Φυσίγγια Ρουμελιώτης Πάτρα

Θα διαφωνήσω μόνο για το τσοκ, τον κύλινδρο τον αγαπάει! Εμένα με το δικαννο με ζορισε στην σκόπευση στα κοντινα του περπατητου

Ναι σωστά,άλλο κυνήγι αυτό κ το έθεσα λάθος..,ούτε εγώ έτυχε να το ρίξω με 3* στο περπατητο..Αλλά πέρσι με το 3* στσ μπασιματα δεν αντιμετώπισα πρόβλημα κ στα κοντινα..αλλά εκεί υπάρχει μεγάλος χρόνος(μια που κυνηγάω σε καθαρό)για μια πιο σωστή κ όχι βιαστική σκοπευση..
 
Ερώτηση προς γνωστες.....και μη
Τα 32gr με csb 650 πιέσεις , τα ίδια γραμμάρια με gm3 750 πιέσεις
Κάνει κάποιο καλύτερο φυσίγγι αυτή η διαφορά ;
BP MB classic 32....550, μακραν ασυναγωνιστο και στη χρηση δεν θα το κατετασες στα ελαφρα
 
Φιλαράκι η φάσσα μέχρι τα 35 μέτρα περίπου μ ένα 9αρακι γίνεται σκόνη για να μη πω και παραπανω

Ευριπίδη ανάλογα φίλε.
Την προηγούμενη εβδομάδα τουφέκισα μια στο 30 μέτρα με 8 1/2 την ξεπουπούλιασα και δεν έπεσε.
Είναι σκληρό θήραμα!
 
Από προσωπική χρήση όσο κ απο αναφορές εδώ κ σε αλλά φόρουμ βγενει το συμπέρασμα ότι το csb1 32γρ είναι ένα φυσίγγι "φαινόμενο" που ίσως να ζήλευαν κ μεγάλες ιταλικές εταιρίες..Απέκτησε γρηγορα μεγάλη φήμη που επισης γρήγορα εξαπλώθηκε σε όλη την Ελλάδα,και σίγουρα σε αυτό δεν οφείλεται μόνο η χαμηλή τιμή πωλήσεις του.

1)Εξαιρετική απόδοση σε διάφορες καιρικές συνθήκες.
2)Αν κ συγκεντρωτικό ακόμη κ με 3* ο κυνηγός δεν θα αντιμετωπίσει κάποια ιδιαίτερη δυσκολία κ σε τυχόν πιο κοντινές αποστάσεις.
3)Σχεδόν πάντα θα δούμε ακαριαία σκοτωματα κ ταυτόχρονα σημάδια ότι το θήραμα "πήρε σκαγια"..γεμάτη τουφεκιά..άλλα αυτό προφανώς προκύπτει απο την συγκέντρωση του..
4)Σπάνια θα διαλέξει όπλα.

Κάποιος που τα δοκίμασε κ τυγχάνει να είναι κ ιδιογομωτης (που σίγουρα θα έχει κ εμπειρία στον πίνακα) καλό είναι να μας διαφωτίσει στο γιατί γίνονται ολα αυτά που με κάποια άλλα φυσίγγια που ενδεχομένως να ήταν γεμισμένα με πιο αξιόλογα υλικα δεν τα είδαμε να συμβαίνουν..

ΥΓ ΔΕΝ θέλω σε καμιά περίπτωση να φανεί σαν διαφήμιση,ούτε είναι αυτός ο σκοπός μου..
Ο μοναδικός λόγος είναι ότι "παρακολουθώντας" με μεγάλο πάθος απο "νήπιο" ολους τους κατασκευαστές φυσιγγίων κ άκουγα διάφορα για αυτούς δεν θυμαμε τόσο μεγάλο "πανικό" για ένα φυσίγγι..πιστεύω κ εσείς το ίδιο..
Τάσο, την άλλη φορά που θα περάσω από το μαγαζί, θα πάρω και ένα κουτί τέτοια, μόνο και μόνο για να σφάξω και να δούμε υλικά και δοσολογία ... για χατήρι σου !!!;):D(αφού ξέρεις ότι δε ρίχνω τόσο ... βαριά φυσέκια :D στις τσίχλες ... εκτός από κανένα διασποράς με το Baikal ...)
Αν και ήδη φαντάζομαι τι θα βρω μέσα ... δε νομίζω να πέσω πολύ έξω. ;)
 
