Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
το "νησί" είναι άλλο έργο , για έλα στην στεριά το πρωί και τα ξαναλέμε ............. ;) ;) ;)
Έχουμε και στεριά εδώ αλλά την υγρασία που έχει χαμηλά στο νησί δεν νομίζω να τη βρειs αλλού και επειδή με πρηξατε θα το πω όταν έχει υγρασία εδώ και τα περισσότερα 32αρια κλανουν
 
Έχουμε και στεριά εδώ αλλά την υγρασία που έχει χαμηλά στο νησί δεν νομίζω να τη βρειs αλλού και επειδή με πρηξατε θα το πω όταν έχει υγρασία εδώ και τα περισσότερα 32αρια κλανουν
Στερια με γυρω γυρω θαλασσα και στον νότο...νταξ. Δεν επεσε κανεισ να σε φαει Νικο.....απλα δεν γινεται να αποδεχτουν όλοι αυτο που ισχυρίζεσαι και στην τελική οτι τον βολευει τον καθένα. Είπαμε ο καθε καιρος και τόπος θλει το φυσσιγγι του.....και φυσικα με οτι βολευεται ο καθένας. Τωρα ας ειχαν και τα 32αρια 5 και 5.30 και θα βλέπαμε ποσοι θα ριχνανε 28αρια. Τέλος Πάντων.
 
Δεκέμβριος 2016, πρόγνωση για ΣΚ χιονιάς. Έχει αρχίσει το χιονόνερο Παρασκευή μεσημέρι και πέφτουν μύτες από το κρύο. Μπαίνω σε μαγαζί.....
- Skeet έχετε;
- Έχουμε.....σκοπευτήριο θα πας;
- Όχι για τσίχλες.
- Όχι σε παρακαλώ, μην πάρεις skeet με αυτόν τον καιρό, είναι πολύ αδύναμα δεν κάνουν.
- Μάλιστα....κυνηγάς;
- Όχι.
-Τότε;
- Ε να, ακούω τις συζητήσεις που γίνονται από αυτούς που μαζεύονται εδώ στο μαγαζί.
- Ωραία...βάλε skeet!
Το επόμενο πρωί σε παραθαλάσσιο γούπατο της Πελοποννήσου με πίτα υγρασία και χιόνι, έκανα ένα από τα ωραιότερα σκιταδορικα κυνήγια μου σε μαύρες. Τσικ....μπαμ, τσικ...μπαμ, τσικ...μπαμ, τι ωραία που κοιμόντουσαν οι τσιχλίτσες!
 
Σαν τι να πήγε στραβα οταν το ιδιο το εριχνα στην Θήβα 20 μερες πριν με ιδιο οπλο στανταρ 2*???? Τίποτα....απλα διαφορα θερμοκρασιας κ υγρασίας....δεν κανουν όλα τα φυσιγγια για παντου...και εκει μπορει να εχει υγρασια....αλλα με τι θερμοκρασία?! Μην το θεωρούμε "πανακειο" για όλους τους καιρούς.....τα εχουν φαει και αλλοι σοβαροι σκοπευτες κ κυνηγοι τα μουτρα τους ετσι.
Μπορεί να έπεσεs σε σκαρτη πάρτιδα πολύ συχνό φαινόμενο σε αυτά που αγοράζουμε μην μου πειs ότι αυτό δε σου έχει τύχει με 32 αρια. Μπορεί να μην ήσουν σε καλή μέρα και μετά τιs πρωτεs αποτυχίες το εριξεs στα φυσίγγια εγώ παντωs είμαι πολύ ευχαριστημενοs από τα 28 άρια γενικά με ήλιο με βροχή με υγρασίες άσε που νομίζω ότι επηρεάζοντε από τιs διάφορες καιρικεs συνθήκες λιγότερο από τα υπόλοιπα. Θα ήθελα να τα δοκιμάσω και στο λαγο αν υπήρχε 5αρι
 
