Browning Team

Καλημέρα στην παρέα. Από εχθε; ένα 725 sporter κάνει παρέα στα υπόλοιπα όπλα μου. Είναι 81 εκ. Κανες 3750γρ συνολικό βάρος και 1920 το εμπρός κοματι. Έχει ρυθμιζόμενο κοντάκι και σκανδάλη. Η πρώτη επαφή μαζί του ήταν ευχάριστη. Μετά από 3 πουλες καμιά ενόχληση στον ώμο. Σαν γνωστός τσοκακιας πήρα και 2 τσοκ έσω έξω για να γουστάρω. Είχα την καθοδήγηση και του Κυριάκου φίλου σκοπευτη και ήταν μια πολύ ευχάριστη ημέρα εχθές.
Καλοριζικο φιλε να το χαρεις!:);)
 
Καλησπέρα παρέα θα ήθελα την άποψή σας για την Maxus one 66 cm Γενικό κυνήγι Ευχαριστώ.
Καλώς το παιδί :D:D:D
Την έχω ένα χρόνο, ακριβώς όπως τη θες στους 66. Κυνηγάω μπεκάτσα, φάσσα, παπί και λιγο τσίχλα. Με κάλυψε σε όλα τα κυνηγια. Από 28 έως 38 γρ που δοκίμασα κανένα θέμα. Εμπλοκή καμία, τουφέκιες Παναγία βοηθα :).
Εγω πήρα την ΟΝΕ. Της πήρα και 2 τσοκ όχι γιατί δεν μου άρεσαν τα δικά της αλλά για την ευκολία που παρέχουν τα έσω έξω.
Αξιόπιστο όπλο, εύχρηστο, εύκολο στο καθάρισμα για αερίων, τρομερή κανη, ωραία σκανδάλη και ωραία σκοπεύτικη γραμμη!
Ότι άλλο θέλεις ρωτάς.
 
Φιλοι μου καλοι ερχομαι για να σας επισημανω εκεινο το οποιο δεν πρεπει να ξεχναμε οτι οι καταβολες της Βrowninig καθως και της Winchester οσο και της Remi ειναι αμερικανικης καταγωγης.Ειναι λοιπον δυνατον να μην κουβαλανε την κληρονομια αυτη ' της φαρμακερης καννης ' οπως την χαρακτηριζεται ; Οι εταιρεις αυτες ηρθαν και εκαναν και κανουν παραγωγη ακομα και σημερα στην Ευρωπη εχοντας σιγουρο αυτο το καλο στοιχειο και ηρθαν να συμπληρωσουν με την ευρωπαικη φινετσα για να παραγουν ενα ολοκληρωμενο συγχρονο οπλο δεδομενου του γεγονοτος οτι η Ιταλικη οπλοβιομηχανια ειχε ραψει το απολυτο κουστουμι .Δεν εχω ακουσει ποτε μεχρι σημερα να πει καποιος με ευκολια οτι δεν βαραει μια Βrowning .Το στοιχειο αυτο της καννης ειναι ακομη και σημερα το αντιπαλο δεος της Ιταλικης οπλοβιομηχανιας .Να προσεξουμε ομως εμεις οι χρηστες των κυνηγετικων οπλων οτι φροντιδα μας ειναι να ραψουμε το σωστο και εφαρμοστο κουστουμι που μας ταιριαζει και να μην παρασυρθουμε απο το μεμονομενο απολυτο διοτι τοτε θα χασουμε το τελικο αποτελεσμα .
 
με 200-250 παραπάνω και χεράτα ( γιατί και αυτός που το πουλάει δεν νομίζω να δεχτεί ευκολίες ) το παίρνεις καινούργιο οπότε δεν το λες και ευκαιρία,,,αυτό το αγορά 2/2019 και αλλαγή αθλήματος κάπου δεν κολλάει ρε μάγκα έδωσες δηλ. €3960 ας πούμε και μετά σκέφτηκες να πάς π.χ από το sporting στο skeet μέσα σε 3 μήνες ;
To χειροτερο Παυλο ειναι πως η φωτο ειναι παρμενη απο ξενο φορουμ και το εικονιζομενο οπλο ειναι το ProTrap με σταθερο κοντακι και οχι το Prosport που λεει οτι πουλαει που βγαινει Μονο με ρυθμιζομενο χτενι.
 
Καλημέρα στην παρέα. Από εχθε; ένα 725 sporter κάνει παρέα στα υπόλοιπα όπλα μου. Είναι 81 εκ. Κανες 3750γρ συνολικό βάρος και 1920 το εμπρός κοματι. Έχει ρυθμιζόμενο κοντάκι και σκανδάλη. Η πρώτη επαφή μαζί του ήταν ευχάριστη. Μετά από 3 πουλες καμιά ενόχληση στον ώμο. Σαν γνωστός τσοκακιας πήρα και 2 τσοκ έσω έξω για να γουστάρω. Είχα την καθοδήγηση και του Κυριάκου φίλου σκοπευτη και ήταν μια πολύ ευχάριστη ημέρα εχθές.
Καλορίζικο και καλοτούφεκο ....
 
Back
Top