Πάλι κουβά πήγαμε

Status
Not open for further replies.
Δυστυχώς ο γραπτός λόγος δεν βοηθάει πολλές φορές να εκφραστεί η διάθεση και το ύφος των λεγομένων και ακόμα και καλοπροαίρετα σχόλια εκλαμβάνονται καμιά φορά ως προσβλητικά. Ας το έχουμε αυτό στο πίσω μέρος του μυαλού μας και να δίνουμε πάντα το ελαφρυντικό της καλής προαίρεσης, τουλάχιστον μέχρι να ξεκαθαριστούν οι προθέσεις...
Εκτός και αν υπάρχει παρασκήνιο που εμείς οι πολλοί δεν γνωρίζουμε....
 
γιατι τον συγχισες τον ανθρωπο μια χαρα ηταν αυτα που βλεπαμε , ραφια γεματα νεα φυσιγγια , και ρουχα , και η ενοτητα πανω δεν γραφει προσφορες κυνηγετικων ειδων , αλλα κυνηγετικα ειδη παρδαλακης ουτε εκτος ηταν οστε να του πουμε αυτο topic.topic.

Δεν έγραψα κάτι για να τον συγχύσω. Έγραψα ξεκάθαρα για τον λόγο της σύστασης.

Mμήπως να γίνει ένα νέο topic με θέμα προσφορές κυνηγετικών ειδών ώστε όποιος θέλει ακόμα και επαγγελματίας να βάζει εκεί τα προϊόντα του? Καλύτερα δεν θα ήταν? Και όποιος θέλει να δει κάτι θα το βλέπει εκεί...

Υπάρχει τέτοιο θέμα αλλά δεν όπως έγραψα και στην σύσταση άλλο προσφορά και άλλο παρουσίαση κάθε νέας παραλαβής.

Πολύ καυγάς για το τίποτα κ από τις δύο πλευρές ,με ένα τηλεφωνακι μπορούν να σωθούν εξηγήσεις να λυθεί η παρεξηγηση . Ούτε ο Βασίλης μίλησε άσχημα , ούτε ο κ. Διονύσης έκανε κάτι κακό αλλά το πηρε λίγο πατριωτικά ....shake hands.
Σαν ουδέτερος παρατηρητής..:)

Αργύρη δεν νομίζω να ήμουν επιθετικός στο μήνυμα μου ούτε γενικά είμαι επιθετικός. Ο Διαμαντής παρεξηγήθηκε και έβγαλε τα εσώψυχα του.
 
ποιος ειναι παλυ αυτος ο Διονυσης?

Διαμαντή εννοεί ο Αργύρης.

Ποιους κουράζει;

Εμένα και κάποια άλλα μέλη. Προφανώς εσένα δεν σε κουράζει.

Δυστυχώς ο γραπτός λόγος δεν βοηθάει πολλές φορές να εκφραστεί η διάθεση και το ύφος των λεγομένων και ακόμα και καλοπροαίρετα σχόλια εκλαμβάνονται καμιά φορά ως προσβλητικά. Ας το έχουμε αυτό στο πίσω μέρος του μυαλού μας και να δίνουμε πάντα το ελαφρυντικό της καλής προαίρεσης, τουλάχιστον μέχρι να ξεκαθαριστούν οι προθέσεις...
Εκτός και αν υπάρχει παρασκήνιο που εμείς οι πολλοί δεν γνωρίζουμε....

Παντελή δεν νομίζω πως αυτό που έγραψα μπορεί να παρεξηγηθεί. Νομίζω πως ήμουν ξεκάθαρος και φιλικός. Δεν υπάρχει κανένα παρασκήνιο και ειδικά με τον Διαμαντή έχω πολύ καλές σχέσεις.
 
Εμένα και κάποια άλλα μέλη. Προφανώς εσένα δεν σε κουράζει.
Προφανώς δεν με κουράζει. Τα άλλα μέλη σου παραπονιούνται; Γιατί δεν αγνοούν το thread; Μπορούν να το πατάνε ως διαβασμένο. Γι'αυτό υπάρχει αυτή η επιλογή.
 
Προφανώς δεν με κουράζει. Τα άλλα μέλη σου παραπονιούνται; Γιατί δεν αγνοούν το thread; Μπορούν να το πατάνε ως διαβασμένο. Γι'αυτό υπάρχει αυτή η επιλογή.
Δηλαδή αν κάποιος θέλει να δει μια προσφορά του Παρδαλάκη πρέπει να διαβάζει πρώτα 30 ποστς με 10 φωτογραφίες το καθένα; Πολύ απλά στο τέλος δεν θα μπαίνει καν στο θέμα. Το ζητούμενο δεν είναι αυτό όμως. Αλλά η ενημέρωση των κυνηγών.
 
