Αγριόχοιρος

Καλησπερα στους τρελαμενους γουρουναδες..σημερα στην παρεα εβαλε τα γυαλια ο παππους μου..με 70+ χρονια εμπειριας στο συγκεκριμενο κυνηγι τα αποτελεσματα ειναι αναμενομενα..φυσιγγι δικο μου 8βολο
μεγάλη δύναμη ο παππούς μπράβο του :)
 
παρεπιπτοντως το δικανακι του οτι και να λεμε για καθαροσμα αν το δεις θα παθεις πλακα απο μεσα ειναι καθρεφτης γυαλιζει και ολα αυτα μονο με λιγο λαδακι και καθαρισμα με βεργα απο κρανια ξεραμενη με ενα πανακι σε μια χαραμαδα που εκανε ο ιδιος
Το συνηθισμένο εδώ ήταν ενα λεπτό καλάμι όπου έκαναν τρυπα με ενα σουβλί που ζεστεναν στην ακρη του..πέρναγαν ενα κομμάτι πανί η απο παλιό ρούχο κ με άδι σινγκερ το έκαναν γυαλί..έτσι απλά..όπως έχω ξαναπεί σήμερα έχουμε ολα τα σύνεργα καθαρισμού κ τα όπλα μας μένουν ακαθάριστα..
Αν πας πάνω κάποια στιγμή θα ήθελα μερικές φωτο στο θέμα "πλαγιοκαννο"
Τιμής ένεκεν!!!!offtofft
 
Καλησπερα στους τρελαμενους γουρουναδες..σημερα στην παρεα εβαλε τα γυαλια ο παππους μου..με 70+ χρονια εμπειριας στο συγκεκριμενο κυνηγι τα αποτελεσματα ειναι αναμενομενα..φυσιγγι δικο μου 8βολο
Λεβέντης!!! .shake hands.
 
Ευχαριστω πολυ παιδια εκ μερους του παππου
Αν πας πάνω κάποια στιγμή θα ήθελα μερικές φωτο στο θέμα "πλαγιοκαννο"
Τιμής ένεκεν!!!!offtofft
Τασο αν τα καταφερω και ανεβω θα το βγαλω φωτο να δειτε το κανονι 76 εκ 2 1 εχει παντως και απο τουφεκια φαρμακι
 
Τι ψαχνεις τα παλια τα δυκανα τα 76αρια ηταν αλλο πραμα
Πραγματικα Θοδωρη δεν συγκρινοντε αυτα τα οπλα..στα χερια του κανει παππαδες βλεπεις και παλιος ιδιογομωτης και φανατικος της σιπε ειναι
Μίλτο του χεις και το όνομα του παππού?
Λεβέντης να τον χαίρεσαι.
ΥΓ:το 8βολο(αν είναι η γνωστή συνταγή με την mb32) φτιάξτο λίγο ελαφρύτερο για το δικανακι...
Οχι φιλε δεν εχω το ονομα του..ειναι ο πατερας της μανας μου..και ο παππους που εχω το ονομα του εχει συγχωρεθει εδω και πολλα χρονια..και κεινος ηταν απιστευτα καλος κυνηγος..φαντασου σκοτωσε λαγο με τσεκουρι..οσο για το 8βολο ειναι το γνωστο σεταπ το θελει ετσι οπως ειναι γιατι οταν σφιγγουν τα κρυα και πεφτει η θερμοκρασια πολυ κατω απο το 0 τα θελει λιγο τα γκαζια
 
Καλησπερα στους τρελαμενους γουρουναδες..σημερα στην παρεα εβαλε τα γυαλια ο παππους μου..με 70+ χρονια εμπειριας στο συγκεκριμενο κυνηγι τα αποτελεσματα ειναι αναμενομενα..φυσιγγι δικο μου 8βολο
Μπράβο στον παππού σου Μίλτο. Να τον χαίρεσαι και να κυνηγάτε παρέα πολλά χρόνια ακόμα!
 
Ποσα κιλα μακακας ειναι ο ανθρωπος...???

Φιλε κυκλοφορουν πολλοι τετοιοι και στα δικα μας βουνα..προχθες ενας απο διπλανη παρεα ακουγε θορυβο μεσα στα βατα και εριξε στο σκυλι που εκανε σταμπα..τι να λεμε τωρα
 
Μου γίνεται στενό πρεσινγκ από τον αρχηγό της ομάδας του χωριού,όσο είμαι εδώ να πηγαίνω στα καρτερία για να βαράμε τα γουρούνια...φοβάμαι θα ενδωσω!:D:D
Ηλια να ενδωσεις..ειναι φανταστικο κυνηγι..ασε που στα τελειωματα θα σε πλακωνουν στα τσιπουρα και στα κοψιδια
 
Μου γίνεται στενό πρεσινγκ από τον αρχηγό της ομάδας του χωριού,όσο είμαι εδώ να πηγαίνω στα καρτερία για να βαράμε τα γουρούνια...φοβάμαι θα ενδωσω!:D:D

και το καλύτερο καρτέρι να μου δίνουν μόνιμα πάλι ΟΧΙ θα παίξει :)
 
Ηλια να ενδωσεις..ειναι φανταστικο κυνηγι..ασε που στα τελειωματα θα σε πλακωνουν στα τσιπουρα και στα κοψιδια
Η που θα φας καμια αδέσποτη στο ενδιάμεσο!!!!! Αν δεν ξερεις το τρόπο που κυνηγάνε και αν λειτουργούν με ασφαλή τρόπο άστο καλυτερα.
 
Back
Top