Φυσίγγια για την Φάσσα

Πολύ καλά σχόλια είχα ακούσει παλιά..τώρα όμως δεν ξέρω με τι πυρίτιδα γεμίζονται..το κακό είναι που δεν παράγονται με "χοντρά" σκάγια εφοσον πρόκειται για κυνηγετικό φυσίγγι 33γρ με 5% αντιμονιο που θα μπορούσε άνετα να χρησιμοποιηθεί σε μεγαλύτερα θηραματα ..δεν μπορώ να καταλάβω την λογική του κατασκευαστή..
 
Είναι για μικρά θηράματα. Μάλλον για όπλα που δεν σκοτώνουν στην ζέστη δεν σκοτώνουν στο κρύο δεν σκοτώνουν με ψιλά σκάγια δεν σκοτωνουν οταν ο ερμης ειναι ανάδρομος κτλ κτλ .yelling.
 
Λοιπον παιδια εδω βοηθεια. Ενας μπαρμπας που παμε μαζι στις ρουφ ζητα magnum για να τις καιει στη βοσκη. Δε μπορω να πω τιποτα γιατι αυτα θελει. Ψαχνουμε κατι σε καλη τιμη(και ελληνικα) γιατι θελει να παρει αριθμο... Αν εχετε κατι...
 
η λύση είναι μία.... να βρεις καποιον να σου γεμισει 36γρ και να του τα δωσεις για μαγκνουμ.... και μολις δει οτι σκοτωνουν μια χαρα να του πεις μπαρμπα 36γρ ειναι οχι 50, αν δεν το δει στην πραξη με placebo effect δεν θα το καταλαβει!!
 
η λύση είναι μία.... να βρεις καποιον να σου γεμισει 36γρ και να του τα δωσεις για μαγκνουμ.... και μολις δει οτι σκοτωνουν μια χαρα να του πεις μπαρμπα 36γρ ειναι οχι 50, αν δεν το δει στην πραξη με placebo effect δεν θα το καταλαβει!!
Καλο καλο!!!! Εμποριου ψαχνει. Τα wolf σκέφτομαι
Θα ηθελα να δοκιμασω τα 36 που ειναι με SIPE
 
Εγώ αν έριχνα 3" θα πηγενα σε εισαγόμενα..όχι ότι δεν στηρίζω τα προϊόντα μας κάθε αλλο η έχει γίνει κάτι,,απλα δεν εμπιστεύομαι σε αυτά τα βάρη..και λογικό είναι..όταν "πατάνε" τα 32αρια σκεφτείτε τα 3"..
Τα μονα που ίσως έριχνα θα ήταν τα lambro....
 
Καλο καλο!!!! Εμποριου ψαχνει. Τα wolf σκέφτομαι
Θα ηθελα να δοκιμασω τα 36 που ειναι με SIPE
Γενικά τα wolf Μαριε είναι πολύ ωραία φυσιγγια,αλλά αρκετά τσιμπημενα στο θέμα των τιμών.
Τα συγκεκριμένα που λες δεν τα έχω ριξει,αλλά έχω ακούσει καλά λόγια.Ειναι με ανάμεικτα σκαγια.
Μέχρι τα 34αρια του που έχω δοκιμάσει όλα ήταν φωτιά.
Τώρα για τα magnum προσωπικά τα θεωρώ τεράστια υπερβολή.Αν επιμένει πάντως εγώ θα πρότεινα rottweil Magnum 52gr.
 
Εγώ αν έριχνα 3" θα πηγενα σε εισαγόμενα..όχι ότι δεν στηρίζω τα προϊόντα μας κάθε αλλο η έχει γίνει κάτι,,απλα δεν εμπιστεύομαι σε αυτά τα βάρη..και λογικό είναι..όταν "πατάνε" τα 32αρια σκεφτείτε τα 3"..
Τα μονα που ίσως έριχνα θα ήταν τα lambro....
Ναι εχεις δικιο... Μεγαλη ελληνικη και σχετικα καλες τιμες
 
Γενικά τα wolf Μαριε είναι πολύ ωραία φυσιγγια,αλλά αρκετά τσιμπημενα στο θέμα των τιμών.
Τα συγκεκριμένα που λες δεν τα έχω ριξει,αλλά έχω ακούσει καλά λόγια.Ειναι με ανάμεικτα σκαγια.
Μέχρι τα 34αρια του που έχω δοκιμάσει όλα ήταν φωτιά.
Τώρα για τα magnum προσωπικά τα θεωρώ τεράστια υπερβολή.Αν επιμένει πάντως εγώ θα πρότεινα rottweil Magnum 52gr.
Τα 34 πρεπει να ναι με f2?? Οχι δεν αλλαζει γνωμη... Πηρε και το απολυτο φασσοτουφεκο φετος...
 
Τα 34 πρεπει να ναι με f2?? Οχι δεν αλλαζει γνωμη... Πηρε και το απολυτο φασσοτουφεκο φετος...
Ναι Μαριε από ότι ξέρω με F2 είναι,χωρίς όμως να έχω ανοίξει καποιο.
Στις φάσσες τον Οκτώβρη έκανε πολύ καλή δουλειά.

Benelli πήρε ;;.yelling.
 
Αν επιμένει πάντως εγώ θα πρότεινα rottweil Magnum 52gr.
Το είχα γράψει κ πέρσι,τρελαμενος Ζακυνθινος που ανεβενει καθε Οκτώβρη Γιάννενα βαράει μόνο με αυτα..Φυσικά κ είναι υπερβολή αλλα αν εχει ο άλλος τα εμπιστεύεται δεν αλλάζει γνώμη..
Αν πχ εγω κυνηγάω την τσίχλα με 7αρια κ έχω επιτυχίες άντε να με πείσεις να ρίξω 9αρια..
 
Back
Top