Φυσίγγια για το βάλτο

καταρχην να πω ενα γεια σε ολοι την παρεα !!! και να ζητησω τη σεβαστη γνωμη σας για ενα καλο φυσιγγι της αγορας για ημερισιο κυνηγι παπιας , οχι για ατσαλινα αλα μολυβδινα ,και ντουφεκες ισως και στα ορια πολλες φορες. η κανη που θα φευγουν ειναι απο benelli m2 . ευχαριστω για της γνωμε σας και την εμπειρια.
Η Benelli γουσταρει tecna... Lambro Βiturbo 38 κ 36, NSI supercaccia και Percoso σε νουμερα 4 και 3...
 
Η Benelli γουσταρει tecna... Lambro Βiturbo 38 κ 36, NSI supercaccia και Percoso σε νουμερα 4 και 3...
Φιλε Αρη σε ευχαριστω για την πληροφορια που μου εδωσες με βοιθησες αρκετα , να εισαι καλα ,καλα κυνηγια ομορφες στιγμες σε αυτα και με ασφαλεια !!!!!!!!!!!!!!!!!.shake hands.fgr
 
Τα Dual της B&p 6+3 τα εχει δοκιμασει κανεις? νομιζω εχουν Mb 36
Φιλε μου εριξα περσι ενα κουτι με το benelaki μου και Ν 2 τσοκ μανισιο πειρα πουλακια σε καλα μετρα με αιθριο καιρο χωρισ πολυ υγρασια και ανεμους 2- 3 μποφωρ .Μακαρι να μπορεσα να σε βοιθησω , εσυ ομως θα κρινεις καλητερα απο εμενα. .shake hands. fgr
 
Παίδες μια ενημέρωση όπου και αν πάτε για υδρόβιο....καλό είναι να έχετε πάνω σας ατσάλινα για να μην βρεθείτε προ εκπλήξεων σε έλεγχο που θα γινει
Να εισαι καλα φιλε για την ενημερωση .
 
καταρχην να πω ενα γεια σε ολοι την παρεα !!! και να ζητησω τη σεβαστη γνωμη σας για ενα καλο φυσιγγι της αγορας για ημερισιο κυνηγι παπιας , οχι για ατσαλινα αλα μολυβδινα ,και ντουφεκες ισως και στα ορια πολλες φορες. η κανη που θα φευγουν ειναι απο benelli m2 . ευχαριστω για της γνωμε σας και την εμπειρια.
Φίλε οταν λες ντουφεκιες στα "όρια". Σε τι αποστάσεις αναφέρεσε; 40-45 ή 60-70 μέτρα? για μεγάλα παπιά;
Γενικές καλές επιλογές ειναι αρκετα φυσίγγια, εγω πχ με το δικανο πρόπερσι που ειχαμε πολυ παπί ,το 90% απ τα φυσίγγια που εριξα ηταν b&p f2, με κρύο και υγρασια, σε μπαικαλ ποζε με ***&* και πήγαν πολυ καλα. Πέρσι εριξα καποια του ρουμελιώτη αλλα δεν είχαμε ιδιαίτερα κρύα στα μερη μου για να πω οτι "δοκιμαστικαν"...
Οσο πιο συγκεκριμένες παντως ειναι οι συνθήκες που κυνηγάς τοσο πιο συγκεριμένες μπορουν να γίνουν και οι επιλογές στα φυσίγγια.
 
Φίλε οταν λες ντουφεκιες στα "όρια". Σε τι αποστάσεις αναφέρεσε; 40-45 ή 60-70 μέτρα? για μεγάλα παπιά;
Γενικές καλές επιλογές ειναι αρκετα φυσίγγια, εγω πχ με το δικανο πρόπερσι που ειχαμε πολυ παπί ,το 90% απ τα φυσίγγια που εριξα ηταν b&p f2, με κρύο και υγρασια, σε μπαικαλ ποζε με ***&* και πήγαν πολυ καλα. Πέρσι εριξα καποια του ρουμελιώτη αλλα δεν είχαμε ιδιαίτερα κρύα στα μερη μου για να πω οτι "δοκιμαστικαν"...
Οσο πιο συγκεκριμένες παντως ειναι οι συνθήκες που κυνηγάς τοσο πιο συγκεριμένες μπορουν να γίνουν και οι επιλογές στα φυσίγγια.
Φιλε ηλια σε ευχαριστω για την για την πληροφορια που μου εδωσες ,οι αποστασις που αναφερω ειναι 40 - 50 μετρα , ποιο μακρια δεν τα ριχνω . Για μενα αυτα ειναι τα ωρια μου . Και παλι να εισαι καλα , ευχαριστω .shake hands.
 
Το λαμπρό καφε στα χοντρά απο ν6 και κατω με την s4 , έστησε τη φήμη της lambro με την μεγαλη διάτρηση και συγκεντρωση που δινει σε στενούς άυλους 18,2-18,4 , που ολοι πριν 30 χρονια τέτοιους ειχαν και το 90% εχει και σημερα .
Βάλε και τη διβασικη και το ψηλο μεταλο που δούλευε άριστα στα αυτογεμή , οταν οι πιο πολλοι κάλυκες ηταν σκουπιδια
Χρονια χρησης μεχρι που βγηκε η εκπληκτική tecna και εχω την ίδια τουφεκια με 36 gr.
 
Back
Top