Άρβυλα ( Αγορά )

Πολύ καλή επιλογή το συγκεκριμένο Aku.... όπως επίσης και το Aku zenith.... τίμια παπούτσια για τα χρήματα τους. Κύριοι επιλέγετε παπούτσια που έχουν μεβρανη gore tex μόνο....δε ρισκαρει να χαλάσει την ποιότητα της.... από κει και πέρα υπάρχουν πολλές επιλογές ανάλογα με το βαλαντιο του καθενός...μη τα στεγνώνετε σε καλοριφέρ, λέβητες με πιστολακια μαλλιών κτλ. Αφήστε τα να στεγνώσουν σε θερμοκρασία περιβάλλοντος μακριά από εστίες θερμότητας....αν πάρουν νερά μέσα βάλτε τσαλακωμενες εφημερίδες για να τραβήξουν την υγρασία....γι αυτό καλό είναι να έχουμε δύο ζευγάρια έτσι ώστε να προλαβαίνουν να στεγνώνουν ανάμεσα στα κυνήγια....
 
Όχι αλλά το παιδί που τα διαθέτει τα φέρνει από Γερμανία και δεν θέλω να δίνω δημόσια πληροφορίες.. για δικούς μου λόγους... εάν σε ενδιαφέρει έχει καλός εάν όχι μην ψάχνεις αφορμές για εξυπνάδες.....
Φερνουν ελαφρως μεταχειρισμενα του γερμανικου στρατου με 60 ευρω meindil εχουν παρει φιλοι μου Εγω περσι με μεταχειρισμενα παπουτσια επαθα πελματιτιδα και ετρεχα στους γιατρους ,με χαπακωσαν και εκανε ενα μηνα και παραπανω να περασει
 
Last edited:
Πολύ καλή επιλογή το συγκεκριμένο Aku.... όπως επίσης και το Aku zenith.... τίμια παπούτσια για τα χρήματα τους. Κύριοι επιλέγετε παπούτσια που έχουν μεβρανη gore tex μόνο....δε ρισκαρει να χαλάσει την ποιότητα της.... από κει και πέρα υπάρχουν πολλές επιλογές ανάλογα με το βαλαντιο του καθενός...μη τα στεγνώνετε σε καλοριφέρ, λέβητες με πιστολακια μαλλιών κτλ. Αφήστε τα να στεγνώσουν σε θερμοκρασία περιβάλλοντος μακριά από εστίες θερμότητας....αν πάρουν νερά μέσα βάλτε τσαλακωμενες εφημερίδες για να τραβήξουν την υγρασία....γι αυτό καλό είναι να έχουμε δύο ζευγάρια έτσι ώστε να προλαβαίνουν να στεγνώνουν ανάμεσα στα κυνήγια....
Λεβέντη δν ισχύει για goretex...την έπαθα φέτος κ δν ξέρω αν θα Μ τα αλλάξει η εταιρία με τη χρήση της εγγύησης που θα κάνω...θέλει να επιλέγεις παπούτσι που θα λέει στεγανό...
 
Μεγειά να τα ευχαριστηθείς!
Επειδή πρώτη φορά τα βλέπω δωσε λιγες πληροφορίες αν θέλεις.
Είναι 100% δέρμα ή έχει και συνθετικό μέρος;
Έχει μεμβράνη ή οχι; Τί ύψος εχει; Βάρος;
https://www.corcoranandmatterhorn.com/Item.asp?StyleNum=1949&CategoryID=31&Gender=M
Για πούλημα τα έχω, made in USA. Δέρμα 100%, 10'' (25.4 εκατ ύψος).
 
Εξαιρετικό άρβυλο... Έχω ζευγάρι αγορασμένα το 2002 στο Κόσοβο, φορεμένα κυνήγι και δουλειά. Στεγανά ακόμα 100% μετά από 17 έτη συνεχούς χρήσης... Βαριά αλλά αξεπέραστα...

Κουράγιο και θα με φθάσεις :) σαν τον μακαριστό Πατριάρχη Παύλο είμαι με τα Danner απο το 1988 !!!
 

Attachments

  • P9070002.JPG
    P9070002.JPG
    217,1 KB · Προβολές: 44
Λεβέντη δν ισχύει για goretex...την έπαθα φέτος κ δν ξέρω αν θα Μ τα αλλάξει η εταιρία με τη χρήση της εγγύησης που θα κάνω...θέλει να επιλέγεις παπούτσι που θα λέει στεγανό...
Δεν ξέρω τι παπούτσια πήρατε.... ποιας εταιρείας... προσωπικά έχω φόρεσει στα 26 χρόνια που βγάζω άδεια meindl,aku, Beretta,HAIX όλα με goretex ποτέ δεν είχα προβλήματα....αν είναι παλιά τα παπούτσια που αγόρασατε φίλε μου ή καμενα σε καμιά βιτρίνα μιληστε με το μαγαζί που τα πήρατε....
 
Τα haix και τα Adidasτα φοράω στη δουλειά... πολύ καλά πάτημα αθλητικού παπουτσιού και αδιάβροχα. Τα meindl και τα Aku και τα Beretta στο κυνήγι.... Τα Beretta ενώ είναι αδιαμφισβήτητα αδιάβροχα θεωρώ ότι δεν μου κρατάει σταθερο τον αστράγαλο οπότε τα φοράω λιγότερο...τα έχω τέσσερα χρόνια δεν έχουν πάθει τίποτα. Τα Aku zenith τα έχω φέτος τρίτη σεζόν... πολύ καλά παπούτσια ελαφριά εννοείται αδιάβροχα...τιμια όπως έγραψα και παραπάνω. Απλά είναι σχετικά μαλακα και επομένως στην πέτρα και τις απότομες πλαγιές που θέλεις στήριξη από το παπούτσι θέλουν προσοχή.. Τώρα όσον αφορά τα meindl. .... Πολύ καλά παπούτσια έχω δοκιμάσει τρία μοντέλα...το παλιό το Elbrus... δύο ζευγάρια vakum ... και τώρα το rock.... είναι βαρύτερα από άλλα αλλά πολύ σταθερά....αν κυνηγάτε πέρδικα τα συστήνω ανεπιφύλακτα.... για μπεκάτσα πολύ καλά τα zenith αλλά και το ralp που είναι λίγο σκληρότερο.... μιλάω πάντα προσωπικά....
 
Back
Top