Άρβυλα ( Αγορά )

4 χρονιά δεν μου έχει βάλει καθόλου και περνάω και συνέχεια από ποτάμια επίτηδες όταν πάω .
Aυτα εχω https://www.grisport.gr/product/11603-gtx/
Να προσεχετε οταν αγοράζετε αρβυλα να λένε στεγανά όχι αδιάβροχα κλασσικό εμπορικό trick
Ποια έχεις;;;
 
Δεν κάνουν αυτά τα παπούτσια για τη χρήση που τα δούλεψες........ δεν πάει να πει ότι επειδή έχει GORE-TEX είναι για βάπτισμα.. αυτό το υλικό που έχουν κατά 99.9% θα έβαζε νερό... επίσης με 140 παίρνεις meindl δέρμα όλο και δε περνάει ούτε σταγόνα.... φιλικά
Ποια λες Γιώργο;;;
 
Ε όχι βέβαια...τελικά θέλει το παπούτσι να ναι όλο φουλ δέρμα κ το περνάς με λίπος φώκιας κ έχεις το κεφάλι σ ήσυχο....όπως αυτό όχι...
https://www.grisport.gr/product/13701-spx-kafe/
η' αυτό

https://www.epapoutsia.gr/mpotakia-pezoporias-aku-tribute-ii-ltr-m-s-gore-tex-138-1-brown-050.html...
Τα lytos rocker ox 11 που ειχα παρει το '16 ξηλωθηκαν στο πλαι κ με αλλα παρομοια ειχα το ιδιο θεμα..ειναι ευαισθητο αυτο το υλικο..καπου θα γατζωθει κ θα γινει το μοιραιο...
20191208_180837.jpg


Πριν λιγες μερες προτιμησα τα tribute..πρωτη φορα aku κ πρωτη φορα δερματινο αρβυλο.. κ πιστευω να κρατησουν λιγο παραπανω...

20191205_131718.jpg
 
Last edited:
Τα lytos rocker ox 11 που ειχα παρει το '16 ξηλωθηκαν στο πλαι κ με αλλα παρομοια ειχα το ιδιο θεμα..ειναι ευαισθητο αυτο το υλικο..καπου θα γατζωθει κ θα γινει το μοιραιο...
View attachment 7067


Πριν λιγες μερες προτιμησα τα tribute..πρωτη φορα aku κ πρωτη φορα δερματινο αρβυλο.. κ πιστευω να κρατησουν λιγο παραπανω...

View attachment 7068
Καλοφορετα...
 
Τα lytos rocker ox 11 που ειχα παρει το '16 ξηλωθηκαν στο πλαι κ με αλλα παρομοια ειχα το ιδιο θεμα..ειναι ευαισθητο αυτο το υλικο..καπου θα γατζωθει κ θα γινει το μοιραιο...
View attachment 7067


Πριν λιγες μερες προτιμησα τα tribute..πρωτη φορα aku κ πρωτη φορα δερματινο αρβυλο.. κ πιστευω να κρατησουν λιγο παραπανω...

View attachment 7068
Καλοφόρετα
Πολύ καλή επιλογή
 
Τα lytos rocker ox 11 που ειχα παρει το '16 ξηλωθηκαν στο πλαι κ με αλλα παρομοια ειχα το ιδιο θεμα..ειναι ευαισθητο αυτο το υλικο..καπου θα γατζωθει κ θα γινει το μοιραιο...
View attachment 7067


Πριν λιγες μερες προτιμησα τα tribute..πρωτη φορα aku κ πρωτη φορα δερματινο αρβυλο.. κ πιστευω να κρατησουν λιγο παραπανω...

View attachment 7068
Καλοριζικα φίλε!!
Τασοοοοοοο κατευασε τα παπούτσια από το τραπεζάκι,, θα λερώσεις το σεμε... .hair..hair..very funny..very funny..very funny..very funny.
 
Τα lytos rocker ox 11 που ειχα παρει το '16 ξηλωθηκαν στο πλαι κ με αλλα παρομοια ειχα το ιδιο θεμα..ειναι ευαισθητο αυτο το υλικο..καπου θα γατζωθει κ θα γινει το μοιραιο...
View attachment 7067


Πριν λιγες μερες προτιμησα τα tribute..πρωτη φορα aku κ πρωτη φορα δερματινο αρβυλο.. κ πιστευω να κρατησουν λιγο παραπανω...

View attachment 7068
Καλορίζικα και καλοφόρετα ....
 
Τα lytos rocker ox 11 που ειχα παρει το '16 ξηλωθηκαν στο πλαι κ με αλλα παρομοια ειχα το ιδιο θεμα..ειναι ευαισθητο αυτο το υλικο..καπου θα γατζωθει κ θα γινει το μοιραιο...
View attachment 7067


Πριν λιγες μερες προτιμησα τα tribute..πρωτη φορα aku κ πρωτη φορα δερματινο αρβυλο.. κ πιστευω να κρατησουν λιγο παραπανω...

View attachment 7068
Καλοτάξιδα τα λάστιχα Τάσο...... .yel. .yel..yel.
Ωραίο το πατούμενο φίλε...από βάρος τη λένε...;;;

AKU...S μωρέ τη σε ρωτώ....sarcastic.
 
