Φυσίγγια Ρουμελιώτης Πάτρα

Καλησπέρα , μόλις σήμερα χτύπησε το τηλέφωνο ήταν ο κουμπάρος ,μου λέει Στα τρυγόνια προχθές δουλέψανε κάτι φίλοι ρουμελιώτης sporting 28 gr και ήταν φοβερα ... Του είπα θα ψάξω και θα σε ενημερώσω περαιτέρω.. Έκατσα και διάβασα όλα αυτά που ειπώθηκαν , χωρίς ιδιαίτερες γνώσεις , το συμπέρασμα είναι κάτι θετικό για αυτά τα φυσίγγια ... αλλα επειδή πολλές ονομασίες με πυρίτιδες γραμμάρια k.a θέλω να μου προτείνεται φυσίγγια για δοκιμη
ορτύκι-τριγoνη
μπεκάτσα
πάπιες-φάσες

τα κυνήγια σε βόρειο ελλάδα όπου οι θερμοκρασίες τον χειμώνα είναι αισθητά χαμηλές
Εγώ φίλε μου πήρα τα 32csb για τρυγονάκια και έμεινα πολύ ευχαριστημένος θα τα δουλέψω όλο τον χειμώνα....για πάπια θα παρά 35 psb και 36 m92s αν και ο Ανδρέας μου είπε για το 34 αρι ότι δουλεύει πολύ καλά μέχρι τον Δεκέμβριο για εδώ οπότε μπορεί να βάλω και δύο κουτιά από αυτά!!
 
Καλησπέρα , μόλις σήμερα χτύπησε το τηλέφωνο ήταν ο κουμπάρος ,μου λέει Στα τρυγόνια προχθές δουλέψανε κάτι φίλοι ρουμελιώτης sporting 28 gr και ήταν φοβερα ... Του είπα θα ψάξω και θα σε ενημερώσω περαιτέρω.. Έκατσα και διάβασα όλα αυτά που ειπώθηκαν , χωρίς ιδιαίτερες γνώσεις , το συμπέρασμα είναι κάτι θετικό για αυτά τα φυσίγγια ... αλλα επειδή πολλές ονομασίες με πυρίτιδες γραμμάρια k.a θέλω να μου προτείνεται φυσίγγια για δοκιμη
ορτύκι-τριγoνη
μπεκάτσα
πάπιες-φάσες

τα κυνήγια σε βόρειο ελλάδα όπου οι θερμοκρασίες τον χειμώνα είναι αισθητά χαμηλές

Αλεξ καλησπέρα,
Εγώ πέρσι για πρώτη φορά δούλεψα τα 32αρια του με πολύ καλά αποτελέσματα όπως και φέτος. Να ξέρεις είναι λίγο συγκεντρωτικό.
Δουκεψα και τα 30αρια στις τσίχλες με επίσης πολυβκαλα αποτελέσματα.
Για το χειμώνα και στην φασσα αφού μόνο αυτό κυνηγούσα πήρα το 36αρι το δικό του αλλά και το το τέκνα.
Πιο μαλακή και τουφέκια έχει το δικό του με την psb2 απ ότι το τέκνα.
Καλά φυσίγγια και τα δύο με καταβολές σε μακρινές αποστάσεις.
Με λίγα λόγια για τα λεφτά που δίνεις παίρνεις πολύ καλά φυσίγγια που εδώ στα βόρεια αν πάρεις κάποιο εισαγόμενο ή πιο διαδεδομένο ελληνικο θα το πληρωσεις στο 10€+(στα 36γρ και πάνω).
 
Υπ όψιν τον ανθρωπο δεν τον ξέρω για να πει κανείς πως του κάνω διαφήμιση.
Πέρσι πήρα για πρώτη φορά και έμεινα ικανοποιημένος από τα φυσίγγια του αλλά και την αντιμετώπιση.
Γι αυτό και το ξαναπροτιμησα και φέτος.
 
Αλεξ καλησπέρα,
Εγώ πέρσι για πρώτη φορά δούλεψα τα 32αρια του με πολύ καλά αποτελέσματα όπως και φέτος. Να ξέρεις είναι λίγο συγκεντρωτικό.
Δουκεψα και τα 30αρια στις τσίχλες με επίσης πολυβκαλα αποτελέσματα.
Για το χειμώνα και στην φασσα αφού μόνο αυτό κυνηγούσα πήρα το 36αρι το δικό του αλλά και το το τέκνα.
Πιο μαλακή και τουφέκια έχει το δικό του με την psb2 απ ότι το τέκνα.
Καλά φυσίγγια και τα δύο με καταβολές σε μακρινές αποστάσεις.
Με λίγα λόγια για τα λεφτά που δίνεις παίρνεις πολύ καλά φυσίγγια που εδώ στα βόρεια αν πάρεις κάποιο εισαγόμενο ή πιο διαδεδομένο ελληνικο θα το πληρωσεις στο 10€+(στα 36γρ και πάνω).
Μήπως θυμάσαι τιμές για 36αρια του με τέκνα και psb2??
 
