Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Οποίος έχει πάρει franchi πρώτο όπλο , λέει για αυτά . Άλλος πήρε benelli αγαπά benelli. Το ίδιο για κάθε μάρκα . Όπλα μαζικής παραγωγής με μικρές έως ασήμαντες διάφορες για κυνηγετική χρήση . Ποιοτικά είναι όλα , και ατέλειες έχουν όλα . Merkel, simson , browning , beretta , Krieghoff K-80 κ.α για όλα θα ακούσεις κάτι .
 
Οποίος έχει πάρει franchi πρώτο όπλο , λέει για αυτά . Άλλος πήρε benelli αγαπά benelli. Το ίδιο για κάθε μάρκα . Όπλα μαζικής παραγωγής με μικρές έως ασήμαντες διάφορες για κυνηγετική χρήση . Ποιοτικά είναι όλα , και ατέλειες έχουν όλα . Merkel, simson , browning , beretta , Krieghoff K-80 κ.α για όλα θα ακούσεις κάτι .
Να σου συμπληρώσω και ότι όλα σκοτώνουν γιατί για αυτό φτιάχτηκαν.....κατά τα άλλα τα είπες τέλεια :D
Νομίζω το κουμπί στα περισσότερα θέματα των όπλων όσων αφορά την ευστοχία μας είναι τα μέτρα στο κοντάκι.....τα υπόλοιπα για μένα ακολουθούν πολύ μετά (Κώνοι, αυλοί κλπ)
Σίγουρα κάποια μοντέλα βγάλαν προβλήματα άλλα περισσότερο και άλλα λιγότερο είτε ιταλικά, είτε βέλγικα, είτε ρώσικα, είτε αμερικάνικα....
πάρτε αυτό που σας κάθεται στο μάτι και θα γουστάρετε να κρατάτε φτιάξτε τα μέτρα στο κοντάκι και απολαύστε το .... το σίγουρο είναι ότι θα σκοτώνει ;)
Τώρα για το ποιοτικό που λέτε παραπάνω, έχω στο σπίτι ένα δίκαννο browning bss, breda altair, benelli black eagle 1, browning maxus, δεν βλέπω τις ιταλίδες να υστερούν σε ποιότητα σε καμία περίπτωση!
 
Οποίος έχει πάρει franchi πρώτο όπλο , λέει για αυτά . Άλλος πήρε benelli αγαπά benelli. Το ίδιο για κάθε μάρκα . Όπλα μαζικής παραγωγής με μικρές έως ασήμαντες διάφορες για κυνηγετική χρήση . Ποιοτικά είναι όλα , και ατέλειες έχουν όλα . Merkel, simson , browning , beretta , Krieghoff K-80 κ.α για όλα θα ακούσεις κάτι .
Να σου συμπληρώσω και ότι όλα σκοτώνουν γιατί για αυτό φτιάχτηκαν.....κατά τα άλλα τα είπες τέλεια :D
Νομίζω το κουμπί στα περισσότερα θέματα των όπλων όσων αφορά την ευστοχία μας είναι τα μέτρα στο κοντάκι.....τα υπόλοιπα για μένα ακολουθούν πολύ μετά (Κώνοι, αυλοί κλπ)
Σίγουρα κάποια μοντέλα βγάλαν προβλήματα άλλα περισσότερο και άλλα λιγότερο είτε ιταλικά, είτε βέλγικα, είτε ρώσικα, είτε αμερικάνικα....
πάρτε αυτό που σας κάθεται στο μάτι και θα γουστάρετε να κρατάτε φτιάξτε τα μέτρα στο κοντάκι και απολαύστε το .... το σίγουρο είναι ότι θα σκοτώνει ;)
Τώρα για το ποιοτικό που λέτε παραπάνω, έχω στο σπίτι ένα δίκαννο browning bss, breda altair, benelli black eagle 1, browning maxus, δεν βλέπω τις ιταλίδες να υστερούν σε ποιότητα σε καμία περίπτωση!
Μπράβο βρε παιδιά, πολύ σωστά τα λέτε. .shake hands.
Ακριβώς έτσι είναι.
 
Να σου συμπληρώσω και ότι όλα σκοτώνουν γιατί για αυτό φτιάχτηκαν.....κατά τα άλλα τα είπες τέλεια :D
Νομίζω το κουμπί στα περισσότερα θέματα των όπλων όσων αφορά την ευστοχία μας είναι τα μέτρα στο κοντάκι.....τα υπόλοιπα για μένα ακολουθούν πολύ μετά (Κώνοι, αυλοί κλπ)
Σίγουρα κάποια μοντέλα βγάλαν προβλήματα άλλα περισσότερο και άλλα λιγότερο είτε ιταλικά, είτε βέλγικα, είτε ρώσικα, είτε αμερικάνικα....
πάρτε αυτό που σας κάθεται στο μάτι και θα γουστάρετε να κρατάτε φτιάξτε τα μέτρα στο κοντάκι και απολαύστε το .... το σίγουρο είναι ότι θα σκοτώνει ;)
Τώρα για το ποιοτικό που λέτε παραπάνω, έχω στο σπίτι ένα δίκαννο browning bss, breda altair, benelli black eagle 1, browning maxus, δεν βλέπω τις ιταλίδες να υστερούν σε ποιότητα σε καμία περίπτωση!
Ετσι Κώστα .ειπες αυτο που είναι τον βασικό.Μετρα στο κοντάκι . Με κάλυψες .
 
