Action cameras

Για την tachyon καμερα ξερει κανεις τιποτα την χρησιμοποιει καποιος
μιλησα με κυπρο και μου ειπαν 330 ευρω παραδοτεα αλεξανδρουπολη

Σταύρο καλησπέρα,
Είναι απο τις καλύτερες επιλογές .. θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος με ωραίες λήψεις και πολύ καλή ποιότητα κατασκευής.
 
Σταύρο καλησπέρα,
Είναι απο τις καλύτερες επιλογές .. θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος με ωραίες λήψεις και πολύ καλή ποιότητα κατασκευής.
Δύο πράγματα με χάλασαν σε αυτή την κάμερα.....το ότι δεν είναι αδιάβροχη κ;ι δεύτερον όταν πας να δεις τα βίντεο τα βλέπεις κανονικά με αποτέλεσμα να σε ζαλιζει αφάνταστα δεν είναι σαν της shotkam
 
Δύο πράγματα με χάλασαν σε αυτή την κάμερα.....το ότι δεν είναι αδιάβροχη κ;ι δεύτερον όταν πας να δεις τα βίντεο τα βλέπεις κανονικά με αποτέλεσμα να σε ζαλιζει αφάνταστα δεν είναι σαν της shotkam
Εισαι σιγουρος για το αδιαβροχη γιατι εγω νομιζω οτι ειναι..
Τι εννοεις τα βλεπεις κανονικα ..;; Πως θα επρεπε να τα βλεπεις δλδ..;;
 
Επειδη εχουν περασει πολλες action απο τα χερια μου μιας κ μου αρεσει αυτη η τεχνη θα ελεγα το εξης..
Ειναι αλλο πραγμα να προτεινεις ενα προιον κ να μιλας για τα υπερ κ τα κατα του κ αλλο πραγμα να το συγκρινεις με καποιο που δεν ειναι στην ιδια κατηγορια.
Σαφεστατα κ η shotkam ειναι καλυτερη ομως αλλο τα 330 κ αλλο τα 800 ευρω.
Βοηθαει το βιντεο παρακατω αλλα μιλαει για την παλια .. η νεα εχει αλλαξει πολυ..

 
Last edited:
εγω παντως την πηρα, εκανα και μια μικρη ρυθμιση που χρειαζοταν ,η πρωτη εντυπωση ειναι καλη ,σε αναμονη για τσιχλες για να την δοκιμασω και να ανεβασω βιντεο ,με αποτερο σκοπο τις μπεκατσες για να καταγραφω τις απιστευτες αστοχιες ειδικα σε κοντινες αποστασεις που θα καταγραφει ωραια πλανα
 
εγω παντως την πηρα, εκανα και μια μικρη ρυθμιση που χρειαζοταν ,η πρωτη εντυπωση ειναι καλη ,σε αναμονη για τσιχλες για να την δοκιμασω και να ανεβασω βιντεο ,με αποτερο σκοπο τις μπεκατσες για να καταγραφω τις απιστευτες αστοχιες ειδικα σε κοντινες αποστασεις που θα καταγραφει ωραια πλανα
Σταυρό καλημέρα....τι ρύθμιση χρειαζόταν....γιατί είδα το βίντεο παραπάνω και ξενέρωσα...ο Σταυρος είναι αλλου για αλλου
 
κωστα απο οτι μου ειπε αυτος απο τον οποιο την πηρα , θα τις εκανε ρυθμιση στο σταυρονημα ωστε να ταυτιζεται με την σκοπευτικη γραμμη απλα οταν την δοκιμασα στο δικο μου οπλο ειχε ενα σφαλμα στο πανω στα 10μ 10 ποντους στα 20μ 20 ποντους και στα 30μ περιπου 30ποντους . Αυτο το ειδα τραβωντας βιντεο και βλεποντας μετα , και επειδη η ρυθμιση με χρηση wifi ζωντανα μου φανηκε οτι πιθανον να την απορυθμισω, σκεφτηκα οτι με ενα μικρο λεπτο σφουγγαρακι που ετσι και αλλιως ειχε μεσα ωστε η επαφη της καμερας με το οπλο να ειναι σταθερη, και βαζοντας στο μπροστινο μερος θα πετυχαινα να την κανω να χαμηλωσει.Τελικα αυτο που πετυχα για αρχη ειναι πολυ καλο 5 ποντοι στα 25μ μενει ομως να το δω και στο κυνηγι επανω γιατι οντως εαν η σκοπευτικη με την καμερα δεν ταυτιζονται ειναι εντελως ξενερωμα
 