Διάβασα αυτά που ειπώθηκαν,
Άλλο psb1 και άλλο csb1 και άλλο psb1 παλαιας κοπής ας το πούμε έτσι.
Γενικά με της ισπανικές δεν τα έχω καλά αλλά οφείλο να πω για την csb5 και 6 τα καλύτερα και χωρίς τα δικά τους καψούλια και αλλά τέτοια. Αντίθετα με την psb1 την νέα όλοι ψάχνωνται το ιδιο και με την psb2 που μέσα σε δυο χρόνια την άλλαξαν και έκαψα μισό κιλό στην δοκιμές και δεν της το βρήκα ούτε στο 12 ούτε στο 20. Γενικά κάτι ψάχνουν όλοι σε αυτές. Νομίζω ότι η σειρά csb είναι ποιο σταθερές.
 
Μήπως θυμάσαι τιμές για 36αρια του με τέκνα και psb2??
Πέρσι είχαν 8,5€ και 9€ νομίζω.
Φέτος ξέρω ότι έχει καλύτερη τιμή (πήρα κάποια φέτος γι αυτό το λέω) τουλάχιστον το δικο του με την psb2.
Πάρε ένα τηλ να σε πει ο ίδιος.
 
Πέρσι είχαν 8,5€ και 9€ νομίζω.
Φέτος ξέρω ότι έχει καλύτερη τιμή (πήρα κάποια φέτος γι αυτό το λέω) τουλάχιστον το δικο του με την psb2.
Πάρε ένα τηλ να σε πει ο ίδιος.
Με τέκνα δεν θα βγάλει μου είπε μόνο το 36αρι με μ92ς το 35 με psb 7.80 αν δεν απατωμαι μου είπε
 
Ευχαριστώ πολύ, θα επικοινωνήσω μαζί του για σίγουρα. Ανάμεσα στα 2 36αρια psb2 vs m92s κάποιος που να τα έχει ρίξει και τα δύο υπάρχει να μας πει αν έχουν μεγάλες διαφορές σε πιέσεις ταχύτητα σκότωματα?
 
Ευχαριστώ πολύ, θα επικοινωνήσω μαζί του για σίγουρα. Ανάμεσα στα 2 36αρια psb2 vs m92s κάποιος που να τα έχει ρίξει και τα δύο υπάρχει να μας πει αν έχουν μεγάλες διαφορές σε πιέσεις ταχύτητα σκότωματα?
Από όσο ξέρω το 36 αρι βγαίνει μόνο με μ92ς με psb βγάζει 35αρι
 
το δημητρη δεε
Έχω καιρό να το σκεφτώ αλλά ας μην ξεφεύγουμε από το τοπικ.... Τόλη θυμάμαι ο Δημήτρης είχε πάρει διαφορά του Ρουμελιώτη δεν του έκατσαν????
Με τον δημητρη δεν βγαζεις άκρη και μη περιμενεις να σου πουν ασχετοι για τετια θέματα για ναδεις ένα φυσίγγι πως σκωτωνει πρεπει να είσαι σε θέση να το πετυχεις κ όχι να φτενε τα φυσίγγια όλος ο κόσμος σκωτονει με ρουμελιωτη και αξιόλογα ατομα κιωλας και αυτουνου του φτενε οι μπλε κάλυκες με τους πορτοκαλι τπτ δε του γλυτωνε χαχαχα
 
Last edited:
το δημητρη δεε

Με τον δημητρη δεν βγαζεις άκρη και μη περιμενεις να σου πουν ασχετοι για τετια θέματα για ναδεις ένα φυσίγγι πως σκωτωνει πρεπει να είσαι σε θέση να το πετυχεις κ όχι να φτενε τα φυσίγγια όλος ο κόσμος σκωτονει με ρουμελιωτη και αξιόλογα ατομα κιωλας και αυτουνου του φτενε οι μπλε κάλυκες με τους πορτοκαλι τπτ δε του γλυτωνε χαχαχα
Χαχαχα όντως???......τι να πω με μια πρώτη εκτίμηση μπορώ να πω είναι πολύ καλά για τα λεφτά τους......
 
εγώ ξέρεις πιας απόψης είμαι ότι με τα λεφτά που τα πηρατε τι πάραπάνω να περιμενετε και τα κεφια να μην σας κάνουν τι να πείτε δλδ
Εμένα μου τα κάνανε θα ρίξω και τα χοντρά και θα γράψω αυτό που είδα και όχι αυτό που θέλουν να ακούσουν μερικοί :cool:
 
Και πριν με προλαβουν καποιοι να ξεκαθαρισω 1ον είναι αξιόλογα φυσιγγια κ 2 ον και να μην Αρέσουν σε καπιόν δε μπωρει να πεί ότι την έφαγε έχουμε φαει πατατες όλοι μας απο φυσίγγια 10+€ στη 10αδα ετσι
 
Εμένα μου τα κάνανε θα ρίξω και τα χοντρά και θα γράψω αυτό που είδα και όχι αυτό που θέλουν να ακούσουν μερικοί :cool:
Και καλα κάνεις το ότι δε κατσανε σε καπιόν δε σημενει ότι είναι άχρηστα Και στο κάτω κάτω ο καθένας έχει την γνώμη του αν είχαμε ολοι την ίδια γνώμη δε θα υπηρχε και λόγος να μιλάμε
 
Back
Top