Τα lytos rocker ox 11 που ειχα παρει το '16 ξηλωθηκαν στο πλαι κ με αλλα παρομοια ειχα το ιδιο θεμα..ειναι ευαισθητο αυτο το υλικο..καπου θα γατζωθει κ θα γινει το μοιραιο...
View attachment 7067


Πριν λιγες μερες προτιμησα τα tribute..πρωτη φορα aku κ πρωτη φορα δερματινο αρβυλο.. κ πιστευω να κρατησουν λιγο παραπανω...

View attachment 7068
Μοντέλο είσαι!
 
Τα μόνα grisport που δεν παίρνουν νερά μέσα στα χόρτα σε πολύωρο περπατητο είναι αυτά με το λάστιχο γύρω γύρω ,δεν θυμάμαι το μοντέλο .
Αν λες αυτα....Εχω παρει 3 διαφορετικα ζευγαρια....τα πρωτα που πηρα αντεξαν σχεδον 4 χρονια, τα δευτερα στον χρονο κοπηκε το πλαστικο και τα τριτα στον 2ο χρονο αρχισε να ξεκολλαει η σολα απο το πλαστικο κ να μπαζει νερα......παραδοξως μου αρεσε η σολα του.....δεν γλιστραγε πουθενα....
 

Attachments

  • Screenshot_20191208-204448_Chrome.jpg
    Screenshot_20191208-204448_Chrome.jpg
    297,9 KB · Προβολές: 37
Τα lytos rocker ox 11 που ειχα παρει το '16 ξηλωθηκαν στο πλαι κ με αλλα παρομοια ειχα το ιδιο θεμα..ειναι ευαισθητο αυτο το υλικο..καπου θα γατζωθει κ θα γινει το μοιραιο...
View attachment 7067


Πριν λιγες μερες προτιμησα τα tribute..πρωτη φορα aku κ πρωτη φορα δερματινο αρβυλο.. κ πιστευω να κρατησουν λιγο παραπανω...

View attachment 7068
Τάσο για πες Μ για τα aku β;ζουν νερό;;;κ από βάρος πως είναι;;
 
Αν λες αυτα....Εχω παρει 3 διαφορετικα ζευγαρια....τα πρωτα που πηρα αντεξαν σχεδον 4 χρονια, τα δευτερα στον χρονο κοπηκε το πλαστικο και τα τριτα στον 2ο χρονο αρχισε να ξεκολλαει η σολα απο το πλαστικο κ να μπαζει νερα......παραδοξως μου αρεσε η σολα του.....δεν γλιστραγε πουθενα....
Για αυτά εδώ που είμαι τα δουλεύουν πολλοί μπεκατσαδες κ είναι άκρως ικανοποιημένοι....τώρα τι να πω ...λαχείο είναι το παπούτσι...ο συγκηνυγος Μ που έχει δουλέψει meinbl 200+€ αλλά κ κτ columbia που έχει τώρα..έχει την άποψη ότι δύσκολα θα σ βγάλει παπούτσι πάνω από 2χρονια χωρίς κάποια αλοιφή...κ ότι γενικά παπούτσια από δέρμα έχουν πιο πολλές αντοχές ειδικά στο νερό...
 
Τάσο για πες Μ για τα aku β;ζουν νερό;;;κ από βάρος πως είναι;;
Ακομα δεν τα εχω χρησιμοποιησει σε συνθηκες κυνηγιου Γιωργο ουτε τα εβαλα σε νερα..
τα φορεσα μια μερα κ περπατησα αρκετα για να τα δω..δεν με κουρασαν..
το βαρος το γραφω πιο πανω...
Μολις δοκιμαστουν αρκετα θα πω περισσοτερα..
Αν λες αυτα....Εχω παρει 3 διαφορετικα ζευγαρια....τα πρωτα που πηρα αντεξαν σχεδον 4 χρονια, τα δευτερα στον χρονο κοπηκε το πλαστικο και τα τριτα στον 2ο χρονο αρχισε να ξεκολλαει η σολα απο το πλαστικο κ να μπαζει νερα......παραδοξως μου αρεσε η σολα του.....δεν γλιστραγε πουθενα....
Κριμα..και δειχνει γερη κατασκευη για τα λεφτα του...
 
Ακομα δεν τα εχω χρησιμοποιησει σε συνθηκες κυνηγιου Γιωργο ουτε τα εβαλα σε νερα..
τα φορεσα μια μερα κ περπατησα αρκετα για να τα δω..δεν με κουρασαν..
το βαρος το γραφω πιο πανω...
Μολις δοκιμαστουν αρκετα θα πω περισσοτερα..

Κριμα..και δειχνει γερη κατασκευη για τα λεφτα του...
Οντως....αλλα οπως λεει κ ο Γιωργος πιο πανω...λαχειο ειναι! Κ εγω επειδη τα πρωτα ειχαν βγει πολυ ανθεκτικα.....πηρα αλλες 2 φορες τα ιδια....ομως δεν θα τα ξαναδοκιμασω....ισως πιο φθηνο ειναι το ακριβο!!
 
Τα μόνα grisport που δεν παίρνουν νερά μέσα στα χόρτα σε πολύωρο περπατητο είναι αυτά με το λάστιχο γύρω γύρω ,δεν θυμάμαι το μοντέλο .
Και εγώ GriSport έχω αλλά μπαίνουν νερά από τα χόρτα....:(
Λιγότερο μούσκεμα θα γίνονταν τα πόδια μου αν περπατούσα ξυπόλητος....sarcastic.
 
Back
Top