Καλή χρονιά να έχουμε!

Μπράβο Σπύρο! Ωραίο Λαβρακι!
Έκανα και εγώ μια βολτουλα εχθές με μισή καρδιά γιατί με έχει σκίσει η ιγμοριτιδα τις τελευταίες μέρες. Παρόλα αυτά πήρα το 85αρι μου και μέχρι τα 2 μέτρα τσαλαβουτημα ωραία πέρασα. Καλή σεζόν να έχουμε και σε αυτό το κυνήγι :)
IMG-20190601-184059.jpg

IMG-20190601-184252.jpg


IMG-20190601-184203.jpg

Οι φωτός δεν είναι και οι καλύτερες και αδικουν το σαργο που πιάνει μισό πεδιλο :D
Ο μεγαλυτερος που έχω πάρει σε τόσο ρηχά νερά παραλιακα.... 1.70μ το βάθος 1 λεπτό και 20 δευτερα το καρτέρι.
 
Μπράβο Σπύρο! Ωραίο Λαβρακι!
Έκανα και εγώ μια βολτουλα εχθές με μισή καρδιά γιατί με έχει σκίσει η ιγμοριτιδα τις τελευταίες μέρες. Παρόλα αυτά πήρα το 85αρι μου και μέχρι τα 2 μέτρα τσαλαβουτημα ωραία πέρασα. Καλή σεζόν να έχουμε και σε αυτό το κυνήγι :)
IMG-20190601-184059.jpg

IMG-20190601-184252.jpg


IMG-20190601-184203.jpg

Οι φωτός δεν είναι και οι καλύτερες και αδικουν το σαργο που πιάνει μισό πεδιλο :D
Ο μεγαλυτερος που έχω πάρει σε τόσο ρηχά νερά παραλιακα.... 1.70μ το βάθος 1 λεπτό και 20 δευτερα το καρτέρι.
Πλακα κάνεις!
Ωραιος σαργος, καρτερισιος κ 7 κωλοχτυπες!
Αν πας στα 5 μετρα θα κάνεις ζημια δηλαδή! .sarcastic.
Καατι μου θυμιζουν τα βραχια... Συν οι κωλοχτυπες.. Κρυονερι;
 
Μπράβο σας παλικάρια μου.
Αν και μου αρέσει το ψαροντουφεκο και γενικά ο βυθός δεν τα κατάφερα να ασχοληθώ ενεργά. Παλαιότερα πριν πολλά χρόνια ξεκίνησα να βουτάω αλλά είχα μια παράξενη αλεργια στην μυρωδιά του νεοπρεν που μου έφερνε εμετό. Δοκίμασα με αντιοξινα χάπια όπως μου είπαν αλλά σε μια βουτιά καθώς κατέβαινα ανέβηκε εμετός όποτε κάπου εκεί τελειωσε για μένα το ψαροντουφεκο.
Τόσο πολύ ξενέρωσα και τρόμαξα που την άλλη μέρα αμέσως χάρισα όλον τον εξοπλισμό μου σε φίλους.
 
Μπράβο σας παλικάρια μου.
Αν και μου αρέσει το ψαροντουφεκο και γενικά ο βυθός δεν τα κατάφερα να ασχοληθώ ενεργά. Παλαιότερα πριν πολλά χρόνια ξεκίνησα να βουτάω αλλά είχα μια παράξενη αλεργια στην μυρωδιά του νεοπρεν που μου έφερνε εμετό. Δοκίμασα με αντιοξινα χάπια όπως μου είπαν αλλά σε μια βουτιά καθώς κατέβαινα ανέβηκε εμετός όποτε κάπου εκεί τελειωσε για μένα το ψαροντουφεκο.
Τόσο πολύ ξενέρωσα και τρόμαξα που την άλλη μέρα αμέσως χάρισα όλον τον εξοπλισμό μου σε φίλους.

Γιαννη, εγω ξεκινησα το ψαροντουφεκο σχετικα μεγαλος, στα 28 μου.
κυνηγαω απο μικρο παιδι κ εψαχνα κατι να γεμιζω τα καλοκαιρια.
δοκιμασα ολα τα ψαρεματα αλλα δεν... μονο της πεστροφας ανεβαινωντας ποταμι μου εκανε κατι.
ξεκινησα τελειως μονος, μετα ηρθαν οι γνωριμιες. χωρις στολη, πεδιλα απο το σουπερ μαρκετ.
πρωτη βουτια αρχες ιουνιου συβοτα θεσπρωτιας (κρυα νερα ακομη κ κατακαλοκαιρο). βγηκα εξω μετα απο 2 ωρες μπλε κ τρεμωντας αλλα χαρουμενος.
ειναι πολυ ομορφο το ψαροντουφεκο, θελει προσοχη.
κριμα για την αλλεργια σου, οποιοσδηποτε θα τρομαζε στη περιπτωση σου.
 
Σημερινή βολτουλα αφιερωμένη αποκλειστικά σε κυνηγόψαρα!
42 βουτιές έγραψε το ρολόι με αρκετά βαθιές βουτιές, όμορφα ψάρια μας πλησίασαν στα καρτέρια, ένα λίγο πιο πολύ από ότι έπρεπε... Μια βολή αρκετή αν και μακρινή να φέρει ένα όμορφο ψάρι στα χέρια μου.
1552
 
.shake hands.
Σημερινή βολτουλα αφιερωμένη αποκλειστικά σε κυνηγόψαρα!
42 βουτιές έγραψε το ρολόι με αρκετά βαθιές βουτιές, όμορφα ψάρια μας πλησίασαν στα καρτέρια, ένα λίγο πιο πολύ από ότι έπρεπε... Μια βολή αρκετή αν και μακρινή να φέρει ένα όμορφο ψάρι στα χέρια μου.
View attachment 1552
Μπράβο Κωστή, όμορφη η κυρία.....
 
μπραβο Κωστα!
σκάρτη τριαρα?

λεω να παω απο σκοπευτηριο σημερα. θα ερθεις?
Σπύρο στο σκοπευτήριο χάλασε η μηχανή και δεν ξέρω αν επιδιορθώθηκε, ρώτα λίγο το Νίκο!! Εγώ δυστυχώς δεν θα μπορέσω λόγω δουλειάς καθόλου μάλλον μέσα στην εβδομάδα :(
Ακριβώς 3 κιλά ήταν Σπύρο, κοντόχοντρη .sarcastic.
 
Στα 2 μέτρα Σπύρο; τελικά κάποιες φορές η ευτυχία βρίσκεται.......δίπλα μας.....shake hands.
Όμορφο το πελαγισιο....

αντε να ηταν 3 μετρα. βαθυτερα οχι. ενα κομματι που ξεκινα με βραχια κ μετα τα 20-25 μετρα απο την ακτη κανει κατεβασμα εντονο, μονο αμμουδα. κ στα 400μ κλουβια...:rolleyes:

Σπύρο στο σκοπευτήριο χάλασε η μηχανή και δεν ξέρω αν επιδιορθώθηκε, ρώτα λίγο το Νίκο!! Εγώ δυστυχώς δεν θα μπορέσω λόγω δουλειάς καθόλου μάλλον μέσα στην εβδομάδα :(
Ακριβώς 3 κιλά ήταν Σπύρο, κοντόχοντρη .sarcastic.

οκ, μιλησα με τον Νικο. το κανονιζουμε την επομενη
 
Back
Top