Φυσίγγια για την Φάσσα

Κοιτα να χαρείς αυτά που έχεις Μάριε και και να σαι και του χρόνου ...sarcastic.
Βρε τα χαίρομαι! Απλά θεωρώ πως είναι πολύ καλή επιλογή. Ανεπηρέαστα στις καιρικές συνθήκες, ποσοστό αντιμονίου,επινικελωμενα και συγγενεύει ρητά ποτήρι αν θυμάμαι καλά. Ο αντιπρόσωπος δίνει 0,78€ τιμή τεμαχίου.
 
Βρε τα χαίρομαι! Απλά θεωρώ πως είναι πολύ καλή επιλογή. Ανεπηρέαστα στις καιρικές συνθήκες, ποσοστό αντιμονίου,επινικελωμενα και συγγενεύει ρητά ποτήρι αν θυμάμαι καλά. Ο αντιπρόσωπος δίνει 0,78€ τιμή τεμαχίου.
Μάριε σίγουρα σκληρά σκάγια δεν είμαι σίγουρος αν είναι επιμεταλωμενα .
 
Έχω σταμπάρει κάτι φάσσες που καρφώνουν σταθερά σε ένα σημείο με λεύκες και σκέφτομαι να πάω να τις λιανίσω την Κυριακή. Έψαχνα τα ντουλάπια για φυσίγγια και βρήκα τα εξής:
Β&P F2 Classic No 7
Fiocchi 12HV No 6 (πάνω από 15 ετών)
Remington Express No 5 + λίγες Νο 6
Remington Nitro Pheasant 39 γρ Νο 4
Εκτιμώμενη απόσταση βολής από 25 έως 60 μέτρα. Θα βολευτώ με αυτά;
2 φάσσες έχω τουφεκίσει στην καριέρα μου και τις έχω πάρει, τη μια με Nitro magnum 42,5gr Νο4 και την άλλη με F2 Classic No8.
 
Έχω σταμπάρει κάτι φάσσες που καρφώνουν σταθερά σε ένα σημείο με λεύκες και σκέφτομαι να πάω να τις λιανίσω την Κυριακή. Έψαχνα τα ντουλάπια για φυσίγγια και βρήκα τα εξής:
Β&P F2 Classic No 7
Fiocchi 12HV No 6 (πάνω από 15 ετών)
Remington Express No 5 + λίγες Νο 6
Remington Nitro Pheasant 39 γρ Νο 4
Εκτιμώμενη απόσταση βολής από 25 έως 60 μέτρα. Θα βολευτώ με αυτά;
2 φάσσες έχω τουφεκίσει στην καριέρα μου και τις έχω πάρει, τη μια με Nitro magnum 42,5gr Νο4 και την άλλη με F2 Classic No8.
Μιχαλη μας βαζεις δυσκολα τωρα...γιατι τα 20 με τα 60 ειναι τεραστια διαφορα...
Βαλε πρωτο το 7αρι και δευτερο τριτο το express no6 και no5
 
Μιχαλη μας βαζεις δυσκολα τωρα...γιατι τα 20 με τα 60 ειναι τεραστια διαφορα...
Βαλε πρωτο το 7αρι και δευτερο τριτο το express no6 και no5
Δεν έχω δει από κοντά το σημείο για αυτό γράφω για αυτές τις αποστάσεις. Μπήκα στο Google Earth για να δω πως θα προσεγγίσω. Είναι 2 μπουλούκια γύρω στα 60 κομμάτια. Τα είχα σταμπάρει όταν είχα πάει για τσίχλες.
 
Έχω σταμπάρει κάτι φάσσες που καρφώνουν σταθερά σε ένα σημείο με λεύκες και σκέφτομαι να πάω να τις λιανίσω την Κυριακή. Έψαχνα τα ντουλάπια για φυσίγγια και βρήκα τα εξής:
Β&P F2 Classic No 7
Fiocchi 12HV No 6 (πάνω από 15 ετών)
Remington Express No 5 + λίγες Νο 6
Remington Nitro Pheasant 39 γρ Νο 4
Εκτιμώμενη απόσταση βολής από 25 έως 60 μέτρα. Θα βολευτώ με αυτά;
2 φάσσες έχω τουφεκίσει στην καριέρα μου και τις έχω πάρει, τη μια με Nitro magnum 42,5gr Νο4 και την άλλη με F2 Classic No8.

