Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Γιατρέ πάρε Fantom S4 η RΜ Sipe από Σπηλιωτόπουλο,,,μη πάρεις S4 NSI έχει χαλάσει για το Sipe της δεν ξέρω δεν το έριξα ποτέ

Αν και πατριοτακι ο Σπηλ.. δεν τα εχω δοκιμασει τα sipe, γιατι τα εχω βρει με το jk6, λεει τιποτα ως φουσεκι? αξιζει να το δοκιμασω και σε τι καιρικες συνθηκες?
Βλεπω την ιδιαίτερη προτιμηση σου στα φυσιγγια του φιλου Αντώνη, μηπως εχεις δοκιμασει και αυτα με την Α1 γαλλιας? σκεφτομαι να παρω ενα κουτακι για το ξεροβορι στο μπασιμο της τσιχλας, μιας και ειναι 33γρ.
 
μόλις έφτασαν
42332494_10156024348861799_5263472353844658176_o.jpg
Καλόριχτα ....
 
Ρε παιδια εγω το πως δουλευω τα φυσιγγια στης τσιχλες δεν ξερω αν ειναι σωστο αλλα αυτο εμαθα και ειδα απο εμπειρια που απεκτησα ειναι:
Οτι στις ημερες που εδω στανε ολα απο την υγρασια, πραγματικα ομως, πεφτω σε γραμαρια, 28 εως το ανωτερο 30-31, προτιμω επινικελωμενα σκαγια.
Και τις μερες με την καθαρη ατμοσφαιρα και το ξεροβορι ανεβαινω λιγο 32 εως 33γρ (τα καλυτερα σκοτώματα ειχαν γινει παλια με τα rc 34 τα μπλε αλλα τωρα ειναι απλησίαστα λογο τιμης) και το τσοκ στις 2 περιπτώσεις ειναι τα 2 αστρα.
 
Ρε παιδια εγω το πως δουλευω τα φυσιγγια στης τσιχλες δεν ξερω αν ειναι σωστο αλλα αυτο εμαθα και ειδα απο εμπειρια που απεκτησα ειναι:
Οτι στις ημερες που εδω στανε ολα απο την υγρασια, πραγματικα ομως, πεφτω σε γραμαρια, 28 εως το ανωτερο 30-31, προτιμω επινικελωμενα σκαγια.
Και τις μερες με την καθαρη ατμοσφαιρα και το ξεροβορι ανεβαινω λιγο 32 εως 33γρ (τα καλυτερα σκοτώματα ειχαν γινει παλια με τα rc 34 τα μπλε αλλα τωρα ειναι απλησίαστα λογο τιμης) και το τσοκ στις 2 περιπτώσεις ειναι τα 2 αστρα.
Ριχνεις nickel στην τσιχλα??o_O
 
Ριχνεις nickel στην τσιχλα??o_O

ξερω αυτο λεω, δεν γνωριζω αν ειναι σωστο αλλα τα 28αρια που χρησιμοποιω εχουν οποτε δεν ασχοληθηκα ποτε να τα αλλαξω.
Συνηθως πολλα 28αρια μου μενουν απο τα τρυγονια που δεν εχει ποτε οποτε τα ριχνω τοτε.
 
μηπως εχεις δοκιμασει και αυτα με την Α1 γαλλιας? σκεφτομαι να παρω ενα κουτακι για το ξεροβορι στο μπασιμο της τσιχλας, μιας και ειναι 33γρ.

είναι τα Hill 33gr A1 ,,,ναι τα έριξα περσι μου είχε στείλει 5 κουτάκια,,,να σου πω την αλήθεια δεν μου άρεσαν,είναι το μόνο φυσίγγι που δεν μου αρέσει απο τα Fantom,μου έδωσε την εντύπωση πώς δεν τράβαγε στον καιρό
 
τα καλυτερα σκοτώματα ειχαν γινει παλια με τα rc 34 τα μπλε
Σημερα το rc 34γρ έχει την τιμητική του.shake hands.
Ασχετο μιας που βλέπω ότι είσαι από Πύργο,το sport&hobby έχει κλείσει?
Έχω προσπαθήσει να επικοινωνήσω πολλές φορές τηλεφωνικός αλλά δεν..
 
Γιατρε παρε ενα κουτακι superkill 33.5 (τα μαυρα) για υγρασιες και θα δεις οτι γαζωνει.
Στους παλιους θα θυμιζει lambro καφε..
Τα έχω δουλέψει πάρα πολύ!και στις φασσες τα βάζω ακόμα μέχρι να πιάσουν τα βαριά τα κρύα!
 
