Baikal Team

Τελικά το όπλο το πήγα σε οπλουργο. Μου είπε ότι έχει αρκετά κοντακια γι αυτό το όπλο και θα βρούμε σίγουρα κάποιο που να μου ταιριάζει. Του έκανε μεγάλη εντύπωση ότι η μεγαλη κλίση ήτανε στα 80 χιλ.
ουάου .fff.
 
χαιρετω το team με ενα s.pose NK-27 μονοσκανδαλο με 66 εκατοστα καννες και 1-3 σταθερο τσοκ. αυστηρο σκοπευτικα σε κοντινες αποστασεις, εντονο λακτισμα με ολα τα φυσιγγια και μετα τα 20 αρχιζουν θεματα ομως με αποζημιωνει η φονικοτητα του, ειναι φωτια ο Ρωσος πραγματικα κανει "ηλεκτροσοκ" στις τσιχλες οταν εισαι κεντρο ακομα και σε πολυ μεγαλες αποστασεις!!
 
εντονο λακτισμα με ολα τα φυσιγγια και μετα τα 20 αρχιζουν θεματα
Τι φυσιγγια εχεις δοκιμασει?
α ομως με αποζημιωνει η φονικοτητα του, ειναι φωτια ο Ρωσος πραγματικα κανει "ηλεκτροσοκ" στις τσιχλες οταν εισαι κεντρο ακομα και σε πολυ μεγαλες αποστασεις!!
Μακαρία η οδος....pop..pop..pop.
 
Τι φυσιγγια εχεις δοκιμασει?

30 και 32 γρ. απο πολλους κατασκευαστες, μερικες μερες δεν το καταλαβαινω καθολου και αλλες μερες νομιζω οτι εριξα με μπαζουκα, το εχω συγκρινει την ιδια στιγμη με το ιδιο φυσιγγι με φρανκι prestige και 391 για να βλεπω και ποια ειναι η διαφορα...
 
χαιρετω το team με ενα s.pose NK-27 μονοσκανδαλο με 66 εκατοστα καννες και 1-3 σταθερο τσοκ. αυστηρο σκοπευτικα σε κοντινες αποστασεις, εντονο λακτισμα με ολα τα φυσιγγια και μετα τα 20 αρχιζουν θεματα ομως με αποζημιωνει η φονικοτητα του, ειναι φωτια ο Ρωσος πραγματικα κανει "ηλεκτροσοκ" στις τσιχλες οταν εισαι κεντρο ακομα και σε πολυ μεγαλες αποστασεις!!
Που ακριβως νοιωθεις το λακτισμα-κλωτσημα;
Πως συμπεριφερεται το οπλο κατα την βολη;σηκωνεται αρκετα προς τα πανω ή προς τα κατω;μετα την βολη το πελμα του ειναι στο ιδιο σημειο στον ωμο σου οπως το εχεις τοποθετηση πριν την βολη;εχει διαφορα η πρωτη με την δευτερη βολη;
Κ φυσικα καλως ηρθες στο team
Τα ρωταω ολα αυτα,γιατι κ εγω ειχα θεμα κ το λακτισμα κ συγκεκριμενα με σφαλιαρα στο ζυγωματικο.Τελικα πηγα σε οπλουργο κ ευτυχως λυθηκε.Το κοντινε λιγο κ αλλαξε κ λιγο το pitch κ ολα μελι-γαλα τωρα
 
Που ακριβως νοιωθεις το λακτισμα-κλωτσημα;
Πως συμπεριφερεται το οπλο κατα την βολη;σηκωνεται αρκετα προς τα πανω ή προς τα κατω;μετα την βολη το πελμα του ειναι στο ιδιο σημειο στον ωμο σου οπως το εχεις τοποθετηση πριν την βολη;εχει διαφορα η πρωτη με την δευτερη βολη;
Κ φυσικα καλως ηρθες στο team
καταλαβαινω τι εννοεις, το κοντακι μου πεφτει 2ποντους κοντο καταρχην και αυτο μεγαλωνει το προβλημα, οταν δεν το εχω σφιξει καλα πανω μου ειναι καταστροφη αλλα το προσεχω πολυ, δεν κουνιεται καθολου στον ωμο μου, απο οταν το συνηθισα στην πρωτη βολη την κατω δηλαδη δεν κουνιεται καθολου και στην επανω καννη κανει μια πολυ μικρη αναπηδηση... σε ευχαριστω και καλως σας βρηκα!!
 
Αναμφίβολα οι καραμπινες αεριων ειναι τα οπλα με την λιγοτερη ανακρουση,η συγκριση ειναι ανευ σημασιας..
Οι γνωστες λενε οτι ειναι θεμα κοντακιου κ απο οτι βλεπω κ απο το παραδειγμα του Μανωλη εχουν δικιο..
την συγκριση την εκανα απλα για να γνωριζω ποια ειναι η διαφορα και για τα μετρα το πιστευω κ εγω αυτο και καποια στιγμη θελω να του βαλω ενα ελαστικο πελμα για να ερθει και το μηκος σε σωστη για εμενα αποσταση και ειμαι σιγουρος οτι θα μεταμορφωθει!!
 
