Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Έχω βάλει σε crio κανη από ρεμη 1100 τοις τρύπες τοις εκλησε ο μάστορας δεν βλέπεις τίποτα έχω ρυξει πάνω από 4000 φισιγγια τα περισσότερα πολύ δυνατά για βάλτο είμαι πολύ ευχαριστημένος αν θα επερνα μπενελι πάλι θα άλλαζα την κανη από την ίδια μέρα με Mossberg η Remington
Φίλος έχει βαλή σε crio comfort κανη από Maverick 88 και αυτός πολύ ευχαριστημένος της έχει κάνει και porting και κονο και αυτός έχει ρίξει πάνω από 10000 χωρίς προβλήματα
 
Άλεξανδρε το είχα σκεφτεί και εγώ πριν χρόνια αλλά προτίμησα τελικά να πάρω νέο όπλο,η μετατροπή θα στοιχίσει €250 δαχτυλίδι ουρά benelli + η κάννη από 870 αν είναι καινούργια στα €350 ( δεν ξέρω αν θα βρεις μεταχειρη ) + την δουλειά του μάστορα που θα είναι αρκετή σε χρηματικό και πρέπει να βρεις και τον κατάλληλο μη σου μείνει στο χέρι ή μη σου φύγει κανένα χέρι μάτι στην καλύτερη

ξανασκέψου το !
+ στραβες φωλιές τσοκ σε κάποιες κάννες Ρεμί
 
Τα οπλα κυνηγετικά η μη δεν είναι ούτε παιχνίδια ούτε νεροπιστολα γι'αυτό ΠΡΟΣΟΧΗ. Η κάθε εταιρεία όταν κατασκευάζει κάτι είναι υποχρεωμένη να το περνάει από τράπεζα δοκιμών και να το προσφέρει στον καταναλωτή αξιόπιστο και προπάντων ασφαλές. Ο κάθε ένας που εμπιστεύεστε τον μαστρο Μήτσο τον μαστρο Κώστα (τυχαία ονόματα) δεν κάνετε κακό μόνο στον εαυτό σας που είναι δικαίωμα σας αλλά και σε αυτούς που σας διαβάζουν.Γιατι έναν να παρασύρετε να κάνει μετατροπή και να μην πετύχει στην καλύτερη τον καταδικάζεται σε αναπηρία. Τα πράγματα είναι απλά σας αρέσει η τουφεκιά ρεμινκτον αγοράστε ρεμινκτον σας αρέσει η φαμπαρμ το ίδιο. Η υγεία αν χαθεί δεν επανέρχεται αλχημείες δεν ταιριάζουν με τις ζωές των ανθρωπων
 
Καλημέρα στην όμαδα.
Μετα απο πολύ κουβέντα για τα Benello-remi θα ήθελα περισσότερες πληροφορίες απο τους κατέχοντες.
Προσπάθησα να διαβασω τις αρχικές σελήδες του thred αλλά ουτε εβγαλα ακρη ούτε φωτο υπάρχουν.
θα ήθελα να σας ρωτήσω αν η πατεντα γίνεται σε όλα τα μοντέλα της εταιρίας (μονο Μ2 ή και SL80 ή SBE)
Διαβασα ότι καποιοι εχουν παρει κανη απο 870 και καποιοι απο 1100???(με τισ τρύπες τι γίνεται)
Εξακολουθεί να υπαρχει το προβλημα με την ανακρουση?
Κόστος μετατροπής περιπου
Ευχαριστώ πολύ.
870 ποιό ευκολη μετατροπή αλλά βαριά σε αντίθεση με της 1100.
Εδώ μια φωτό από ρεμι 870 με τσοκ και κώνο 71εκ(που ανήκε στον Λοβέρδο και αγοράστηκε έτοιμη πριν 10 μέρες από φίλο) και της ρεμι 1100 σταθερής mod με κώνο 71εκ της δικιάς μου που περιμένει κόψε ράψε για την β-80 μου.