Πραγματικά, κατά κοινή ομολογία είναι ένα παρα πολύ καλό φυσίγγι ,δεν έχω ακούσει παράπονο από κανέναν.
Διαβάζω και εδώ και στο φου μπου σχόλια για το εν λόγω φυσίγγι και προκύπτει ότι είναι το απόλυτο
Αν είχε 6,5€-7€ θα το αγοράζατε ;
 
Και εγω το ιδιο και εχω το κεφαλι μου υσηχο ,με εφταρακια κατεβαινουν τα παντα.:)
Φιλαρακι στα 35 μετρα με εννιαρακι στα δικα μας τα μερη ξερεις που θα πεσει? Αστο! Και αμα ειναι 38? Πεφτει και ζωντανη και αντε γεια! Ξερει ο λιακος τον ντοπο του ευριπιδη;)
Στα Μπάσιματα μόνο μέχρι τις 07:45 αν βάλω εννιάρια και σε μέρα που δεν θα έχει καθόλου υγρασία...δηλαδή σχεδόν ποτέ!!!
 
Θες συντεταγμενες:D:D:D Στην άνω Πετρα κυνηγάω...εσύ πατρίδα που κυνηγάς?
:eek: Ρε πατριώτη τόσο δίπλα μου είσαι; Άνω πέτρα είναι καλά και για πιασμένες φάσσες τον χειμώνα. Τις παρακολουθώ και τις επισκέπτομαι καμιά φορά...
 
Πραγματικά, κατά κοινή ομολογία είναι ένα παρα πολύ καλό φυσίγγι ,δεν έχω ακούσει παράπονο από κανέναν.
Διαβάζω και εδώ και στο φου μπου σχόλια για το εν λόγω φυσίγγι και προκύπτει ότι είναι το απόλυτο
Αν είχε 6,5€-7€ θα το αγοράζατε ;

Μεχρι 6,5 θα εδινα αν το ηξερα και ειχα ακουσει-δει απο γνωστο μου.
Αν είχε 7€ και πανω δεν.. οσο καλο κι αν ηταν και οτι υλικα και να ειχε.
 
Αν είχε 6,5€-7€ θα το αγοράζατε ;
Πολυ καλη ερωτηση..
Αν φτάσει κ αυτό σε τέτοια τιμή τότε τα άλλα θα έχουν πιάσει 10ευρα..όποτε ναι θα το αγοραζα.sarcastic.
Σαν αποδοση ξεπερνάει κ κάποια ακριβότερα φυσιγγια..άρα ίσως κ να το αγοραζα..αφού πρώτα έκανα μια ερευνά αγοράς για κάτι φθηνότερο κ καλό..

ΥΓ και αφού πιάσαμε την φασσα ήθελα να το έβλεπα κ σε ν6 τι θα έκανε...
Αλλα αυτο δεν το ζήσω ποτέ γιατι δεν μένω Β.Ελλαδα...sarcastic.
Όσοι φασσαδες ψάχνονται για 32γρ ας κάνουν μια δοκιμή..ποιο λιγα σκάγια από τα κλασσικά 36αρια του φασσοκυνηγου αλλά με αρκετή σσυγκέντρωση.δυναμη κ ταχύτητα..
ΥΓ 2 έχετε κοντά κ τα δοκιμασμένα φυσιγγια σας ομως για να μην φορτώσετε καντήλια...sarcastic.
 
Τάσο, την άλλη φορά που θα περάσω από το μαγαζί, θα πάρω και ένα κουτί τέτοια, μόνο και μόνο για να σφάξω και να δούμε υλικά και δοσολογία ... για χατήρι σου !!!;):D(αφού ξέρεις ότι δε ρίχνω τόσο ... βαριά φυσέκια :D στις τσίχλες ... εκτός από κανένα διασποράς με το Baikal ...)
Αν και ήδη φαντάζομαι τι θα βρω μέσα ... δε νομίζω να πέσω πολύ έξω. ;)
.sarcastic..sarcastic..sarcastic. Σφάξιμο ατελείωτο ......
 
Back
Top