Μάλλινη τάπα

Αν κρατήσουμε εκτός την παραδοσιακή μαλλινη με το χαρτονακι που δεν έχω άποψη, οι μισοταπες κ οι "μαλλινες" με πλαστικό δίσκο πάνω από την πυρίτιδα δίνουν πιο ομοιομορφες κ ανοιχτές κατανομες, σχεδόν ονειρικες θα έλεγα στους διευρύμενους κ πιο σφιχτες στους στενους.... Αυτά βλέπω τουλάχιστον σε όσα τέτοια φυσιγγια έχω δοκιμάσει μεταξύ μ2 και του 725...
 
https://www.kalkantzakos.com/Product/3221/n-speed-fibre,-fusiggia-nsi-nobel-sport
Αυτά έχουν την ίδια πυρίτιδα c7με τα speed34 που πήρε ο Παύλος τα 34αρια με συγκεντρωτηρα;
τα χει ρίξει καποιος;
Όσους είχα ρωτήσει κ εγώ έλεγαν τα καλύτερα μαζί με το lambro feltro,μερικοί μάλιστα έλεγαν πως είναι καλύτερο από το lambro,Εγώ δεν τα έβρισκα σε 6αρι κ 5αρι για το λαγό κ πήρα 6αρι τα lambro feltro,σε δοκιμή που έκανα ήταν πολύ ωραια
 
Έχει κάποιος συνάδερφος δοκιμές με μάλλινη σε στενά τσοκ να θαυμάσουμε κατανομές ;
Εδώ έχω 2 φωτογραφίες Νικόλα με 3* κ 1* στα ανάλογα μέτρα με σταθερά τσοκ κ Baikal mp 27m 18,4m αυλους,πριν κάνω τη λείανση που είχα αναφέρει παλαιότερα

 
40 μετρα lambro feltro 34gr no7 remington 1100 G3 τσοκ UFO
4gf01lW.jpg

Τσοκ Kicks xfull
HVloucT.jpg
 
Last edited:
Ωραίο το κικς και το ούφο Αλέξανδρε! Και τα σταθερά του μπαικάλ είναι άψογα στα 40μ ο λαγός θα πάρει για πλάκα 15 σκάγια. Μανώλη δοκίμασε μάλλινη με σκάγια αντιμονίου αν θες μεγαλύτερη συγκέντρωση. Έμενα μου αρκεί και έτσι.
 
Back
Top