Ας μην μπαίνει. Αν θέλει να δει προσφορά του Παρδαλάκη ας πάει στο μαγαζί του να την μάθει. Ο τίτλος του θέματος δεν αναφέρει πουθενά την λέξη "προσφορά". Θέμα με προσφορές νομίζω ότι υπάρχει. Στα πλαίσια της ενημέρωσης είναι και οι νέες αφίξεις προϊόντων
 
Ας μην μπαίνει. Αν θέλει να δει προσφορά του Παρδαλάκη ας πάει στο μαγαζί του να την μάθει. Ο τίτλος του θέματος δεν αναφέρει πουθενά την λέξη "προσφορά". Θέμα με προσφορές νομίζω ότι υπάρχει. Στα πλαίσια της ενημέρωσης είναι και οι νέες αφίξεις προϊόντων
Αυτό λέω και εγώ, ότι δεν είμαστε eshop. Άλλο το να μην διαβάζει κάποιος ένα θέμα επειδή δεν τον ενδιαφέρει και άλλο επειδή τον κουράζει. Σκέψου κάθε επαγγελματίας να είχε μέλη που να έγραφαν τέτοια κατεβατά στα θέματα τους. Τέλος πάντων θεωρώ πως αυτό το πράγμα πρέπει να λήξει και για αυτό πήρα αυτή την απόφαση.

Καλή συνέχεια σε όλους.
 
Αυτό λέω και εγώ, ότι δεν είμαστε eshop. Άλλο το να μην διαβάζει κάποιος ένα θέμα επειδή δεν τον ενδιαφέρει και άλλο επειδή τον κουράζει. Σκέψου κάθε επαγγελματίας να είχε μέλη που να έγραφαν τέτοια κατεβατά στα θέματα τους. Τέλος πάντων θεωρώ πως αυτό το πράγμα πρέπει να λήξει και για αυτό πήρα αυτή την απόφαση.

Καλή συνέχεια σε όλους.
Καλώς!
Αναμένουμε να δούμε τι άλλο κουράζει.... :cool:
 
Με την ιδια λογικη κουραζει η κυνηγετικη γωνια ολοι λενε καλημερα και καλησπερα εγω κουραζομαι και δεν το διαβαζω... επισης ειναι πολυ κουραστικο να βλεπω ξανα και ξανα στις δοκιμες των τσοκ τα ιδια και τα ιδια καλο θα ηταν να μην βλεπω τοσες δοκιμες και τελος στισ βλητικες δοκιμες ο καθενας βαζει οτι νανε και πολλες δοκιμες ειναι κουραστικες χωρις νοημα...... Σε καμια περιπτωση επειδη κουραζει καποιον δεν του αφαιρει κανεις το δικαωμα να το ανεβασει.... Εκτος αν θελουν οι διαχειριστες πριν ανεβει κατι να περναει πρωτα απ την δικια τους κριση και αν τους αρεσει να το αφηνουν.... Δεν εχω καμια φιλια απο εδω μεσα ουτε.ειμαι κολλητος με κανεναν.. απλα μπαινω και χαζευω και καμια φορα σχολιαζω αλλα αυτα εδω ειναι λιγο τρελα...
 
