Δράμια - Μονόβολα Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Με full τσοκ Remington 9βολα- 10βολα-15βολα, Nobel Sport 10βολο!
Τα πράσινα πάσχουν από διάτρηση το έχουμε ξαναπεί όσο καλή συγκέντρωση έχουν τόσο δεν τρυπάνε φιλικά πάντα 30 χρόνια γουρούνι ο πατέρας μου και από μικρό με έπαιρνε μαζί του έχω δει το ρεμινγκτον σε 1 όπλο πήγαινε μαμιοντας σε 5 ήταν σαν να έριχνες αβολιδωτα οπότε NSI με κλειστά τα μάτια για εμένα...
 
Μίλτο και εγώ μαζί σου είμαι φίλε.Δεν τα προτιμάω τα Magnum.
Έχω μια πρόταση να πάω μετά από αρκετά χρόνια και πάλι στο γουρούνι και λέω να εξοπλιστώ.
Παλιά όταν πηγαίναμε σε αυτό το κυνήγι ρίχναμε τα 9βολα τα winchester και τα μονόβολα τα Lambro.
Δες και τα Superkill ή τα σονικ απο δραμα και απο μονοβολο για μενα brenneke και b&p thrill schok
 
εγώ μόνιμα με τριάρι τα ρίχνω με benelli Raffaello special lousso και με εξέπληξαν.. Ανάκρουση αεροβόλο.. Καμία σχέση με κάτι rotweill η τα αμερικανικα που δεν ήταν ευθυβολα..
Και εμενα τα Αμερικανικα εφευγαν απο το κεντρο αρκετα! Ειχα δοκιμασει lambro palla, brenekke, b&p, remington, winchester και καλυτερα πηγε το B&P! Επανελλειμενα οχι μια φορα.
 
Και εμενα τα Αμερικανικα εφευγαν απο το κεντρο αρκετα! Ειχα δοκιμασει lambro palla, brenekke, b&p, remington, winchester και καλυτερα πηγε το B&P! Επανελλειμενα οχι μια φορα.
Θα δοκιμάσω αύριο να τα ρίξω στα 100 μέτρα να δω τι καμπύλη θα έχουν
 
Σωστός και τα ΑΤ ας δει μην τα απορρίπτεται έτσι......για μονοβολο νομίζω sauvestre και rottweill αν και μετρημένα ρίξαμε σε στόχους
ΑΤ δεν του προτινω για κατι περιεργα που ειχα δει χωρις να τον ακυρωνω τον ανθρωπο..sauvestre ειναι λιγο περιεργο σαν μονοβολο γι αυτο του ειπα τα brenneke που εχω ριξει καραβιες απο αυτα οπβς και τα lambro palla που το μονοβολο τους μου αρεσει πολυ
 
Μπραβο! Αυτο ακομα δεν εχω κανει να τα ριξω πανω απο τα 40μ.
Μα εκεί παίζετε όλο το παιχνίδι.. Μέχρι 40 πέφτουν και με δραμια. Το μονοβολο μπορεί να καταβάλει τον καπρο μέχρι 100 μέτρα αν το πάρεις καλά
 
Αν δεις στην ίδια απόσταση πως σκορπισαν τα φεντεραλ και τα nsi θα τρελαθείς
Το nsi πρεπει να το ψαξεις με τα τσοκ! Στην beretta και στην browning με σταθερο φουλ τα nsi πηγαν οπως τα remingtοn σφιχτα! Αλλα με τα αλλα οπλα και διαφορα τσοκ σκορπιζανε! Τα federal ειναι κ αυτα ιδιοτροπα φυσιγγια!
 
ΑΤ δεν του προτινω για κατι περιεργα που ειχα δει χωρις να τον ακυρωνω τον ανθρωπο..sauvestre ειναι λιγο περιεργο σαν μονοβολο γι αυτο του ειπα τα brenneke που εχω ριξει καραβιες απο αυτα οπβς και τα lambro palla που το μονοβολο τους μου αρεσει πολυ
Δεκτό ο καθένας έχει την άποψη του φίλε μου εγώ του πρότεινα τα συγκεκριμένα δράμια και μόνοβολα σύμφωνα με αυτά που έχουμε δει εδώ και τόσα χρόνια
 
Μα εκεί παίζετε όλο το παιχνίδι.. Μέχρι 40 πέφτουν και με δραμια. Το μονοβολο μπορεί να καταβάλει τον καπρο μέχρι 100 μέτρα αν το πάρεις καλά
Εχεις δικιο! Απλα λογω του σταθερου φουλ των 2 οπλων ελεγα να μην τα παω πιο μακρια! Αλλα θα το δοκιμασω!
 
Το nsi πρεπει να το ψαξεις με τα τσοκ! Στην beretta και στην browning με σταθερο φουλ τα nsi πηγαν οπως τα remingtοn σφιχτα! Αλλα με τα αλλα οπλα και διαφορα τσοκ σκορπιζανε! Τα federal ειναι κ αυτα ιδιοτροπα φυσιγγια!
Θα επιμείνω στα ρεμινγκτον που θα κάνω δοκιμές και με 15βολα όπως και με τα μαύρα γουιντζεστερ που πήγαν αρκετά καλά..
 
Μα εκεί παίζετε όλο το παιχνίδι.. Μέχρι 40 πέφτουν και με δραμια. Το μονοβολο μπορεί να καταβάλει τον καπρο μέχρι 100 μέτρα αν το πάρεις καλά
Σίγμα 6+1 Αλεξανδρούπολης μετρημένα 120 μέτρα την μια φορά και 105 περίπου την άλλη από το μονοβολο του φυσιγγίου οπότε πιστεύω ένα απλό μονοβολο μπορεί και πολύ παραπάνω έχω διαβάσει για τα Winchester partition gold magnum που έχω ένα κουτάκι μέχρι τα 170 μέτρα σε ζωτικό σημείο και η benelli μου όταν έριξε ο πατέρας μου πρώτου τα πάρουμε τα είχε φέρει ένας φίλος στα 100 μέτρα απόκλιση γύρω στους 9 πόντους
 
Να ξέρεις όσο ποιο στενό είναι το τσοκ τόσο παραμορφωνεται το μονοβολο.
Φιλε μου το ξερω και σε ευχαριστω! Απλα με το b&p πηγαινει κεντρο! Κ οπως μου εχει απαντησει σε mail και η εν λογω εταιρια δεν υπαρχει κανενα προβλημα να το ριχνω γιαυτο κ οι δοκιμες! Δεν εχω αλλη εναλλακτικη δυστυχως!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top