Action cameras

To στησιμο της και σεταρισμα ειναι πανευκολα εγω απλα δεν εκατσα να τα διαβασω και εκανα λαθη.
Οχι με το 682 που ειμαι κεντρα και καψας οποτε καταλαβαινεις πως η πικρα αυτων των αποτυχιων ειναι μεγαλυτερη
Ξέρεις πήγα να τα ρίξω στο ότι είναι νέο το όπλο και δεν το έχεις συνηθίσει αλλά λογικά είναι αυτό που λες....έχεις αλλού το μυαλό σου!
 
Ξέρεις πήγα να τα ρίξω στο ότι είναι νέο το όπλο και δεν το έχεις συνηθίσει αλλά λογικά είναι αυτό που λες....έχεις αλλού το μυαλό σου!
Σε πληροφορω οτι με το καινουριο χωρις την καμερα πανω τα πηγα περιφημα
Σε αυτα που εχω χρονια και ειμαι ευχαριστημενος με την καμερα πανω βαραω αλλου για αλλου,Δεν φταιει η καμερα το ξανατονιζω
η λαλακια του εγκεφαλου μου που εχω το νου μου στην καμερα και οχι σε αυτο που κανω
 
Από Αμερική Σταύρο; Χωρίς να σου περάσει τελωνείο ;
Ειχα παει επαγγελματικο ταξιδι Αμερικη Σπυρο και την πηρα απο εκει. Αγορασα και ενα εξτρα mounting για το Cal 12 μην τυχει κατι και ενα για Cal 36 που ταιριαζει σε κανη αεροβολου 4,5mm που ηθελα
 
Σε πληροφορω οτι με το καινουριο χωρις την καμερα πανω τα πηγα περιφημα
Σε αυτα που εχω χρονια και ειμαι ευχαριστημενος με την καμερα πανω βαραω αλλου για αλλου,Δεν φταιει η καμερα το ξανατονιζω
η λαλακια του εγκεφαλου μου που εχω το νου μου στην καμερα και οχι σε αυτο που κανω
Στο ίδιο συμπέρασμα καταληγουμε και οι δύο σταυρο:D:D:D Το μόνο σίγουρο είναι πως θα το βρεις!
 
Σε πληροφορω οτι με το καινουριο χωρις την καμερα πανω τα πηγα περιφημα
Σε αυτα που εχω χρονια και ειμαι ευχαριστημενος με την καμερα πανω βαραω αλλου για αλλου,Δεν φταιει η καμερα το ξανατονιζω
η λαλακια του εγκεφαλου μου που εχω το νου μου στην καμερα και οχι σε αυτο που κανω
Σταυρο σιγουρα το ζυγισμα του οπλου αλλαζει με την καμερα... Αυτο τουλαχιστον ειδα στο δικο μου οπλο, παιζει μεγαλο ρολο το σημειο που θα την βαλεις πανω στην κανη... Εμενα για παραδειγμα με βολεψε πολυ να ειναι πιο κοντα στην παπια κ στο χερι μου κ οχι μπροστα στην κανη...
Οσο την ειχα αρκετα μπροστα παρατηρουσα μια περιεργη κινηση του οπλου μετα την τουφεκια στην καμερα, γεγονος που ισως ωφειλεται στο ζυγισμα... Αντιθετα με την καμερα πιο πισω ολα ηταν πολυ πιο αρμονικα κ ευκολα ειδικα στις δευτερες τουφεκιες...

Μπορει να ειναι κ η ιδεα μου, αλλα απο την αλλη κυνηγαω 10 χρονια με το συγκεκριμενο οπλο, εχω ενα μετρο συγκρισης... Πιαξε λιγο με την θεση της καμερας πανω στην κανη...
 
Σταυρο σιγουρα το ζυγισμα του οπλου αλλαζει με την καμερα... Αυτο τουλαχιστον ειδα στο δικο μου οπλο, παιζει μεγαλο ρολο το σημειο που θα την βαλεις πανω στην κανη... Εμενα για παραδειγμα με βολεψε πολυ να ειναι πιο κοντα στην παπια κ στο χερι μου κ οχι μπροστα στην κανη...
Οσο την ειχα αρκετα μπροστα παρατηρουσα μια περιεργη κινηση του οπλου μετα την τουφεκια στην καμερα, γεγονος που ισως ωφειλεται στο ζυγισμα... Αντιθετα με την καμερα πιο πισω ολα ηταν πολυ πιο αρμονικα κ ευκολα ειδικα στις δευτερες τουφεκιες...