Ε είπαμε βρε Γιώργο. .sarcastic.
Το πήγες στο άκρο εσύ! Beretta, Benelli, Franchi έχουν τεράστια ιστορία...

Iστορια μπορει να εχουν... αλλα απο ποιοτητα ειπαμε πασχουν.

Δεν το γραφω ετσι ξεκαρφωτο για να το λεω φυσικα και υπαρχει λογος
αλλωστε εχω γραψει και σε παλια ποστ μου εμπειριες προσωπικες αλλα και φιλων μου
που απο πολυ παλια ειμαστε κι εμεις με τα ιταλικα,
τοσα χρονια τα φαγαμε στη μαπα, και τα γνωρισαμε απο την καλη.
Ε μετα απο τοσα χρονια καταληξαμε στις Αμερικανες... και βρηκαμε την υγεια μας.
Ξεχνιουνται αυτα τα πραγματα? :D
 
Last edited:
Iστορια μπορει να εχουν... αλλα απο ποιοτητα ειπαμε πασχουν.

Δεν το γραφω ετσι ξεκαρφωτο για να το λεω φυσικα και υπαρχει λογος
αλλωστε εχω γραψει και σε παλια ποστ μου εμπειριες προσωπικες αλλα και φιλων μου
που απο πολυ παλια ειμαστε κι εμεις με τα ιταλικα,
τοσα χρονια τα φαγαμε στη μαπα, και τα γνωρισαμε απο την καλη.
Ε μετα απο τοσα χρονια καταληξαμε στις Αμερικανες... και βρηκαμε την υγεια μας.
Ξεχνιουνται αυτα τα πραγματα?
Δεν αμφισβητώ τα λεγόμενά σου αλλά όπως έχεις καεί εσύ και η παρέα σου από τα Ιταλικά όπως λες έτσι υπάρχουν και εκατοντάδες άλλοι που δεν θέλουν να τα βλέπουν ούτε ζωγραφιστά τα αμερικάνικα γιατί τα έχουν δει και από την καλή και από την ανάποδη!!! Πριν πάρω την α390 προσανατολιζόμουνα για αμερικάνικο έτσι για την αλλαγή αλλά διαβάζοντας σε διάφορα forum τόσα παράπονα από κατόχους αμερικάνικων όπλων δεν παίζει σε καμιά ταλική μάρκα με εξαίρεση την fabarm!Όλοι μιλάγανε για την τουφεκιά τους αλλά από προβλήματα άλλο τίποτα!
Ο ξάδερφος στο χωριό πρώην κάτοχος gold fusion όταν του είπα ότι έχω βρει μία παρόμοια αδούλευτη μου είπε αν μπεις με το συγκεκριμένο όπλο μέσα στο λόγγο και φάει τίποτα ρίκια κλαδάκια φιλαράκια ξέχνα τη δεύτερη τουφεκιά...μονόκανο!!!Επειδή δεν μου αρέσει να κρύβομαι πριν την fusion είχε διώξει μια 391 γιατί τον είχε τρελάνει στις εμπλοκές και η αντιπροσωπεία δεν μπορούσε να του λύσει το πρόβλημα!!!
Προβλήματα έχουν ακουστεί σε όλες τις εταιρείες δεν υπάρχει αμφισβήτηση, όντως τα αμερικάνικα όπως ακούγεται έχουν ωραία τουφεκιά και όντως η benelli μπορεί να υστερεί σε σχέση με τα αμερικάνικα ακόμα και με τα υπόλοιπα ιταλικά...αλλά όχι τώρα να βγάλουμε και ποιοτικότερα τα αμερικάνικα από τα benelli δεν υπάρχει σύγκριση σε κανένα επίπεδο!!!
 
Παίζει μπάλα με τους Βέλγους ο Γιώργος νομίζω!
Ο Γιώργος είναι πονηρός....:cool:και αυτά που λέει μην .... steak
Ήρθε για να μας αναστατώσει .hair...yelling.....απλά κουβέντα να γίνεται.sarcastic.
Το ίδιο θα γινότανε αν το κάναμε εμείς στο Browning Team .big smile.
 
Πιστεψτε με δεν εχω κανενα λογο να κανω ουτε διαφημιση ουτε να υποστηριξω καποια
συγκεκριμενη εταιρια...
απλα ολα αυτα που εγραψα παραπανω ειναι απο προσωπικα βιωματα πολλων ετων
αλλα και φιλων μου που ειχανε κι αυτοι τα ιδια θεματα με τις ιταλικες.
Τωρα ο καθενας σιγουρα εχει την δικη του εμπειρια και την γνωμη του
κι αυτο ειναι σεβαστο εννοειτε.
Αλλωστε ειναι και θεμα γουστου κι απο αλλη αποψη, Ο καθενας οπως το βλεπει.
 