καταλαβαινω τι εννοεις, το κοντακι μου πεφτει 2ποντους κοντο καταρχην και αυτο μεγαλωνει το προβλημα, οταν δεν το εχω σφιξει καλα πανω μου ειναι καταστροφη αλλα το προσεχω πολυ, δεν κουνιεται καθολου στον ωμο μου, απο οταν το συνηθισα στην πρωτη βολη την κατω δηλαδη δεν κουνιεται καθολου και στην επανω καννη κανει μια πολυ μικρη αναπηδηση... σε ευχαριστω και καλως σας βρηκα!!
Μαλλον τα μετρα του κοντακιου ειναι, μια τοποθετηση πελματος ειναι γρηγορη κ φθηνη δουλεια για εναν οπλουργο,μπορεις να βαλεις κ καποιο ποιοτικο πελμα αν χρειαζεται μονο αυτη την επεμβαση.Εμενα μαζι με το κοντεμα κ το πελμα μου πηρε 40 ευρω,απο τα οποια γυρω στα 15 εκανε το πελμα.Μπορεις να βαλεις αν θελεις κ καλυτερο κ με ενα 50αρικο να εισαι κομπλε
 
Μαλλον τα μετρα του κοντακιου ειναι, μια τοποθετηση πελματος ειναι γρηγορη κ φθηνη δουλεια για εναν οπλουργο,μπορεις να βαλεις κ καποιο ποιοτικο πελμα αν χρειαζεται μονο αυτη την επεμβαση.Εμενα μαζι με το κοντεμα κ το πελμα μου πηρε 40 ευρω,απο τα οποια γυρω στα 15 εκανε το πελμα.Μπορεις να βαλεις αν θελεις κ καλυτερο κ με ενα 50αρικο να εισαι κομπλε
αυτο ακριβώς θα κανω ως την επόμενη σεζόν!! αν και το εχω σαν δεύτερο, μέρες με λιγα πουλιά θελω να το παίρνω και στο μελλον γιατι μου αρεσει η αίσθηση του δικαννου γενικα, μου αρέσει πολυ η τουφεκια του και εχει μεγαλη συναισθηματική αξια για εμενα να πηγαίνω με αυτο στο κυνήγι!!
 
Μαλλον τα μετρα του κοντακιου ειναι, μια τοποθετηση πελματος ειναι γρηγορη κ φθηνη δουλεια για εναν οπλουργο,μπορεις να βαλεις κ καποιο ποιοτικο πελμα αν χρειαζεται μονο αυτη την επεμβαση.Εμενα μαζι με το κοντεμα κ το πελμα μου πηρε 40 ευρω,απο τα οποια γυρω στα 15 εκανε το πελμα.Μπορεις να βαλεις αν θελεις κ καλυτερο κ με ενα 50αρικο να εισαι κομπλε
Επισης μπορεις να βαλεις κατι κατω απο το πελμα για να το μακαινεις 1-1,5-2 ποντους κ βλεπεις τι αλλαγες υπαρχουν στο λακτισμα,αλλα κ στο που πηγαινει η βολη σου
 
καλησπεραα!ξερουμε ποια φυσιγγια παει καλα η 153 για λαγο και γουρουνι και με ποιο τσοκ?με 71εκατοστα κανη
Τα rotweyll σε 52 γρ.νο 3 για λαγό και τα remigton 18βολα σε γουρούνι με τριάρι τσοκ από 10 εως 30 βαθμους και από μιον 10 εως 10 το διαδίκτυο τσοκ.Θειος μου που κυνηγαμε μαζί δεν έχει χάση θήραμα ποτέ
 
Θέλω να κάνω απλούς τους αυτόματους εξολκείς του πλαγιοκαννου, λόγο του ότι, όταν ρίχνω την δεξιά, ανοίγω για να ξανά γεμίσω και μου πετάει και το αριστερό φυσίγγι ....και άντε να το ψάχνεις στα χόρτα .buy buy.
Και το αντίθετο!
Μήπως ξέρει κάποιος την διαδικασία;
Έβγαλα τα ελατήρια, αλλά δεν ανοίγουν οι εξωλκείς τόσο, όσο χρειάζεται για να πιάσω το φυσίγγι να το βγάλω.....
Η μάλλον ίσα που πιάνεται...

Τόσο περιθώριο σου δίνει άραγε και το όπλο από μαμά απλούς εξολκείς ;;.xm.
 
Tacticalάροντας μία Ρωσίδα....
28337376_1026278147511716_5815237720824740991_o.jpg
 
Back
Top