τα παλαιότερα όπλα ήταν οπλαρες!!!

Εξάλλου το χουν αποδείξει.

Ο κύριος πιο πάνω με το toz και το franchi πόσα φυσίγγια περίπου υπολογίζει να χουν ρίξει τα όπλα αυτα;
Πρεπει να εχουν περασει και τα δυο μαζι πανω απο 10000 φυσιγγια μεσα στα 20 χρονια που τα ειχα !!!
 
Άρα δεν τα χεις...σίγουρα θα μετάνιωσες που τα πούλησες ε;
Ναι δεν τα εχω πλεον.......πολλες φορες μετανοιωνουμε για λαθος επιλογες αλλα καμια φορα η αναγκη δεν σε αφηνει να επιλεξεις.......θα ελεγα πως το Variand μου ληπει πραγματικα.
 
Ναι δεν τα εχω πλεον.......πολλες φορες μετανοιωνουμε για λαθος επιλογες αλλα καμια φορα η αναγκη δεν σε αφηνει να επιλεξεις.......θα ελεγα πως το Variand μου ληπει πραγματικα.
πραγματηκαααα τουφεκαρωςςςςς ηρακληηηη.RESPECT.
 
Στις 24 Νοεμβρίου του 2019 είναι το μεγαλύτερο καταγεγραμμένο μου ρεκόρ βημάτων. Δεν έπιασα τίποτα ενώ έβγαλα και πέρδικες και λαγό και αγριοπεριστερα στο βουνό Ψηλορείτη με ομίχλη και ψιλόβροχο και με 12 κιλά περίπου έξτρα φόρτο (σακίδιο,όπλο,νερό κτλ..).
Κυνηγώντας πάντα χωρίς σκύλο.
Με ενδιαφέρον θα έβλεπα τις δικές σας πιο μεγάλες βόλτες για κυνήγι.
Screenshot_20191124-212234_Samsung Health.jpg
 
Back
Top