Με την ιδια λογικη κουραζει η κυνηγετικη γωνια ολοι λενε καλημερα και καλησπερα εγω κουραζομαι και δεν το διαβαζω... επισης ειναι πολυ κουραστικο να βλεπω ξανα και ξανα στις δοκιμες των τσοκ τα ιδια και τα ιδια καλο θα ηταν να μην βλεπω τοσες δοκιμες και τελος στισ βλητικες δοκιμες ο καθενας βαζει οτι νανε και πολλες δοκιμες ειναι κουραστικες χωρις νοημα...... Σε καμια περιπτωση επειδη κουραζει καποιον δεν του αφαιρει κανεις το δικαωμα να το ανεβασει.... Εκτος αν θελουν οι διαχειριστες πριν ανεβει κατι να περναει πρωτα απ την δικια τους κριση και αν τους αρεσει να το αφηνουν.... Δεν εχω καμια φιλια απο εδω μεσα ουτε.ειμαι κολλητος με κανεναν.. απλα μπαινω και χαζευω και καμια φορα σχολιαζω αλλα αυτα εδω ειναι λιγο τρελα...
Δηλαδη δεν σε ενοχλεί όταν κάτι μπουχτίζει σαν παζάρι και σε ενοχλούν οι βλητικες δοκιμες που απαιτούν πολύ χρόνο και κόπο από τα άτομα που τις κάνουν με σκοπό να βοηθήσουν και τους υπόλοιπους και να βγάλουμε συμπερασματα...η διαχείριση δεν έχει κανένα σκοπό για λογοκρισία εφόσον κάτι γράφεται σε κόσμιο ύφος και δεν προσβάλει κανένα!Σεβομαστε απόλυτα πως εσένα σου άρεσε το εν λόγω τοπικ αλλά δεχόμασταν και παράπονα από αλλά άτομα πως κούραζε!Οπως και να έχει ο Αλέξης είναι απίστευτος άνθρωπος και εξαιρετικος επαγγελματίας,χωρίς να είμαι αντικειμενικός ίσως ο καλύτερος στην Αθήνα!Σκοπος του Βασίλη ήταν η αποσυμφόρηση του τοπικ και όχι ο Διαμαντής να σταματήσει να γράφει.Το εξέλαβε λίγο υπερβολικα και ελπίζω πως θα αναίρεσει και θα επιστρέψει στην παρεα μας γιατί είναι ένα μέλος που δεν έχει δώσει το παραμικρό δικαίωμα και επειδή τυγχάνει να τον γνωρίζω και πολύ καλός άνθρωπος!Με συγχωρείτε για το μακροσκελές του κειμένου.
 
Δηλαδη δεν σε ενοχλεί όταν κάτι μπουχτίζει σαν παζάρι και σε ενοχλούν οι βλητικες δοκιμες που απαιτούν πολύ χρόνο και κόπο από τα άτομα που τις κάνουν με σκοπό να βοηθήσουν και τους υπόλοιπους και να βγάλουμε συμπερασματα...η διαχείριση δεν έχει κανένα σκοπό για λογοκρισία εφόσον κάτι γράφεται σε κόσμιο ύφος και δεν προσβάλει κανένα!Σεβομαστε απόλυτα πως εσένα σου άρεσε το εν λόγω τοπικ αλλά δεχόμασταν και παράπονα από αλλά άτομα πως κούραζε!Οπως και να έχει ο Αλέξης είναι απίστευτος άνθρωπος και εξαιρετικος επαγγελματίας,χωρίς να είμαι αντικειμενικός ίσως ο καλύτερος στην Αθήνα!Σκοπος του Βασίλη ήταν η αποσυμφόρηση του τοπικ και όχι ο Διαμαντής να σταματήσει να γράφει.Το εξέλαβε λίγο υπερβολικα και ελπίζω πως θα αναίρεσει και θα επιστρέψει στην παρεα μας γιατί είναι ένα μέλος που δεν έχει δώσει το παραμικρό δικαίωμα και επειδή τυγχάνει να τον γνωρίζω και πολύ καλός άνθρωπος!Με συγχωρείτε για το μακροσκελές του κειμένου.
Καλησπερα ηλια... Καταρχην αυτο με τις βλητικες δοκιμες το εδωσα σαν παραδειγμα εννοειτε οτι ειναι πολυ σημαντικο και εχει μεγαλη σημασια για ολους μας που δεν εχουμε την δυνατοτητα να δοκιμαζουμε διαφορετικα φυσιγγια να βλεπουμε τετοιες δοκιμες...τωρα κοιτα να δεις οταν κατι με μπουχτιζει απλα το προσπερναω, καποιον αλλο ομως ισως τον ενδιαφερει. Απο τον παρδαλακη μια φορα αγορασα φυσιγγια και αυτο λογο του φορουμ οτι εγραφαν ολοι καλα λογια, συνηθος αγοραζω απο καλκατζακο. Δεν ειμαι πελατης του παρδαλακη απλα ειναι το μονο μαγαζι που βλεπω εδω μεσα κυνηγετικα ειδη και ανανεωνεται συχνα.. αυτα :)
 
