Παλιά φυσίγγια

Χαρη, αυτο που με ρωταγες το V0 ειναι ιταλικο, της εταιριας Pegoraro

http://www.pegorarosport.com/en/standard-load/
Ναι,το έψαξα κ γω τις προάλλες. https://www.imageupload.co.uk/image/E16M Τα V1 ποιός είπες τα έβγαζε; Τα επόμενα 3 ήταν fly target του Βαρδάκη κ το τελευταίο απο Μιχαηλ (Καματερο). Ευχαριστώ Βικ!!
 
V1 Τα εβγαζε δεκαετια 80 νομιζω ισως και 90 αρχες ενας Βογιατζακης εδω Χανια. Σιγουρα εκλεισε αρχες δεκαετιας 90, γιατι πηρα το πρωτο μου οπλο απο αυτον, και ηταν το 91, που ξεστοκαριζε για να κλεισει. Οποτε τα φυσιγγια ηταν μαλλον παλιοτερα.
 
τα παλιά φυσίγγια (όπως έχω ξαναπεί)δεν είναι μόνο ομορφο να τα μαζευεις αλλα κ να τα ρίχνεις,καημό το είχα να ρίξω μερικά παλιά φυσίγγια στο κυνήγι,αλλά εκτός από κάτι λίγα super x που ειχα ριξει του παππού μου,δεν είχα κάτι άλλο γιατί δεν σε πληθώρα..
Τις προάλλες είχα πάει να δω έναν γνωστό κ πιάσαμε κουβέντα για ότι έχει σχέση με το κυνήγι..το μάτι μου έπεσε απέναντι στο ράφι με τα κουτιά φυσιγγίων που φύλαγε τα δικά του καθότι ιδιογομωτης..
Ώσπου βλέπω σε ένα κουτί την λέξη "super x"..και ξέροντας ότι έχει αγοραστα παρά πολλά χρόνια ήμουν σίγουρος ότι ήταν παλιά..
Super x έχει μέσα του λέω?
Ναι,τα είχα φέρει από την Αυστραλία πριν 30 χρόνια μου λέει...
Πιάνει το κουτί κ με την φαλτσέτα κόβει την ταινία..Μου τα δείχνει(Αυστραλεζικα mark 5 με κεντρική..)κ μου λέει δικά σου..
-Σίγουρα??
-Σιγουροτατα..!!τι να τα κάνω..ρίχνω δικά μου..και μου τα έβαλε σε μια τσάντα με κάτι αλλα πραγματάκια..
Έτσι ο μικρός μου καημός θα γίνει πραγματικότητα..θα ρίξω λίγα στο κυνήγι κ τα υπόλοιπα στην άκρη..


 
Last edited:
τα παλιά φυσίγγια (όπως έχω ξαναπεί)δεν είναι μόνο ομορφο να τα μαζευεις αλλα κ να τα ρίχνεις,καημό το είχα να ρίξω μερικά παλιά φυσίγγια στο κυνήγι,αλλά εκτός από κάτι λίγα super x που ειχα ριξει του παππού μου,δεν είχα κάτι άλλο γιατί δεν σε πληθώρα..
Τις προάλλες είχα πάει να δω έναν γνωστό κ πιάσαμε κουβέντα για ότι έχει σχέση με το κυνήγι..το μάτι μου έπεσε απέναντι στο ράφι με τα κουτιά φυσιγγίων που φύλαγε τα δικά του καθότι ιδιογομωτης..
Ώσπου βλέπω σε ένα κουτί την λέξη "super x"..και ξέροντας ότι έχει αγοραστα παρά πολλά χρόνια ήμουν σίγουρος ότι ήταν παλιά..
Super x έχει μέσα του λέω?
Ναι,τα είχα φέρει από την Αυστραλία πριν 30 χρόνια μου λέει...
Πιάνει το κουτί κ με την φαλτσέτα κόβει την ταινία..Μου τα δείχνει(Αυστραλεζικα mark 5 με κεντρική..)κ μου λέει δικά σου..
-Σίγουρα??
-Σιγουροτατα..!!τι να τα κάνω..ρίχνω δικά μου..και μου τα έβαλε σε μια τσάντα με κάτι αλλα πραγματάκια..
Έτσι ο μικρός μου καημός θα γίνει πραγματικότητα..θα ρίξω λίγα στο κυνήγι κ τα υπόλοιπα στην άκρη..


Καλοριχτα Τασαρα!
Βαλε και μια το αστεροειδες...
 
τα παλιά φυσίγγια (όπως έχω ξαναπεί)δεν είναι μόνο ομορφο να τα μαζευεις αλλα κ να τα ρίχνεις,καημό το είχα να ρίξω μερικά παλιά φυσίγγια στο κυνήγι,αλλά εκτός από κάτι λίγα super x που ειχα ριξει του παππού μου,δεν είχα κάτι άλλο γιατί δεν σε πληθώρα..
Τις προάλλες είχα πάει να δω έναν γνωστό κ πιάσαμε κουβέντα για ότι έχει σχέση με το κυνήγι..το μάτι μου έπεσε απέναντι στο ράφι με τα κουτιά φυσιγγίων που φύλαγε τα δικά του καθότι ιδιογομωτης..
Ώσπου βλέπω σε ένα κουτί την λέξη "super x"..και ξέροντας ότι έχει αγοραστα παρά πολλά χρόνια ήμουν σίγουρος ότι ήταν παλιά..
Super x έχει μέσα του λέω?
Ναι,τα είχα φέρει από την Αυστραλία πριν 30 χρόνια μου λέει...
Πιάνει το κουτί κ με την φαλτσέτα κόβει την ταινία..Μου τα δείχνει(Αυστραλεζικα mark 5 με κεντρική..)κ μου λέει δικά σου..
-Σίγουρα??
-Σιγουροτατα..!!τι να τα κάνω..ρίχνω δικά μου..και μου τα έβαλε σε μια τσάντα με κάτι αλλα πραγματάκια..
Έτσι ο μικρός μου καημός θα γίνει πραγματικότητα..θα ρίξω λίγα στο κυνήγι κ τα υπόλοιπα στην άκρη..


τασο εγω με τετοια αλλα 7 1/2 εχω καλες αναμνησεις και σε περδικα και σε φασα και σε παπι να τα ριξεις χειμωνα
 
Το χαρτινο ειναι στα ορια του εθισμου. Αλλη αισθηση γενικοτερα
Βικτορα εχω ριξει imperial χαρτινο σε λαγο ΒΒ σε μακρινη αποσταση οριακα ειμεινε ξερος ουτε αιματα ουτε τραυματισμους ,Ενταξει η κανη ειχε υπολιματα απο μπαρουτι αλλα τη δουλεια του την εκανε ,Και εγω θα το θυμαμε για παντα
 
Ιmperial χαρτινο δυσκολα θα πηγαινε το χερι μου να το καψω. ΑΝ ειχα κουτι ολοκληρο ισως ναι εριχνα 4-5, αλλα και παλι.
αν σου πω οτι ειχα 2 μου τα εδωσε ο κουμπαρος μου να τα ριξω αυτος τα ριχνει εχη απο τον πατερα του ευτηχως κρατησα το ενα Αλλα δεν το μετανοιωσα ηταν εμπειρια
 
Back
Top