Τουρκικά όπλα

Εχω το ιδιο οπλο εγω το πηρα 199 ευρω και πηρα και μια κανη εχτρα μπωρω να σου πω με βεβαιωτητα οτι οτι η τουφεκια πεζει να ειναι και καλητερη απο τη 1100 που εχω εμενα μου κανει και καποιες εμπλοκες και της αλαξα το ελατηριο επαναταξης και στάματησε τη δευρερη κανη μαλων θα μπει σε μπενελη, το εχουν κανει ακομα δυο ατομα και ειναι υπερ εχαρηστημενει τα τσοκ ομως ειναι τα invector και δεν τεριαζουν με τα ρεμι
Σημερα μου εκανε 2 εμπλοκές....
Εριχνε το πρωτο φυσιγγι και το δευτεφο που ανέβαζε απο την αποθήκη το χτύπαγε αμυδρά η βελόνα χωρις να το σκάει όμως...
Μηπως φταιεφ ότι δεν το έχω καθαρίσει?
Μπορείς να μου στείλεις καμία φώτο πως μπαίνει αυτό το ριμαδι το λαστιχακι
Ευχαριστώ πολύ
 
Με 100 ευρώ όπλο δεν θα το επερνα .ο λόγος θέμα ασφαλείας . Τα βλητικα αποτελέσματα δεν τα υπολογίζω καθόλου αν δεν υπάρχει ασφάλεια . Υπάρχουν οντος καλά όπλα τουρκικά ,(όχι βέβαια με 100 ευρώ ) αλλα κι πάλι θα επερνα ένα μεταχειρισμένο με 300 ευρώ ιταλικό από θέμα πατριωτισμού . Λίγο προσοχή όσοι τα έχετε πάντως , γιατί μόνο κι μόνο το τελωνείο για εισαγωγή όπλου είναι αρκετά πάνω από 100 ευρώ .
 
Χθες παρελαβα την recta kithaironas.. 99 ευρω, 3 τσοκ με κλειδί, πλαστικη βαλίτσα, ακριβές αντιγραφο της remington 1100.
Σε δοκιμή έριξε σερι περίπου πενήντα φυσιγγια διαφόρων γραμμαρίων χωρίς εμπλοκη...
Ξύλα πολύ χαμηλής ποιότητας, ατσάλινη με ματ βαφη που γρατζουνιζεται για πλάκα, ελαφρώς μπροστοβαρη , μηδενικο κλωτσήμα
Σαν να ρίχνεις με αεροβολο.
Θα ακολουθησει δοκιμη σε χαρτονι
Που θα παραγγείλουμε Κώστα??
 
Σημερα μου εκανε 2 εμπλοκές....
Εριχνε το πρωτο φυσιγγι και το δευτεφο που ανέβαζε απο την αποθήκη το χτύπαγε αμυδρά η βελόνα χωρις να το σκάει όμως...
Μηπως φταιεφ ότι δεν το έχω καθαρίσει?
Μπορείς να μου στείλεις καμία φώτο πως μπαίνει αυτό το ριμαδι το λαστιχακι
Ευχαριστώ πολύ
Το λαστιχακι μπενει τελευτεο και μετα η παπια φωτο δεν μπωρω γιατι ειμαι εκτος ελλαδας
Παντος εχει ενα θεμα με τα ελατιρια ειναι πολυ μαλακα εγω τα αλαξα ολλα και ησυχασα επησης καταργησα και το μπουτον κατο απο τη γλωσα γιατι δυμηουργουσε πρωβληματα τωρα το κληστρο δεν καθετε πησω γενηκα τωρα δουλευει αψωγα επησεις αλαζα και το ελετιριο της σφυρας γιατι μερικα δεν τα εσκαγε το κοστος ηταν 10 ευρω
Ειναι πολυ γερο οπλο μην το φοβασε εγω εχω ριξει πολους δυναμητες υδιογομοση
 
Το λαστιχακι μπενει τελευτεο και μετα η παπια φωτο δεν μπωρω γιατι ειμαι εκτος ελλαδας
Παντος εχει ενα θεμα με τα ελατιρια ειναι πολυ μαλακα εγω τα αλαξα ολλα και ησυχασα επησης καταργησα και το μπουτον κατο απο τη γλωσα γιατι δυμηουργουσε πρωβληματα τωρα το κληστρο δεν καθετε πησω γενηκα τωρα δουλευει αψωγα επησεις αλαζα και το ελετιριο της σφυρας γιατι μερικα δεν τα εσκαγε το κοστος ηταν 10 ευρω
Ειναι πολυ γερο οπλο μην το φοβασε εγω εχω ριξει πολους δυναμητες υδιογομοση
Ευχαριστώ πολύ φίλε μου
Θα το καθαρίσω καλά για αρχή και θα δω
 
Το λαστιχακι μπενει τελευτεο και μετα η παπια φωτο δεν μπωρω γιατι ειμαι εκτος ελλαδας
Παντος εχει ενα θεμα με τα ελατιρια ειναι πολυ μαλακα εγω τα αλαξα ολλα και ησυχασα επησης καταργησα και το μπουτον κατο απο τη γλωσα γιατι δυμηουργουσε πρωβληματα τωρα το κληστρο δεν καθετε πησω γενηκα τωρα δουλευει αψωγα επησεις αλαζα και το ελετιριο της σφυρας γιατι μερικα δεν τα εσκαγε το κοστος ηταν 10 ευρω
Ειναι πολυ γερο οπλο μην το φοβασε εγω εχω ριξει πολους δυναμητες υδιογομοση
Δηλαδη πρωτα κουμπώνει η κανη στην βάση μετά το λαστιχακι και μετά η πάπια?
Σωστά ?
 
Όχι βέβαια
Έιναι διαφορετικο το λαστιχο που φοράει
Δεν έχει το κλασικο oring που έχει η 1100 το οποίο μπαίνει μετά τα δαχτυλιδια και πριν κουμπώσεις την κανη.
Το λάστιχο της συγκεκριμένης είναι πιο χοντρό και αναγκαστικα μπαινει πριν κουμπώσει η πάπια.
Πήγα σε οπλουργο σήμερα γοα τις ψιλο εμπλοκές που κάνει και μου έβαλε επιπροσθετα ενα o ring όπως έχει η 1100.
Αν και μάλλον φταίει το οτι το ελατήριο της ειναι πολύ σκληρό και ισως χρειαστεί αλλαγη
Θα σας ενημενημε σχετικά
 
Φαίνεται στο 2:08 λεπτό του βίντεο το λαστιχο που λεμε...
Το λαστιχάκι μπαίνει μετα το
Φαίνεται στο 2:08 λεπτό του βίντεο το λαστιχο που λεμε...
Ναι ρε Κώστα , το βλέπω . Αλλά το λαστιχάκι σε όλα τα όπλα αερίων (αυτά που έχουν remi, franchi)μπαίνει γύρο από την αποθήκη ΠΡΙΝ μπει η κάνη . Η δουλειά του είναι να μην χτυπάει το πιστόνι πάνω στον μαστό της κανης . Δεν έχει ουσία να μπει μέτα την κάνη ; Η remi όπως φαντάζομαι κι αυτή που είναι αντίγραφο , έχει στην αποθήκη ένα αυλάκι που κάθεται το λαστιχάκι .Πιστονακι , λαστιχάκι , κάνη , προστατευτικό μεταλλικό , πάπια , βίδα πάπιας .
 
Back
Top