Δηλαδη δεν σε ενοχλεί όταν κάτι μπουχτίζει σαν παζάρι και σε ενοχλούν οι βλητικες δοκιμες που απαιτούν πολύ χρόνο και κόπο από τα άτομα που τις κάνουν με σκοπό να βοηθήσουν και τους υπόλοιπους και να βγάλουμε συμπερασματα...η διαχείριση δεν έχει κανένα σκοπό για λογοκρισία εφόσον κάτι γράφεται σε κόσμιο ύφος και δεν προσβάλει κανένα!Σεβομαστε απόλυτα πως εσένα σου άρεσε το εν λόγω τοπικ αλλά δεχόμασταν και παράπονα από αλλά άτομα πως κούραζε!Οπως και να έχει ο Αλέξης είναι απίστευτος άνθρωπος και εξαιρετικος επαγγελματίας,χωρίς να είμαι αντικειμενικός ίσως ο καλύτερος στην Αθήνα!Σκοπος του Βασίλη ήταν η αποσυμφόρηση του τοπικ και όχι ο Διαμαντής να σταματήσει να γράφει.Το εξέλαβε λίγο υπερβολικα και ελπίζω πως θα αναίρεσει και θα επιστρέψει στην παρεα μας γιατί είναι ένα μέλος που δεν έχει δώσει το παραμικρό δικαίωμα και επειδή τυγχάνει να τον γνωρίζω και πολύ καλός άνθρωπος!Με συγχωρείτε για το μακροσκελές του κειμένου.
Συγγνώμη αλλά να πώ κάτι με την άδεια σας .
Πρόσφατα μου αφαιρέθηκαν 2 σχόλια χωρίς να αντιληφθώ γιατί και χωρίς μέσω ενός μηνύματος να μου εξηγηθεί γιατί .
Καλώς ή κακώς κι'αυτό το forum έχει ίδια χαρακτηριστικά με άλλα όπου κυριαρχούν οι απόψεις αυτών που έχουν γνωστούς .
Ήδη 1-2 πολύ αξιόλογοι φίλοι απέχουν καιρό τώρα .
Οκ γράφουμε γι'αυτό που μας αρέσει σπάζουμε την μονοτονία όλα καλά .
 
Καλώς ή κακώς κι'αυτό το forum έχει ίδια χαρακτηριστικά με άλλα όπου κυριαρχούν οι απόψεις αυτών που έχουν γνωστούς .
Αυτό το έχεις βιώσει ή στο έχουν πει; Αν το έχεις βιώσει, με ποιόν τρόπο; Το λες επειδή χάθηκαν δύο μνμ σου; Θελησες να πεις κάτι και δεν μπόρεσες επειδή δεν έχεις γνωστό;
 
Αυτό το έχεις βιώσει ή στο έχουν πει; Αν το έχεις βιώσει, με ποιόν τρόπο; Το λες επειδή χάθηκαν δύο μνμ σου; Θελησες να πεις κάτι και δεν μπόρεσες επειδή δεν έχεις γνωστό;
Πάντοτε γράφω κ λέω αυτό που πιστεύω από την εφηβεία μου .Δεν χρειάζομαι καμία στήριξη .
Το κακό απο μία κυριαρχούσα λανθασμένη άποψη είναι ότι μεταφέρονται λανθασμένα μηνύματα σε νέους κ αρχάριους συναδέλφους .
 
Πάντοτε γράφω κ λέω αυτό που πιστεύω από την εφηβεία μου .Δεν χρειάζομαι καμία στήριξη .
Το κακό απο μία κυριαρχούσα λανθασμένη άποψη είναι ότι μεταφέρονται λανθασμένα μηνύματα σε νέους κ αρχάριους συναδέλφους .
Όπως; Θα μας πεις κάτι συγκεκριμένο;
 
Πάντως προσφορα θεωρούνται ολα...το οτι δε μπαινει σε διαδικασια ο Διαμαντης να γραψει παπατζα οτι "απο 200€ μονο 160" δεν ειναι κακο...το αντιθετο θα ελεγα! Κριμα ειναι να σταματησουμε να βλεπουμε τα προιοντα του πολυ αξιολογου ανθρωπου Παρδαλακη..επισης το οτι κουραστηκε καποιος με το thread αυτο εδω επειδη ξαφνικα εριξε 6 απανωτα post παρουσιασης προϊόντων ο Διαμαντης, ειναι επισης αστειο!
Λυστε το το θεμα παιδια και την οποιαδηποτε παρεξηγηση, γιατι εδω νομιζω οτι διαφερει απο ομαδες του φβ...
Εδω εχουμε τα τρυγονια που ειναι αφαντα, εχουμε και παρεξηγησεις τωρα!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top