Εξορμήσεις

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για σχόλια σας! Όντως και για μένα γευστικά η Κωλοχτυπά είναι ανώτερη κατά πολύ από Αστακό,καραβίδα. Τον κάβουρα δεν θα τον συνέκρινα γιατί έχει ιδιαίτερη πιο γλυκιά γεύση, εξαιρετικός και αυτός βέβαια. Επίσης η Κωλοχτυπά είναι και το μεγαλύτερο Αστακοειδές στα νερά μας. Οι 3 μεγάλες που έχω ήταν 1420, 1360 και 1180 η τρίτη. Σε Αστακό δεν θα βρεις εύκολα τέτοια μεγέθη. Επίσης επειδή τους αρέσουν τα ζεστά νερά τις βρίσκεις ρηχά. Όι δύο πιο μεγάλες ήταν σε πλάκες στους 90 πόντους νερό... Ούτε μέτρο. Αν ξέρεις ότι η περιοχή σου κρατάει, μασκούλα πέδιλα και γαντάκια και τσέκαρε τις όροφος από τις τρύπες. Δεν χρειάζεσαι όπλο... Πιάνονται με το χέρι και καλή όρεξη ;)
 
Σήμερα παρόλο που η πλάτη μου ακόμη πονούσε η παρέα με ξεσήκωσε και πήγαμε για βουτιά! Για να μην ζώριστω πήρα το ταπεινό 85αρι μου το οποίο μου χει χαρίσει πολλά ωραία ψαρια και άφησα το 110 στο ζευγάρι μου. Το νερό κρύο... Από παντού αναβλήζαν γλυκά νερά.... Δάγκωσα τα ά.... Μου μιλάμε.
Αν και η κινητικότητα στο βυθό ήταν περιορισμένη δεν μας άφησε παραπονεμενους για άλλη μια φορά!! Καλές βουτιές σε όσους αρέσει το άθλημα πάντα με ζευγάρι παιδιά και πολύ προσοχή!
IMG_20180701_143018.jpg
 
Σήμερα παρόλο που η πλάτη μου ακόμη πονούσε η παρέα με ξεσήκωσε και πήγαμε για βουτιά! Για να μην ζώριστω πήρα το ταπεινό 85αρι μου το οποίο μου χει χαρίσει πολλά ωραία ψαρια και άφησα το 110 στο ζευγάρι μου. Το νερό κρύο... Από παντού αναβλήζαν γλυκά νερά.... Δάγκωσα τα ά.... Μου μιλάμε.
Αν και η κινητικότητα στο βυθό ήταν περιορισμένη δεν μας άφησε παραπονεμενους για άλλη μια φορά!! Καλές βουτιές σε όσους αρέσει το άθλημα πάντα με ζευγάρι παιδιά και πολύ προσοχή!
IMG_20180701_143018.jpg
Ωραία η τσιπουρα Κώστα. Μπράβο!
Ομως και το νερό πρώτο.
Παντου υπαρχει ενα Κωστηλάτα Τζουμέρκων .....sarcastic.
 
Μιας που το κυνήγι τελείωσε ας ανεβάσω και μερικές φοτό από τη δεύτερη μεγάλη αγάπη μου ή μήπως είναι η πρώτη...δεν ξέρω αυτή η σκέψη πάντα με διχάζει!!!







Πολύ ωραίος!! Βούτας και χειμώνα να φανταστώ! Εγώ φέτος πρώτη χρονιά δεν έκανα ούτε μια βουτιά χειμώνα.... Αλλα από τον άλλο μήνα θα ξεκινήσουμε σιγά σιγά γιατί το ζευγάρι αρχή σε τα μπινελίκια :D
Καλή συνέχεια να έχεις!
 
Πολύ ωραίος!! Βούτας και χειμώνα να φανταστώ! Εγώ φέτος πρώτη χρονιά δεν έκανα ούτε μια βουτιά χειμώνα.... Αλλα από τον άλλο μήνα θα ξεκινήσουμε σιγά σιγά γιατί το ζευγάρι αρχή σε τα μπινελίκια :D
Καλή συνέχεια να έχεις!
Πέρυσι και φέτος είναι οι μόνες χρονιές που δεν πήγα χειμώνα εξαιτίας των μπλε ξέκολων!!! Την επόμενη βδομάδα θα κάνω βουτιά μετά από πέντε μήνες και το περιμένω πως και πως!!!
Καλή σεζόν να έχουμε και καλές αναδύσεις!!!
 
Μετά από δύο εξορμήσεις με πενιχρά αποτελέσματα και μία τριάρα συναγρίδα σκισμένη, το Σάββατο έκανα την τελευταία εξόρμηση ένεκα απαγόρευσης Μαίου!!!
Ένας αρσενικός σκάθαρος και μία συναγριδούλα μου έκαναν το χατήρι να με ακολουθήσουν!!!
 
Μετά από δύο εξορμήσεις με πενιχρά αποτελέσματα και μία τριάρα συναγρίδα σκισμένη, το Σάββατο έκανα την τελευταία εξόρμηση ένεκα απαγόρευσης Μαίου!!!
Ένας αρσενικός σκάθαρος και μία συναγριδούλα μου έκαναν το χατήρι να με ακολουθήσουν!!!
Φοβερο το σκαθαρι
 
Μετά από δύο εξορμήσεις με πενιχρά αποτελέσματα και μία τριάρα συναγρίδα σκισμένη, το Σάββατο έκανα την τελευταία εξόρμηση ένεκα απαγόρευσης Μαίου!!!
Ένας αρσενικός σκάθαρος και μία συναγριδούλα μου έκαναν το χατήρι να με ακολουθήσουν!!!
Τι σκαθάρι είναι αυτό ρε φίλε;;; Μπράβο!! Ελπίζω να τα βάλεις στο κάρβουνο φρέσκα :)
 
Last edited:
Back
Top