Ποια αμερικανικά δεν έχουν ζημιές ρωταω εγώ που έχω και από τις 2 ρατσες 3 + 2

Η 1100? (Εδώ γελάμε)
Η αυτο5?

Oi sx3 sx2 ?

Όλα έχουν ζημιες ειδικά αν τους πινεις το αίμα

Και οι ιταλικές είχαν και εχουν τα θέματα τους δεν αμφιβαλει κανένας.

Το να λεμε πήρα αμερικανικο και σωθηκα η πήρα ιταλικο και σώθηκα δεν στέκει στα δικά μου μάτια από αυτά που εχει δείξει η ιστορια.
 
Ποια αμερικανικά δεν έχουν ζημιές ρωταω εγώ που έχω και από τις 2 ρατσες 3 + 2

Η 1100? (Εδώ γελάμε)
Η αυτο5?

Oi sx3 sx2 ?

Όλα έχουν ζημιες ειδικά αν τους πινεις το αίμα

Και οι ιταλικές είχαν και εχουν τα θέματα τους δεν αμφιβαλει κανένας.

Το να λεμε πήρα αμερικανικο και σωθηκα η πήρα ιταλικο και σώθηκα δεν στέκει στα δικά μου μάτια από αυτά που εχει δείξει η ιστορια.
Παρτε ρωσηκα να σωθητε .terror..terror.
 
Συγχαρητήρια για την επιλογή.
Ευχαριστώ πολύ,
δυστυχώς φέτος πρώτη χρονιά μετά από 39 χρόνια που υπάρχει στο σπίτι το έφαγε η ντουλάπα, αλλά τώρα στα τελειώματα θα κάνει 1 -2 κυνήγια γιατί επιβάλετε να μη βγει η χρονιά χωρίς να πέσει μπεκάτσα από τις κάννες του!!
topic.
 
Για πείτε βρε παιδιά πιο αυτογεμες δε βγάζει θέματα όταν ρίχνει φυσίγγια με χρήσει σε σκοπευτήριο(τουλάχιστον 4 πουλες την εβδομάδα) κ σε κυνηγετική περίοδο άλλα σε κυνήγια που ρίχνεις φυσίγγια κ ενδιάμεσα κ καμιά πουλιά στο σκοπευτήριο
για πείτε ?
να γινετε σχετικο καθαρισμα
κ να μην του κανει εμπλοκες κ να μην φταιει το φυσιγγι
κ να μην πάει σε οπλουργό μέσα σε 2ετηα έστω κ για απλό σεβρεις
 
Νικόλα το 930 το έχω πεθάνει στα φυσίγγια από το 2015 σε σκοπευτήριο ( φαντάσου ΣΚ ρίχνω 8-10 πούλες και μπορεί να πάω 1-2 φορές μεσοβδόμαδα να ρίξω 4 ακόμα ) και περισσότερο στο κυνήγι,μετράει αρκετές χιλιάδες φυσίγγι δεν έχει βγάλει κανένα πρόβλημα,,,αδράνεια βέβαια δεν ξέρω σε ένα όπλο αερίων με τόση χρήση τι φθορά θα υπάρξει αλλά νομίζω ότι θα χαλάσει κάτι πολύ πιο εύκολα

εμπλοκές ούτε με 24γρ ούτε με 28γρ και δεν έχω αλλάξει κανένα ελατήριο όπως λένε οι ειδήμονες-επιστήμονες του facebook που το έχουν αμαυρώσει το όπλο
 
Pavlos μη ξεχναμε οτι ειναι κ ενα σκοπευτικο μοντελο που ειναι λογικο για πολλα φυσιγγια να ανταπεξερθει αλλα σε αλλα κυνηγετικα πιστευεις με τι χρησει που ειπες θα αντεχες χωρις επισκεψει στο γιατρο πχ την Α5 που ειχες κ ειναι αδρανιας αντεχε?
Κ να μην φωναζει το bossVasilis
ειδα με τα ματια μου κ μου εκανε τρελη εντηπωση benelli rafaello powerbore απο γνωστο που πηγεναναμε σκοπευτηριο με τι χρηση που τις γινοταν κ την κατασταση που την ειχε το τι δουλευε ακομα
 
την Α5 δεν την είχα ρίξει τόσο πολύ σκοπευτήριο αλλά την είχα κυνηγήσει περισσότερο από την 930,,είχε αρχίζει να αποκτά τζόγους σε πάπια λόγο πλαστικού,,,ενός φίλου το ίδιο όπλο έχει γίνει κούνια μπέλα από τους τζόγους με πολλά φυσίγγια,,,λειτουργικά όμως κανένα απολύτως πρόβλημα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top