Επειδη εχουν περασει πολλες action απο τα χερια μου μιας κ μου αρεσει αυτη η τεχνη θα ελεγα το εξης..
Ειναι αλλο πραγμα να προτεινεις ενα προιον κ να μιλας για τα υπερ κ τα κατα του κ αλλο πραγμα να το συγκρινεις με καποιο που δεν ειναι στην ιδια κατηγορια.
Σαφεστατα κ η shotkam ειναι καλυτερη ομως αλλο τα 330 κ αλλο τα 800 ευρω.
Βοηθαει το βιντεο παρακατω αλλα μιλαει για την παλια .. η νεα εχει αλλαξει πολυ..

η αληθεια ειναι οτι φαινεται περισσοτερο σαν διαφημιση της shotkam και λιγοτερο σαν συγκριση ωστοσο κανεις δεν μπορει να πει οτι tachyon θα εχει το ιδιο αποτελεσμα με την shotkam αλιμονο
ομως το σταυρονημα με λιγη υπομονη ρυθμιζεται, λιγο τον κατακορυφο αξονα φοβομουνα ,οι αποστασεις στην μπεκατσα ειναι μικρες και οσον αφορα την κινηση ευκαρια για πιο ηπιες κινησεις και οχι κινησεις πανικου.Τωρα γιατι σε καθε παρουσιαση οι αμερικανοι εχουν μια ξανθια γκομενα .....σιγουρα κατι ξερουν παραπανω!
 
η αληθεια ειναι οτι φαινεται περισσοτερο σαν διαφημιση της shotkam και λιγοτερο σαν συγκριση ωστοσο κανεις δεν μπορει να πει οτι tachyon θα εχει το ιδιο αποτελεσμα με την shotkam αλιμονο
ομως το σταυρονημα με λιγη υπομονη ρυθμιζεται, λιγο τον κατακορυφο αξονα φοβομουνα ,οι αποστασεις στην μπεκατσα ειναι μικρες και οσον αφορα την κινηση ευκαρια για πιο ηπιες κινησεις και οχι κινησεις πανικου.Τωρα γιατι σε καθε παρουσιαση οι αμερικανοι εχουν μια ξανθια γκομενα .....σιγουρα κατι ξερουν παραπανω!

Αυτό το βίντεο είναι αρκετά παλιό .. η καινούργια είναι πολύ καλή και το σταυρόνημα το έχω ρυθμίσει ακριβώς με τη βοήθεια laser bore μέσα στην κάνη.
Άλλωστε και η shotkam κάπως ετσι ρυθμίζεται απλά αυτή έχει ενσωματωμένο το laser και βλέπεις που δείχνει. Τα βίντεο που τράβηξα με την tachyon και στο σκοπευτήριο αλλά και στο κυνήγι (περπατητό και καρτέρι) είναι πολύ καλά... Στον υπολογιστή με την αργή κίνηση και τα 60 fps που έχει η 2018 είναι πάρα πολύ καλά και μάλιστα χωρίς πιξελιάσματα ..ακόμα και σε στοπ καρέ .. (βάζω μια φωτό)

41913856_2165755970304398_4029414265566789632_n.png
 
Αυτό το βίντεο είναι αρκετά παλιό .. η καινούργια είναι πολύ καλή και το σταυρόνημα το έχω ρυθμίσει ακριβώς με τη βοήθεια laser bore μέσα στην κάνη.
Άλλωστε και η shotkam κάπως ετσι ρυθμίζεται απλά αυτή έχει ενσωματωμένο το laser και βλέπεις που δείχνει. Τα βίντεο που τράβηξα με την tachyon και στο σκοπευτήριο αλλά και στο κυνήγι (περπατητό και καρτέρι) είναι πολύ καλά... Στον υπολογιστή με την αργή κίνηση και τα 60 fps που έχει η 2018 είναι πάρα πολύ καλά και μάλιστα χωρίς πιξελιάσματα ..ακόμα και σε στοπ καρέ .. (βάζω μια φωτό)

