Συγκρίσεις όπλων-τσοκ

Δεν υπαρχει κανενα προβλημα..στα πρωτα πες 2-5 εκ μαξ που προεξεχει το τσοκ απο την καννη η γομωση περναει σαν μονοβολο και τα πτερυγια ειναι τερμα κλειστα οποτε δεν εχεις θεμα επικινδυνοτητας και βλητικα ακομα
To επιβεβαιωνω και εγω δεδομενου οταν εριχνα στο σκοπευτηριο με το Β 425 ειχα στην κατω IC εσω και στην επανω LF εσω εξω με υποδειξη του δασκαλου διαβεβαιωνοντας οτι δεν εχουμε κανενα προβλημα.
 
Bρε παιδιά, έχει ρίξει κανείς σας με αλληλεπίθετο (σουπερποζέ), το οποίο να έχει στη μία του κάννη βιδωμένο ένα έσω-έξω τσοκ, και στην άλλη του ένα κανονικό, "χωνευτό"...?
Θέλω να πώ, υπάρχει κανένα πρόβλημα κατά την έξοδο της γόμωσης από την κάννη με το κανονικό τσοκ...? Υπάρχει μήπως ενδεχόμενο να χτυπήσει η γόμωση στο τσοκ που εξέχει από τη διπλανή κάννη...?

(Sorry για το κάπως "αφελές" της ερωτήσεως ταύτης, απλώς, επειδή λέω να κάνω και τέτοιον συνδυασμό τσοκαρισμάτων εφέτος στο cynergy μου...)
Προχωρά νικολαε,το εκανα στο skb στην μια κάννη το μουλερ που προεξηχε αρκετά και στην άλλη το εσωτερικό,κανένα προβλημα
 
Bρε παιδιά, έχει ρίξει κανείς σας με αλληλεπίθετο (σουπερποζέ), το οποίο να έχει στη μία του κάννη βιδωμένο ένα έσω-έξω τσοκ, και στην άλλη του ένα κανονικό, "χωνευτό"...?
Θέλω να πώ, υπάρχει κανένα πρόβλημα κατά την έξοδο της γόμωσης από την κάννη με το κανονικό τσοκ...? Υπάρχει μήπως ενδεχόμενο να χτυπήσει η γόμωση στο τσοκ που εξέχει από τη διπλανή κάννη...?

(Sorry για το κάπως "αφελές" της ερωτήσεως ταύτης, απλώς, επειδή λέω να κάνω και τέτοιον συνδυασμό τσοκαρισμάτων εφέτος στο cynergy μου...)
Το μόνο που θα πάθει είναι να μαυρίσει από την καπνα..
 
Ακούω γνωμες!Πέρα από οπαδισμους θέλω αντικειμενική γνώμη.Δεν έχω επωμισει καμία πέρα από την Α400 unico που δεν ξέρω έχει ίδιο κοντάκι με την upland.με νοιάζει κυρίως το θέμα αξιοπιστίας γιατι το θέμα βλητικής κτλ ναι μεν μετράει αλλά πιστεύω περισσότερο ότι για την καταβολή ενός θηράματος έχει ευθύνη αυτός π βρίσκεται πίσω από το όπλο.
Θα μου κάνουν δώρο ένα όπλο λόγω γάμου και απλά θέλω γνώμες!για αυτό και η χρηματική διαφορά μεταξύ των οπλων και κυρίως μεταξύ l4s black hunter-upland
 
Έχεις βάλει 3 πολύ καλά όπλα, με πολύ καλές τουφεκιές και τα 3. Εγώ θα προτιμούσα upland a400. Πιο λουσάτη απ τις άλλες 2 με kick off καλή καννη και καλό μηχανισμό. Το πιο σημαντικό είναι όμως ποιο από τα 3 το νιώθεις πιο καλά όταν το φέρνεις στο ώμο. Εγώ ψηφίζω upland.
 
Υπερεκτιμημένη οικονομικά η μπερετα αλλά από τις τρεις αυτές στην μπερετα θα κατέληγα!
Ήξερα ότι θα απαντουσες πρώτος!γεια σου ρε Λιάκο!Ο λόγος που θα επέλεγες berettιδη ποιος είναι?εμένα με νοιαζει η αξιοπιστία.ξερω ότι τις σύστημα αερίων της beretta είναι πιο απλό από τα άλλα 2
 
Έχεις βάλει 3 πολύ καλά όπλα, με πολύ καλές τουφεκιές και τα 3. Εγώ θα προτιμούσα upland a400. Πιο λουσάτη απ τις άλλες 2 με kick off καλή καννη και καλό μηχανισμό. Το πιο σημαντικό είναι όμως ποιο από τα 3 το νιώθεις πιο καλά όταν το φέρνεις στο ώμο. Εγώ ψηφίζω upland.
Ρε σατανάδες λες και το ήξερα ποιο θα λέγατε!.sarcastic.
 
Ήξερα ότι θα απαντουσες πρώτος!γεια σου ρε Λιάκο!Ο λόγος που θα επέλεγες berettιδη ποιος είναι?εμένα με νοιαζει η αξιοπιστία.ξερω ότι τις σύστημα αερίων της beretta είναι πιο απλό από τα άλλα 2
Η μπερετα έχει το απλούστερο επομενως και καλύτερο σύστημα αεριων!θεωρω όμως και πως με τις άλλες δυο δεν θα έχεις θέμα αξιοπιστίας ή και να προκύψει κάτι θα είναι πολύ απλό!με άυλο πάνω από 18,6 δεν είχα ποτε σοβαρή επαφή για να εκφέρω άποψη,η φαμπαρμ μια χαρά κάνη έχει και ωραίο ζύγισμα,ελαφρή όπλο αλλά και πάλι την μπερετα θα διάλεγα!Πολυ καλό κοντάκι η φαμπαρμ!Ααααα και οι δυο οι ιταλικές έχουν πολύ καλά εργοστασιακά τσοκακια,δεν θα χρειαστεί να ψαχτείς καθόλου!
 
Εγω παλι δεν νομίζω οτι εχει ποιο απλο συστημα η μπερετα απ την μαξους. Οπως και να εχει ομως δοκιμασμενα ειναι και τα δυο. Βαλε στο παιχνιδι και την μαξους την black gold να παίζεις στην ιδια κατηγορια
 
Back
Top