Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Για τα φυσίγγια Gorilla Shoots – Quail 31γρ αναφέρεται οτι εχουν ειδική τάπα:
Η ειδική πλαστική τάπα των φυσιγγίων Quail 31 gr λειτουργεί ως εξής: τα σκάγια που είναι έξω από το μικρό ποτηράκι της ειδικής τάπας δίνουν ανοικτή διάμετρο βολής σε κοντινές αποστάσεις ......
Είναι κάτι παρόμοιο με τα B&P MB DISPERSANTE 33gr ;

Έχει σφάξει κανείς κάποιο απο τα παραπάνω, να δούμε πως ειναι ακριβώς απο μέσα;
Όχι αδερφέ καμία σχέση με τον διασπορεα της b&p. Ένα μισόταπο είναι σαν το freeshot... όπως έγραψε παραπάνω και ο outlander...
 
Έχω στο σπίτι Κώστα, το είχα δοκιμάσει παλιότερα για το περιοδικό... Ενα κλασσικό μισοταπο είναι, δεν είμαι σπιτι τώρα να σου ανεβάσω τη φώτο...
Παντως ήταν ωραίο φυσιγγι...
τι εγηνε Αρη το ποιο ωραιο περιοδηκο που διαβαζα τοτε , ηταν το μοναδηκο περιοδηκο που ειχε σεταπ ιδιογωμοσης , και το μοναδηκο περιοδηκο που εκανε πληρης αναλυση τα φυσιγγια που δοκημαζε , με γραμμαρια σκαγιων , πυρητηδας , συγκρωτηρα , και μαρκα πυρητηδας , τα παντα χωρης να κρυβουν τιποτα , και βλητηκη αποδοση , και οχι μονο αυτο , και αλλα ωραια ειχε
 
Εχει παρει κανεις τελευταια 3Α διασπορας στην καινουργια συσκευασια να μου πει αν γεμιζετε πλεον σε καλυκα fiocchi(πριν cheddite) οπως κ το "κανονικο" 3Α?
Τάσο έχει βγάλει και το NEO VELOX στην καινούρια συσκευασία....

url=https://postimg.cc/5HkWXkBG]
338.jpg
[/url]





 
Καινουργια παραλαβη για δοκιμη, το RED HARE PAPER το ειχα αποθημενο να το δοκιμασω
afXdKIj.jpg
Αλέξανδρε, έριξες τελικά το RED HARE PAPER;
Τι συμπεράσματα έβγαλες;
Καλημέρα μολις παρέλαβα ,με μάλλινα ταπα ωραια συσκευασία,ειδωμεν.bye.
Βικτωρ, πώς πήγες με τις μάλλινες;
 
Αλέξανδρε, έριξες τελικά το RED HARE PAPER;
Τι συμπεράσματα έβγαλες;

Βικτωρ, πώς πήγες με τις μάλλινες;
Εριξα καπου 5 φυσιγγια Κωστα, εχουν ενα πολυ περιεργο και ξερο κροτο, δεν τα εριξα βεβαια σε χαρτονι αλλα σε κατι μπουκαλια που ειχα βρει πεταμενα και δεν μου αρεσαν καθολου.
Τα lambro feltro ειναι πολυ ανωτερα αν και δεν ειμαι φιλος της μαλλινης
 
αυτο σημενει οτι εχουν δυβασηκη πυρητηδα , δεν ειναι κακο αυτο
Και αλλα εχουν διβασικη Νικο αλλα δεν ακουγονται ετσι, εχουν πολυ περιεργο θορυβο που δεν μπορω να περιγραψω, γενικα δεν μου αρεσε καθολου σαν φυσιγγι
 
Και αλλα εχουν διβασικη Νικο αλλα δεν ακουγονται ετσι, εχουν πολυ περιεργο θορυβο που δεν μπορω να περιγραψω, γενικα δεν μου αρεσε καθολου σαν φυσιγγι
Ε μα λογικο μου ακουγετε....yelling.
Που εχει ξανακουστει κυνηγος με 76ποντο κανονι και xxxx long rarge τουφεκιες να καθετε να ριχνει χαρτινα...yelling.
Να μου τα φερεις να τα βαλω στο δικαννο να ακουστει μια γλυκια μελωδια......my man..sarcastic.
 
Και αλλα εχουν διβασικη Νικο αλλα δεν ακουγονται ετσι, εχουν πολυ περιεργο θορυβο που δεν μπορω να περιγραψω, γενικα δεν μου αρεσε καθολου σαν φυσιγγι
ο θορυβος πρεπει να ειναι σαν το θορυβο που κανει το ανοιγμα της σαμπανιας , γιατι και αυτη εχει ταπα απο φελο ομως :):), ετσυ κανουν τα φυσιγγια που φτιαχνω με ταπα και την S4 πυρητηδα
 
Ε μα λογικο μου ακουγετε....yelling.
Που εχει ξανακουστει κυνηγος με 76ποντο κανονι και xxxx long rarge τουφεκιες να καθετε να ριχνει χαρτινα...yelling.
Να μου τα φερεις να τα βαλω στο δικαννο να ακουστει μια γλυκια μελωδια......my man..sarcastic.
Δεν ειναι 76 φιλε το κανονι αλλα 66, στειλε στοιχεια και στα στελνω την Τριτη, δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα ετσι κι αλλιως χαμενα θα πανε...

ο θορυβος πρεπει να ειναι σαν το θορυβο που κανει το ανοιγμα της σαμπανιας , γιατι και αυτη εχει ταπα απο φελο ομως :):), ετσυ κανουν τα φυσιγγια που φτιαχνω με ταπα και την S4 πυρητηδα
Δεν ειναι ηχος σαμπανιας Νικο αλλα αλλος ηχος πολυ περιεργος...εχω δοκιμασει nsi super felt και lambro feltro και δεν ακουγεται ετσι η τουφεκια.
 
Καλησπερα σας! Σήμερα παρέλαβα από τον Σαλαπατα 30 κουτάκια.αψογη εξυπηρέτηση,έβαλε οπως του ειπα σε ένα κιβώτιο 30 κουτάκια.μεταφορικα μέχρι Αθήνα δωρεάν,και Αθήνα-Χανιά πλήρωσα 4€!!!
Επισης σήμερα πηρα προς έκπληξη μου γιατι τα περίμενα την αλλη βδομάδα 60 κουτάκια Ρουμελιωτη sporting.μεταφορικα 12€ Πατρα-Χανιά! Να ευχαριστήσω και τον Ανδρέα για την άψογη εξυπηρέτηση.
SwzAdy4.jpg
XDB4qep.jpg
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top