Εγω στη θέση σου θα έβαζα 2 πρώτα τα 7ρια και 3ο ενα απ τα "βαρια" (5ρι ή 4ρι)
Συνήθως η πρώτη τουφεκιά τα βρίσκει ανυποψίαστα, η 2η αν ειναι γρήγορη τα προλαβαίνει στην ίδια απόσταση, η 3η λογικα θα ειναι σε πιο μεγάλη απόσταση, γιαυτό και το πιο "βαρυ"... Αυτό στην περίπτωση που τα ρίξεις και τα 3 σημαδεμένα...αν ρίχνεις καραμπινιές, μόνο το 1ο φυσίγγι μετραει :p :p τα υπόλοιπα μονο μπαμ θα κανουν :p

Αν δεις όμως οτι οι κοντινότερες αποστάσεις σου ειναι τα 35-40 μετρα, παίξε με τα πιο χοντρά νουμερα...τσόκ ενα 3ρι, (ίσως και 2ρι αν ειναι μακρινά τα πουλια)
πάρε μαζί σου πράμα να υπάρχει και βάρα στο ψαχνό!!
Ειναι λιγο γενικα ολα αυτά, εξαρτάται και απ το συνδιασμό όπλο/τσοκ... αλλα χονδρικά απο τα φυσίγγια που ανέφερες, εγω αυτό το συνδιασμό θα έκανα...
 
Μάριε σίγουρα σκληρά σκάγια δεν είμαι σίγουρος αν είναι επιμεταλωμενα .
Στο κατάστημα που ρώτησα δεν ήξεραν να μου που τίποτα παρά μόνο ποτε υπολογίζουν , ποτέ θα έρθουν . Αυτή την εντύπωση είχα από το βίντεο ή και το κουτί ίσως. Όπως και να χει η τιμή είναι σχετικά καλή για την ελληνική αγορα
 
Έχω σταμπάρει κάτι φάσσες που καρφώνουν σταθερά σε ένα σημείο με λεύκες και σκέφτομαι να πάω να τις λιανίσω την Κυριακή. Έψαχνα τα ντουλάπια για φυσίγγια και βρήκα τα εξής:
Β&P F2 Classic No 7
Fiocchi 12HV No 6 (πάνω από 15 ετών)
Remington Express No 5 + λίγες Νο 6
Remington Nitro Pheasant 39 γρ Νο 4
Εκτιμώμενη απόσταση βολής από 25 έως 60 μέτρα. Θα βολευτώ με αυτά;
2 φάσσες έχω τουφεκίσει στην καριέρα μου και τις έχω πάρει, τη μια με Nitro magnum 42,5gr Νο4 και την άλλη με F2 Classic No8.
MIKE βάλε μια φωτό από το Fiocchi 12HV No:6 που έχεις να βλέπουμε κ εμείς οι νέοι...;)
 
Έχω σταμπάρει κάτι φάσσες που καρφώνουν σταθερά σε ένα σημείο με λεύκες και σκέφτομαι να πάω να τις λιανίσω την Κυριακή. Έψαχνα τα ντουλάπια για φυσίγγια και βρήκα τα εξής:
Β&P F2 Classic No 7
Fiocchi 12HV No 6 (πάνω από 15 ετών)
Remington Express No 5 + λίγες Νο 6
Remington Nitro Pheasant 39 γρ Νο 4
Εκτιμώμενη απόσταση βολής από 25 έως 60 μέτρα. Θα βολευτώ με αυτά;
2 φάσσες έχω τουφεκίσει στην καριέρα μου και τις έχω πάρει, τη μια με Nitro magnum 42,5gr Νο4 και την άλλη με F2 Classic No8.
Πρώτο φυσίγγι b&p κ μετα δευτερο το μαζικό κατα συρροήν δολοφόνο remington express.
 
MIKE βάλε μια φωτό από το Fiocchi 12HV No:6 που έχεις να βλέπουμε κ εμείς οι νέοι...;)
Αυτό είναι
KnejLV9.jpg

2g8kimo.jpg

2sWGlCQ.jpg

0jMyHY1.jpg

unqhcwL.jpg
 
Back
Top