Στερια με γυρω γυρω θαλασσα και στον νότο...νταξ. Δεν επεσε κανεισ να σε φαει Νικο.....απλα δεν γινεται να αποδεχτουν όλοι αυτο που ισχυρίζεσαι και στην τελική οτι τον βολευει τον καθένα. Είπαμε ο καθε καιρος και τόπος θλει το φυσσιγγι του.....και φυσικα με οτι βολευεται ο καθένας. Τωρα ας ειχαν και τα 32αρια 5 και 5.30 και θα βλέπαμε ποσοι θα ριχνανε 28αρια. Τέλος Πάντων.
Γιατί το λεs έτσι? Εντάξει σε δικαιολογο γιατί δεν ξέρειs ρώτα κάποιον που έχει κυνηγήσει εδώ τι σημαίνει η υγρασία στα νησιά και θα καταλαβειs
 
ισπανός εγγύηση παντού και πάντα τι υγρασίες τι κρύα δεν τον αγγίζει τίποτα και στουπιά όλα κάτω καθαρά σκοτώματα ούτε αίμα ούτε τίποτα !

δεν ξέρω πως το έχουν πετύχει αυτό το φυσίγγι αλλά είναι μαγική συνταγή !
Το 32 Παυλο?
 
γιατί σε κρύο με υγρασία κάνει το τρενάκι τσαφ τσουφ,,,για νορμάλ καιρό καλούτσικο είναι



ναι το 32
Όχι ρε Παύλο εγώ το Rio το έχω σαν τελευταία λύση όταν τα 28 αρια ζοριζοντε δεν έχω δει να έχει κανένα κόλλημα πουθενά. Στο νορμάλ καιρό το ξεχνάμε πάρα πολύ δυνατό μηπωs λέμε άλλο?
 
Γιατί το λεs έτσι? Εντάξει σε δικαιολογο γιατί δεν ξέρειs ρώτα κάποιον που έχει κυνηγήσει εδώ τι σημαίνει η υγρασία στα νησιά και θα καταλαβειs
Νταξ ειπαμε ο καθενας με οτι βολευεται.....εγω που το ειδα στην πραξη εβγαλα αλλα συμπερασματα....καλο κ χρυσο ειναι το 28αρι...αλλα για χειμωνα στον καμπο της αρτας....δεν κανει που να κατεβει ο Χριστός κατω...φυσικα και το χρησιμοποιω...αλλα οχι εκει. Προς το παρων ιμπεριαλ κ ξερο ψωμι!! Το εριξα και περυσι...οτι καλυτερο κυκλοφορει στα κυβικα του.
 
Επειδη βλεπω σας επιασε αραρετ με τα τσιχλοφυσιγγα

35μ
3 αστρα
Fantom 31gr psb 5 no 10
ΧΑΡΤΙ 1.10 Χ 1.04
668 ΣΚΑΓΙΑ ΣΤΟ ΧΑΡΤΙ

image hosting services

Και όμως μην σε ξεγελάει η εικόνα.. Μια τσίχλα μπορεί να χρειαστεί περισσότερα σκάγια για να καταβληθεί.. .sarcastic.
 
Όχι ρε Παύλο εγώ το Rio το έχω σαν τελευταία λύση όταν τα 28 αρια ζοριζοντε δεν έχω δει να έχει κανένα κόλλημα πουθενά. Στο νορμάλ καιρό το ξεχνάμε πάρα πολύ δυνατό μηπωs λέμε άλλο?
Ζοριζονται τα 28 άρια??
 
Υπόψιν τα 28άρια επειδή προορίζονται για σκοπευτικά αθλήματα τα υλικά αλλά και το στήσιμο του φυσιγγίου είναι άριστα!
Πάντως εγώ προσωπικά από τα τρυγόνια με καύσωνα μέχρι τις τσαρτσάρες με αρκετούς βαθμούς κάτω από το 0,δεν με έχουν απογοητεύσει ποτέ!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top