Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δεν τα θυμομουν τοσο ¨ζωντανα¨ για να ειμαι ειλικρινης, με εξεπληξαν ευχαριστα...

Εδω λοιπον TRAP KENTAUROS 24gr n7,5 στα 35 μετρα με το 725 κ τσοκ Carlson 4/10 74%

Καλησπέρα επειδή ξερω απο το σκοπευτήριο οτι τα κένταυρος τα γεμίζει ο καραμανιδης και ειναι ιδια τι τιμή τα βρίσκεται μήπως βγαίνουν ποιο φτηνά του κενταύρου
 
Εχθες εριξα τα Trap του Κενταυρου κ τα βρηκα εξαιρετικα... Πολυ ωραια αισθσηση στις ταχυτητες κ πολυ καλες συγκεντρωσεις...
Δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι σε σχεση με πιο παλια μιας κ τα παλια τα εριχνα περιστασιακα, αλλα μου φανηκαν πολυ ζωηρα κ ενδιαφεροντα...
Άρη είμαι στην 5η κούτα (20αδα) από δαύτα.
Νομίζω τα λέει όλα αυτό
 
Καλησπέρα παίδες,
με αφορμή την τουφεκιά του Άρη που είδα παραπάνω βάζω μια δικιά μου δοκιμή που έτυχε την κυριακή να κάνω.
24 γρ TRAP της NSI (DUE JAPAN TRAP 7.5) στα 35 μέτρα με Full choke με A400.
Συμπερασματικά καμία σχέση οι τουφεκιές παρόλο που του Άρη είναι πιο ανοιχτό το τσόκ.

35m-7-5-24gr-Full-Choke.jpg
 
Καλησπέρα παίδες,
με αφορμή την τουφεκιά του Άρη που είδα παραπάνω βάζω μια δικιά μου δοκιμή που έτυχε την κυριακή να κάνω.
24 γρ TRAP της NSI (DUE JAPAN TRAP 7.5) στα 35 μέτρα με Full choke με A400.
Συμπερασματικά καμία σχέση οι τουφεκιές παρόλο που του Άρη είναι πιο ανοιχτό το τσόκ.

35m-7-5-24gr-Full-Choke.jpg
Βαγγέλη ίσως φταίει και η θερμοκρασία αλλά σίγουρα από κάννη σε κάννη βλέπεις αλλά πραγματα
 
Όντως βλέποντας αυτή τη τουφέκια καταλαβαίνεις με 2/3* Gemini τι γίνεται.
Έχεις 2 option zero η καπνα....μισοσπασιμο δεν παίζει...χαχχαχαχααχα
To εχεις ριξει στον πινακα Σταυρο? Εγω δεν το ειχα ξαναριξει το συγκεκριμενο ...
 
τώρα εσύ μας κάνεις πλάκα έτσι ????
αυτό είναι 30μ με IC ?????

δλδ αν είχες FULL τι θα γινόταν ??
Γιώργο η δοκιμή είναι στα μέτρα που γράφω και δεν είναι σπάνιο να βλέπουμε τέτοιες τουφεκιές ακόμη και με 4 άστρα. Είναι ο συνδυασμός όπλου - φυσιγγίου - τσοκ. Παρόμοια Τουφεκιά έχουμε ξαναδεί και από HP κάννες Beretta. Γενικά το F3 βγάζει σφιχτή Τουφεκιά
 
Καλησπέρα παίδες,
με αφορμή την τουφεκιά του Άρη που είδα παραπάνω βάζω μια δικιά μου δοκιμή που έτυχε την κυριακή να κάνω.
24 γρ TRAP της NSI (DUE JAPAN TRAP 7.5) στα 35 μέτρα με Full choke με A400.
Συμπερασματικά καμία σχέση οι τουφεκιές παρόλο που του Άρη είναι πιο ανοιχτό το τσόκ.

35m-7-5-24gr-Full-Choke.jpg
Άσχημη τουφεκιά ,όχι μόνον διότι είναι πολύ ανοιχτή για 1* αλλά έχει και άσχημη κατανομή .Μου κάνει εντύπωση διότι τα ρίχνω πολύ καιρό τα συγκεκριμένα ,βέβαια με 686 και όχι με καραμπίνα και με ανοιχτά τσοκαρισματα ρίχνω skeet και μου αρέσουν πάρα πολύ σε νούμερο 9,5 ,πιστεύω ότι εάν ρίξεις με ποιο ανοιχτό τσοκ στα ίδια μέτρα η τουφεκιά θα είναι διαφορετική και πολύ προς το καλύτερο ,επειδή μου έβαλες τώρα φυτιλια αύριο θα ρίξω και εγώ στον πίνακα να δω τι παίζει.τοσο άσχημη τουφεκιά από HP να σου πω την αλήθεια δεν νομίζω ότι έχω ξαναδει
 
Σφιχτο φυσιγγι το hyperion, από αυτά που γουστάρω πολύ... Σε δοκιμή ήταν εμφανώς πιο σφιχτο από τα gamebore white gold κ στα 35 κ στα 40 μετρα... Δεν έχω βγάλει φώτο να μετρήσω σκαγια, ίσως το κάνω κάποια στιγμή...
Άμα δεν αφήνει στο σκοπευτηριο σκόνη ο συνδυασμός τσοκ φυσιγγιου είναι μισή απόλαυση για μένα...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top