Μπορει να ειναι κ η ιδεα μου, αλλα απο την αλλη κυνηγαω 10 χρονια με το συγκεκριμενο οπλο, εχω ενα μετρο συγκρισης... Πιαξε λιγο με την θεση της καμερας πανω στην κανη...
Άρη σε ευχαριστώ για το μήνυμα σου.
Παρακολουθώ τα βιντεακια και τις πανέμορφες φώτο σου.Εισαι μερακλής και ντουφεκος.
Στην κάμερα τώρα.ναι η αλλαγη του ζυγισματος του όπλου με την κάμερα πάνω ήταν κάτι που με προβλημάτισε πριν ακόμα την αγοράσω αλλά δεν είναι κάτι που τελικά μπορώ να αποδώσω εκεί τις αποτυχίες.
Είναι το σύνδρομο του "κοινου" πιστεύω που πρέπει να δουλέψω.
Είσαι μόνος βαρας 10 τρίποντα και τα βάζεις, σε βλέπει κόσμος και βάζεις ένα από τα δέκα.
Πιστεύω η προσπάθεια-στιγμιαιο άγχος και σφίξιμο να βγει μια εντυπωσιακή ντουφεκια όπου και θα αποτυπωθεί στην καμερα χαλάει αυτό το ηρεμη-αυθορμητη πρωτερη διαδικασία όπου και φέρνει αρνητικό αποτελεσμα.Εδωμεν δεν εχει και πουλιά φέτος να το δουλέψουμε χαχαχααχαχα
 
Καλησπέρα σας Πιστεύω πως σε κανέναν δεν φτάνει η Μπαταρία της κάμερας πχ σε ενα ολοήμερο Εχει κανει κανενας καμία πατέντα ετσι ώστε να εχει περισσότερη διάρκεια Εγω έχω δυο μπαταρίες η μια κραταει 1,30 ώρα περίπου η αλλη εχει αρχίσει να τα παίζει όποτε ειναι περίπου 40 λεπτά Έχετε καμία ιδέα ;;
 
βεβαίως για όλα υπάρχει λύση ;)
ένα μικρό Power bank μέχρι 3000mah στερεωμένο στον ιμάντα κεφαλής και έχεις 8 ώρες εγγραφής

IMG-20181206-155705.jpg
 
Υπάρχει κάποιος που να ήταν/είναι κάτοχος Tachyon και Shotcam? Ψάχνω συγκριτικό από χρήστη που τον εμπιστεύομαι.
Mανο να σε παρω τηλ να τα πουμε πιο βραδακι? Δυσκολο να βρεις καποιον που να εχει και τις 2 αλλα εχω γνωστο που εχει την Tachyon και εχω τη Shotkam οπου και μπορουμε να κανονισουμε να τη δεις και να τη ριξεις.
Υπαρχει και το βιντεακι της Shotkam poy exei συγκριτικο οπου και οσο να ευλογει τα γενια τους καποια πραματα δεν ειναι απο το κεφαλι τους καθοτι μιλαμε με specs προιοντων
 
Mανο να σε παρω τηλ να τα πουμε πιο βραδακι? Δυσκολο να βρεις καποιον που να εχει και τις 2 αλλα εχω γνωστο που εχει την Tachyon και εχω τη Shotkam οπου και μπορουμε να κανονισουμε να τη δεις και να τη ριξεις.
Υπαρχει και το βιντεακι της Shotkam poy exei συγκριτικο οπου και οσο να ευλογει τα γενια τους καποια πραματα δεν ειναι απο το κεφαλι τους καθοτι μιλαμε με specs προιοντων

Ναι Σταύρο εννοείται. Συμφωνώ όσων αφορά τα specs αλλά καμιά φορά ξέρεις πως είναι. Σε ευχαριστώ.
 
Ναι Σταύρο εννοείται. Συμφωνώ όσων αφορά τα specs αλλά καμιά φορά ξέρεις πως είναι. Σε ευχαριστώ.
Eγω αυτο που εχω δει μεχρι στιγμης αρνητικο στη Shotkam ( που ουσιαστικα δεν ειναι απλα για μας εδω με το καθεστως ειναι) πως δινουν διαρκεια της build in battery τα 3 χρονια και η αντικατασταση της με καινουρια στοιχιζει 40 δολαρια ( λογικη) απλα γινεται μονο σε αυτους οποτε για τους Αμερικανους καταναλωτες ειναι οκ για μας πρεπει να την στειλεις Αμερικη και στην επιστροφη θα στην κρατησουν σιγουρα και φορολογησουν στο Τελωνειο.
 
Στα 3 χρόνια λογικα δεν θα έχει εγγυηση οπότε η αλλαγή μπορεί να γίνει εδω,,,εκτός αν θέλει εξειδικευμένο εργαλείο αλλά πόσο πια ;
Σωστος απλα ποιος θα αναλαβει κατι εδω? Δυσκολο μπορει να μην ειναι αλλα αμα κατι δεν παει καλα θα σου πει " φιλε εγω σου ειπα πρωτη φορα αλλαζω σε τετοιο μαραφετι" ο Αμερικανος θα στο δωσει και θα εγγυηθει ομαλη λειτουργια και μετα την αντικατασταση της μπαταριας
 
Back
Top