 
Έχω βάλει σε crio κανη από ρεμη 1100 τοις τρύπες τοις εκλησε ο μάστορας δεν βλέπεις τίποτα έχω ρυξει πάνω από 4000 φισιγγια τα περισσότερα πολύ δυνατά για βάλτο είμαι πολύ ευχαριστημένος αν θα επερνα μπενελι πάλι θα άλλαζα την κανη από την ίδια μέρα με Mossberg η Remington
Φίλος έχει βαλή σε crio comfort κανη από Maverick 88 και αυτός πολύ ευχαριστημένος της έχει κάνει και porting και κονο και αυτός έχει ρίξει πάνω από 10000 χωρίς προβλήματα
Έβαλε από Auto 5 Τεο φίλος. Τουφέκιες περίεργες
 
καλησπερα στους συναδελφους εχω αγορασει φετος τον απριλιο μια benelli m2 comfort. οταν την καθαριζω βλεπω στο πανι οτι μονο στην καννη βγαζει καφετι χρωμα; μπορει να μου πει καποιος τι συμβαινει; βαζω λαδι το remington oil. μου ειπαν να παρω να βαλω λαδι με σιλικονη υπαρχει κατι τετοιο ευχαριστω πολυ
 
οταν την καθαριζω βλεπω στο πανι οτι μονο στην καννη βγαζει καφετι χρωμα;

Αν εννοεις απο μεσα, απολυτος φυσιολογικο καθως βγαζεις την βρωμια και τα υπολειμματα της καμενης μπαρουτης

μου ειπαν να παρω να βαλω λαδι με σιλικονη υπαρχει κατι τετοιο ευχαριστω πολυ

Λαδι σιλικονης θα σε συμβουλευα να βαζεις μονο στα πλαστικα μερη της, κρατα το rem oil για τα υπολοιπα
 
ευχαριστω φιλε μου που απαντησες δεν το εγραψα εγω. εξωτερικα της κανης μολις βαζω λαδι βγαζει κατι καφετι
Τ μελάνιασμα (βαφή) δεν είναι επιπρόσθετη πάνω στη μεταλλική επιφάνεια των καννών, αλλά είναι δομημένη στο μέταλλο. Το μελάνισμα διεισδύει στην μοριακή δομή του μετάλλου. Το μελάνισμα αποτελεί μια ελεγχόμενη οξείδωση στην εξωτερική επιφάνεια της κάννης. Κυριολεκτικά αυτό ίσχυε σε παλαιότερες μεθόδους βαφής που οι κάννες εξωτερικά είχαν χρώμα βαθύ καφέ. Μετέπειτα η ελεγχόμενη αυτή οξείδωση γινόταν με διάφορα χημικά που χρησιμοποιούνται ακόμη και σήμερα. Το ίδιο πρόβλημα έχω σε μια ρεμινκτον v3 ενώ στα αλλά οπλα μου δεν παρουσιάζεται. Είναι καθαρά τρόπος βαφής και επεξεργασίας του μετάλλου των Καννών
 
γιατί καινούργιο όπλο δεν θέλω να πάω για βάψιμο υπάρχει κάποιο λάδι να βάλω επάνω μου είπαν και για σπρέι σιλικόνης δεν ξέρω
 
Πάντα θα θυμάμαι ένα φίλο που είχε πάει παλιά στο Αζερμπαϊτζάν για παπια, με δανεικό από εκεί όπλο. Ιταλικη εταιρία. Του έσκασε το φυσίγγι χωρίς να σφραγίσει το κλείστρο μου ελεγε. Παραλίγο να τον στραβώσει
Ευτο πιστευω σημβενει εαν για καπιο λογο σφηνωσει ο επικρουστηρας μπρωστα και προεξεχει λογο βρωμιας η στραβωμενουωελατιριου το εχω δει σε ρωσικη η οπια εχει ασφαλεια για αυτο το λογο αλλα παλι συμβενει
 
Ευτο πιστευω σημβενει εαν για καπιο λογο σφηνωσει ο επικρουστηρας μπρωστα και προεξεχει λογο βρωμιας η στραβωμενουωελατιριου το εχω δει σε ρωσικη η οπια εχει ασφαλεια για αυτο το λογο αλλα παλι συμβενει
Δεν πηγαν τυχαία στα περιστροφικα κλείστρα οι εταιρίες Τολη
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top