Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
Ειναι απλη η απαντηση:
Οσοι πηραν bettinsoli σκασανε στο κλαμα ολοι.. παλιο στιχακι...sarcastic.
Ξερω δυο οπλα (παλαιοτερα μοντελα) γνωστων που ειχαν θεματα ομοβροντιας..
Αλλα αυτο δεν παει να πει πως ολα τα bettinsoli θα βγαλουν το ιδιο προβλημα..
Παντως αν ημουν ποζεδακιας αναμεσα σε αυτα τα δυο το lanber θα επελεγα..
Και που να βλεπες εμένα που εβαλα δυο μακνουμ ροτβαιλ 40γρ μονοβολα στο αλουμινενιο betinsolli τι θα πει κλάμα φυσικά φυγαν και τα δυο με ξύλινο πελμα ακόμα κλαιω
 
Βασιζόμενος πού, θα έκανες αυτή την επιλογή;
Βασιζόμενος στο ότι τα lanber παγκόσμιος έβγαζαν αξιόπιστα όπλα χωρίς προβλήματα και η τιμή τους είναι εξαιρετικά χαμηλή σε σχέση με αυτό που προσέφεραν .
Βασιζόμενος πού, θα έκανες αυτή την επιλογή;
Βασιζόμενος στην αξιοπιστία αυτής της οικονομικής εταιρείας ,όπλα που δεν έχουν βγάλει προβλήματα ούτε στην σκανδάλη ούτε στους εξολκεις με τίμιο μηχανισμό κλειδώματος ,αυλούς 18,5 ,φήμη καλής τουφεκιας .
 
Βασιζόμενος στο ότι τα lanber παγκόσμιος έβγαζαν αξιόπιστα όπλα χωρίς προβλήματα και η τιμή τους είναι εξαιρετικά χαμηλή σε σχέση με αυτό που προσέφεραν .

Βασιζόμενος στην αξιοπιστία αυτής της οικονομικής εταιρείας ,όπλα που δεν έχουν βγάλει προβλήματα ούτε στην σκανδάλη ούτε στους εξολκεις με τίμιο μηχανισμό κλειδώματος ,αυλούς 18,5 ,φήμη καλής τουφεκιας .
Ευχαριστώ.
 
Που είναι η πολυπλοκοτητα στα F3 φιλε;
Σαν σκοπευτικά σχεδιασμένο όπλο πρώτης γραμμής, θα έπρεπε να μπορεί ό χρήστης του να του κάνει σέρβις και να μπορεί εντός του επιτρεπόμενου 5λέπτου να επισκευάσει την όποια μικροαβαρία που θα παρουσιάσει. Κάτι το οποίο δεν μπορεί να γίνει αν δεν υπάρχει γνώστης οπλουργός! Εκεί υπάρχει η πολυπλοκότητά του που κατά τα άλλα φυσικά και είναι ένα απλό τουφέκι.
 
Αυτο που ξέρω ειναι ένα ολοκαίνουριο ΜΧ 2000 που πουλήθηκε 3.500 ε πέρσι επειδή διπλοντουφεκαγε. Μήπως ξέρεις τι έφταιγε;;
Κατά 90% υπερβολικό λάδι στην σκανδαλοθήκη, όπου καθάρισμα με καθαρή βενζίνη επανέρχεται στα φυσιολογικά του. Τώρα αν ο κάτοχος που έδωσε 10χιλ για να το πάρει δεν έδινε άλλα 500 για να αγοράσει καινούριο μηχανισμό για να έχει το κεφάλι του ύσηχο, τότε αλλού είναι το θέμα!
 
Μιλας για τον αγώνα που νίκησε ένα F3. Tι να πω για τα όπλα που γραφεις δεν ξέρω. 2 οπλα που ξέρω ποτε δεν έχουν βασανίσει σε τπτ τους κατόχους τους.Αυτο που ξέρω ειναι ένα ολοκαίνουριο ΜΧ 2000 που πουλήθηκε 3.500 ε πέρσι επειδή διπλοντουφεκαγε. Μήπως ξέρεις τι έφταιγε;;
Αυτό που ξέρω μ αυτά που λες Δημήτρη είναι τελικά παντού τα παντα
 
Κατά 90% υπερβολικό λάδι στην σκανδαλοθήκη, όπου καθάρισμα με καθαρή βενζίνη επανέρχεται στα φυσιολογικά του. Τώρα αν ο κάτοχος που έδωσε 10χιλ για να το πάρει δεν έδινε άλλα 500 για να αγοράσει καινούριο μηχανισμό για να έχει το κεφάλι του ύσηχο, τότε αλλού είναι το θέμα!
Το έπιασες. Λάδι στην σκανδαλοθηκη. Μεγα έγκλημα
 
Του φίλου σου το όπλο έχει βγάλει τέτοια θέματα;
Ναι Δημήτρη, είχε πάει δυο φορές αν θυμάμαι καλά για επισκευή, νομίζω όμως ήταν κάτι με τις βελόνες...
Διορθώνω, μία φορά είχε πάει γιατί είχε σπάσει κάποιο εξάρτημα στο μηχανισμό και μετά την πρώτη τουφεκιά μπλόκαρε και δεν άνοιγε. Το πολύ άσχημο στην υπόθεση ήταν ότι αναγκάστηκε να το πάει από τη Μαλακάσα στο σέρβις γεμάτο! Ήταν από την πρώτη παρτίδα με τον επιλογέα μπρος-πίσω, όπως λέει και ο Μένιος.
 
Το πολύ άσχημο στην υπόθεση ήταν ότι αναγκάστηκε να το πάει από τη Μαλακάσα στο σέρβις γεμάτο!
Αυτό είναι από τα μεγαλύτερα μείον των όπλων και ειδικά των σκοπευτικών που δεν έχουν αποσπόμενη σκανδαλοθήκη!!! Ίσως το μεγαλύτερο πλεονέκτημα στα τουφέκια να αφαιρείται ο μηχανισμός πυροδότησης ακόμα και αν μπλοκάρει το όπλο!
 
ΟΧΙ....Να μη το πεις....
Παιδιά......topic..very funny.
Λοιπόν Κώστα τιμή εκκίνησης της δικιάς μου με χιλιάδες θηράματα 2 κανες εκατομμύρια φυσίγγια 40 χρόνων τιμή εκκίνησης 3500 χιλιάδες ευρώ.παμε παιδιά ακούω προσφορές
.very funny.
 
Λοιπόν Κώστα τιμή εκκίνησης της δικιάς μου με χιλιάδες θηράματα 2 κανες εκατομμύρια φυσίγγια 40 χρόνων τιμή εκκίνησης 3500 χιλιάδες ευρώ.παμε παιδιά ακούω προσφορές
.very funny.
Ευριπο εσενα ειναι ανυπολογιστης αξιας, οποτε παει για εκθεμα σε μουσειο, θα τα κονομας απο τα εισητηρια και θα βγαλεις πληστηριασμο την α350
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top