41913856_2165755970304398_4029414265566789632_n.png
το ευχομαι φιλε μου να ειναι πολυ καλη, γιατι στο βουνο την μπεκατσα δεν εχεις πολυ χρονο για να την δεις ειδικα μεσα στα φυλλα, ενα καλο βιντεο μετα βοηθαει πολυ ειδικα με σταυρονημα
 
Αυτό το βίντεο είναι αρκετά παλιό .. η καινούργια είναι πολύ καλή και το σταυρόνημα το έχω ρυθμίσει ακριβώς με τη βοήθεια laser bore μέσα στην κάνη.
Άλλωστε και η shotkam κάπως ετσι ρυθμίζεται απλά αυτή έχει ενσωματωμένο το laser και βλέπεις που δείχνει. Τα βίντεο που τράβηξα με την tachyon και στο σκοπευτήριο αλλά και στο κυνήγι (περπατητό και καρτέρι) είναι πολύ καλά... Στον υπολογιστή με την αργή κίνηση και τα 60 fps που έχει η 2018 είναι πάρα πολύ καλά και μάλιστα χωρίς πιξελιάσματα ..ακόμα και σε στοπ καρέ .. (βάζω μια φωτό)

41913856_2165755970304398_4029414265566789632_n.png
Αν μπορείς ανέβασε ένα βιντεάκι με το κυνήγι σε καρτέρι να δούμε πως είναι η καινούργια να έχουμε μια ιδέα...σε ευχαριστώ
 
Καλησπερα στην ομορφη παρεα.
Αγορασα πριν ενα μηνα τη Shotkam 2018 και ακομα δεν βρηκα χρονο να τη δοκιμασω.
Απο τα reviews φαινεται καλη.Ειδωμεν

Σταύρο είναι η κορυφαία κάμερα στο είδος της, καλοδούλευτη λοιπόν και αναμένουμε σχετικά βίντεο. Πέρασε και από εδώ να μας συστηθείς https://www.hunterslife.gr/forums/threads/to-know-us-better-Γνωριμία.17/page-363
 
παιδια μια βοηθεια αν καποιος μπορει.αγορασα μια καμερα την sj 7 star και εχω δοκιμασει καποιες ληψεις.οταν βλεπω τα βιντεακια στον υπολογιστη μου παιζουν σαν να εχω κατι σαν slow motion αλλα οχι και τοσο αργο.Εχω καποιο λαθος στις ρυθμισεις? το slow motion της καμερας το κοιταξα ειναι κλειστο
 
Last edited:
Αν μπορείς ανέβασε ένα βιντεάκι με το κυνήγι σε καρτέρι να δούμε πως είναι η καινούργια να έχουμε μια ιδέα...σε ευχαριστώ
Καλησπέρα Κώστα και σε όλη την παρέα ...
Βάζω ένα βιντεάκι απο την Tachyon GunCam 2018. Δεν είναι στην αρχική του μορφή λόγω μεγέθους αλλά είναι πολύ καλή ανάλυση για online play.

https://photos.app.goo.gl/j9AETMvZ98zmQ5xz8

Καλό ΣΚ σε όλους.
 
Καλησπέρα Κώστα και σε όλη την παρέα ...
Βάζω ένα βιντεάκι απο την Tachyon GunCam 2018. Δεν είναι στην αρχική του μορφή λόγω μεγέθους αλλά είναι πολύ καλή ανάλυση για online play.

https://photos.app.goo.gl/j9AETMvZ98zmQ5xz8

Καλό ΣΚ σε όλους.
Φαίνεται εξαιρετική!Σε τι τιμή την προμηθευτηκες?
 
Back
Top