Browning Team

Το χει φέρει ο Μανδηλαράς νομίζω στα 2.200-2.300.εμενα μ αρέσει παντως
Και εμένα Ευριπο .
Ωραίο ξύλο...για το τζάκι .yel.
Παντός καιρού και εδάφους και όχι για λύπηση όταν οι άλλοι επιδεικνύουν τα ακριβά ξύλα με τα ωραία νερα σε διαφορα grade εμείς θα λέμε κόντρα πλακέ θαλάσσης .sarcastic..
Στα ραβδωτα πάντως κάνουν θραύση τέτοια κοντακια τα ποτίζουν και με διαφορά χρώματα.
 
Και εμένα Ευριπο .

Παντός καιρού και εδάφους και όχι για λύπηση όταν οι άλλοι επιδεικνύουν τα ακριβά ξύλα με τα ωραία νερα σε διαφορα grade εμείς θα λέμε κόντρα πλακέ θαλάσσης .sarcastic..
Στα ραβδωτα πάντως κάνουν θραύση τέτοια κοντακια τα ποτίζουν και με διαφορά χρώματα.
Tο ποιο ωραιο πραγμα πανω στα ξυλινα μερη ειναι οι γρατζουνιες και τα χτυπηματα.....μαζι με εμας γερνανε και αυτα.
Βλεποντας τα θυμασε κυνηγια,καλες και κακες ντουφεκιες.
 
Last edited:
Σε ένα αυτογεμές παντως, θα προτιμούσα ένα κοντακι laminated βαμένο σε μια απόχρωση καρυδιάς ή και μαύρο παρά ένα πλαστικό...
Και αισθητικά μου φαίνεται πιο όμορφο και λειτουργικά καλύτερο στην περίπτωση που θες να πειράξεις μέτρα..
 
Σε ένα αυτογεμές παντως, θα προτιμούσα ένα κοντακι laminated βαμένο σε μια απόχρωση καρυδιάς ή και μαύρο παρά ένα πλαστικό...
Και αισθητικά μου φαίνεται πιο όμορφο και λειτουργικά καλύτερο στην περίπτωση που θες να πειράξεις μέτρα..
Σαν το ξυλο δεν υπαρχει...αλλα στα κυνηγια βαλτου που κανω το κοντακι ειναι μεσα στο νερο.
Εκει μονο το πλαστικο δινει λυση,ασχετα με το αισθητικο κομματι.
 
Tο ποιο ωραιο πραγμα πανω στα ξυλινα μερη ειναι η γρατζουνιες και τα χτυπηματα.....μαζι με εμας γερνανε και αυτα.
Βλεποντας τα θυμασε κυνηγια,καλες και κακες ντουφεκιες.
Είναι τα παράσημα φίλε Αλέξανδρε ,ειδικά αν το όπλο που κρατάς είναι και κληρονομια από κάποιο οικογενειακό πρόσωπο πιάνεις κουβέντα με αυτα.
 
Είναι τα παράσημα φίλε Αλέξανδρε ,ειδικά αν το όπλο που κρατάς είναι και κληρονομια από κάποιο οικογενειακό πρόσωπο πιάνεις κουβέντα με αυτα.
Αυτο ειχα στο μυαλο μου Κωνσταντινε....το Parker 70 χρονων του παππου.Ολη η ιστορια αποτυπωμενη σε ενα οπλο.
Πολλες φορες το κρατησα σε καρτερι λαγου,ο λαγος εκανε πασαρελα και το μυαλο μου ηταν αλλου:)
 
Οντως πανεμορφο! ( μην σε τρωει το χερι σου ,καλα εισαι..sarcastic.)
Οχι Κώστα δεν με τρώει.όντως ειμαι όχι απλώς καλα,παρά πολυ καλα;)!
Γιάννη πολλά λεφτά για browning άμα ανέβεις κανένα χιλιάρικο πας σε perazzi!
Πιστευω ειναι δύσκολο Ηλία να βρεις με 4000€ Perazzi στην Ελλάδα 76-81cm κάνες.στο εξωτερικό εχω δει πολλά αλλά μπλέκεις με την δαιδαλώδη Ελληνική γραφειοκρατεία με άδεια εισαγωγής και υπάρχει και θέμα πως θα δεις το όπλο.
 
Οχι Κώστα,όντως ειμαι όχι απλώς καλα,παρά πολυ καλα;)!

Πιστευω ειναι δύσκολο Ηλία να βρεις με 4000€ Perazzi στην Ελλάδα 76-81cm κάνες.στο εξωτερικό εχω δει πολλά αλλά μπλέκεις με την δαιδαλώδη Ελληνική γραφειοκρατεία με άδεια εισαγωγής και υπάρχει και θέμα πως θα δεις το όπλο.
Γιάννη μπορείς να φέρεις από Κύπρο όπλο με την γραφειοκρατία να μην είναι τόσο μεγάλη...αλλά τα όπλα είναι και γούστο!
 
με 200-250 παραπάνω και χεράτα ( γιατί και αυτός που το πουλάει δεν νομίζω να δεχτεί ευκολίες ) το παίρνεις καινούργιο οπότε δεν το λες και ευκαιρία,,,αυτό το αγορά 2/2019 και αλλαγή αθλήματος κάπου δεν κολλάει ρε μάγκα έδωσες δηλ. €3960 ας πούμε και μετά σκέφτηκες να πάς π.χ από το sporting στο skeet μέσα σε 3 μήνες ;
 
Last edited:
με 200-250 παραπάνω και χεράτα ( γιατί και αυτός που το πουλάει δεν νομίζω να δεχτεί ευκολίες ) το παίρνεις καινούργιο οπότε δεν το λες και ευκαιρία,,,αυτό το αγορά 2/2019 και αλλαγή αθλήματος κάπου δεν κολλάει ρε μάγκα έδωσες δηλ. €3960 ας πούμε και μετά σκέφτηκες να πάς π.χ από το sporting στο skeet ;
Συμφωνώ σε όλα!Και δεν είναι και τα πλέον αξιόπιστα σκοπευτικα τα 725,όπως και να βαφτίζονται αυτά,ο μηχανισμός ίδιος είναι!
 
Back
Top