Ρε παιδια εγω το πως δουλευω τα φυσιγγια στης τσιχλες δεν ξερω αν ειναι σωστο αλλα αυτο εμαθα και ειδα απο εμπειρια που απεκτησα ειναι:
Οτι στις ημερες που εδω στανε ολα απο την υγρασια, πραγματικα ομως, πεφτω σε γραμαρια, 28 εως το ανωτερο 30-31, προτιμω επινικελωμενα σκαγια.
Και τις μερες με την καθαρη ατμοσφαιρα και το ξεροβορι ανεβαινω λιγο 32 εως 33γρ (τα καλυτερα σκοτώματα ειχαν γινει παλια με τα rc 34 τα μπλε αλλα τωρα ειναι απλησίαστα λογο τιμης) και το τσοκ στις 2 περιπτώσεις ειναι τα 2 αστρα.
Κάπως ανάποδα τα κάνεις Δημήτρη .Αλλά αφού σου έκατσαν έτσι μήν τ'αλλάξεις .
 
Εγω με υγρασία έριχνα SIPE και Navaro 34 ξεχνας τι θα πει υγρασία.
Ειχα τύχει σε ενα απογευματινο καρτερι φλεβαρη, του 2010 στο χωριο μου ανω μεσσηνία ,ημέρα με τρομερη υγρασία .
Οταν επιασε βροχη ολοι οι υπολοιποι κυνηγοι τρεχανε να κυνηγανε τα πουλια στο εδαφος εμενα τα έβλεπες λες και πεφτανε σε τοιχο με Navaro 8αρι και τσοκ 3* Benelli
 
Οταν επιασε βροχη ολοι οι υπολοιποι κυνηγοι τρεχανε να κυνηγανε τα πουλια στο εδαφος εμενα τα έβλεπες λες και πεφτανε σε τοιχο με Navaro 8αρι και τσοκ 3* Benelli
Άγγελε...άλλο υγρασία από βροχή και άλλο υγρασία από ομίχλη...;)

Χωρίς να θέλω να αμφισβητήσω τις δόκιμες σου με τα συγκεκριμένα φυσίγγια...
 
Σημερα το rc 34γρ έχει την τιμητική του.shake hands.
Ασχετο μιας που βλέπω ότι είσαι από Πύργο,το sport&hobby έχει κλείσει?
Έχω προσπαθήσει να επικοινωνήσω πολλές φορές τηλεφωνικός αλλά δεν..

Το παλιο μαγαζι του συχωρεμενου και συγχωριανού μου Καββαθα,τι φυσιγγαρες ηταν αυτες θυμαμαι ως πιτσιρικι... ηταν αυτος που ελεγε του Κουτουμανου πως να φτιαξει τα φυσιγγια... μονο αυτο.
Το μαγαζι επειτα το πειρε ο Παπαγιαννης (ο ψηλός), απο εκει επερνα τα oscar gold, ηταν ο μονος που τα ειχε εδω, τωρα δεν τα προμηθευεται κανενα μαγαζι στην περιοχη μας.
Ο Γιαννης το εκλεισε το μαγαζι πριν 2 χρονια, τωρα εχει καφετερια μεσα στην πολη.
 
Αν και πατριοτακι ο Σπηλ.. δεν τα εχω δοκιμασει τα sipe, γιατι τα εχω βρει με το jk6, λεει τιποτα ως φουσεκι? αξιζει να το δοκιμασω και σε τι καιρικες συνθηκες?
Βλεπω την ιδιαίτερη προτιμηση σου στα φυσιγγια του φιλου Αντώνη, μηπως εχεις δοκιμασει και αυτα με την Α1 γαλλιας? σκεφτομαι να παρω ενα κουτακι για το ξεροβορι στο μπασιμο της τσιχλας, μιας και ειναι 33γρ.
Τα RM SIPE (στο κίτρινο κουτι με το κολοσσαιο) μια φορά τα δοκίμασα και απογοητευτηκα. Θυμάμαι είχα πάρει μια τσιχλα στο κουτι. Το είχα αναφέρει και εδω. Λες και έριχνα με αλατι. Τα jk6 λίγο καλύτερα αλλά ούτε και με αυτά ενθουσιαστηκα.
 
,τι φυσιγγαρες ηταν αυτες θυμαμαι ως πιτσιρικι...
Φοβερος ο Κώστας με πολλές γνώσεις..κρίμα που έφυγε νωρίς..
Τα cosmos πράσινα 32γρ με gm3 είχαμε πάρει παλιά με κάτι φίλους κάμποσα κουτια..πολύ καλό φυσίγγι..κ τα puma 32γρ πάλι με gm3 στα ίδια επίπεδα..
Τώρα δυστυχώς ανήκουν στα συλλεκτικά..έτσι συμβαίνει με ότι χάνετε κ δεν υπάρχουν συνεχιστές..
Ο Γιαννης το εκλεισε το μαγαζι πριν 2 χρονια, τωρα εχει καφετερια μεσα στην πολη.
Την κατάλαβα την δουλειά..
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top