The Sporting Spaniels & Retrievers Club Of Greece

IMG_7991.jpg
IMG_7994.jpg
IMG_8006.jpg
 
Αν νομίζει κανείς πως οι συναντήσεις μας έχουν σκοπό να γυμνάσουν τους σκύλους μας, κάνει λάθος. Στα γρήγορα - γρήγορα τους βγάζουμε φωτογραφίες και μετά αρχίζει το μπίρι-μπίρι μετά τσίπουρων. Τα παιδία παίζει.
 
Εχουμε μαθη και το κατο απο μακρια αψογα
Ηλία, να σχολιάσω καλοπροαίρετα; Το ζητούμενο στο "Κάτσε" (ή κάτω όπως το λες) από απόσταση είναι η ακαριαία ακινητοποίηση του σκύλου ΑΛΛΑ με στραμμένη όλη την προσοχή του σε εμάς, δηλαδή να μας κοιτάζει πανέτοιμος να εκτελέσει την νέα εντολή που θα του δώσουμε.
 
Ηλία, να σχολιάσω καλοπροαίρετα; Το ζητούμενο στο "Κάτσε" (ή κάτω όπως το λες) από απόσταση είναι η ακαριαία ακινητοποίηση του σκύλου ΑΛΛΑ με στραμμένη όλη την προσοχή του σε εμάς, δηλαδή να μας κοιτάζει πανέτοιμος να εκτελέσει την νέα εντολή που θα του δώσουμε.
κυριε γιαννη εγω είμαι απέναντι απο τον σκυλο εχει την προσοχή του σε εμενα στην Φωτογραφία είναι η γυναικα μου.σασ ευχαριστώ πολύ για τησ συμβουλεσ σασ Μπορείτε να σχολιαζετε όσο θέλετε μονο καλο θα μασ κανουν σε εμασ τουσ νεουσ με αυτην την καταπληκτική φυλή
 
κυριε γιαννη εγω είμαι απέναντι απο τον σκυλο εχει την προσοχή του σε εμενα στην Φωτογραφία είναι η γυναικα μου.σασ ευχαριστώ πολύ για τησ συμβουλεσ σασ Μπορείτε να σχολιαζετε όσο θέλετε μονο καλο θα μασ κανουν σε εμασ τουσ νεουσ με αυτην την καταπληκτική φυλή
Χαχα... καλό. Δεν μας είπες πως έχεις και εσύ τον προσωπικό σου φωτογράφο. Να σου συστήσω τον Τσαμπούκο χαχαχαχα
Αν θέλεις σχόλια προτίμησε τα βιντεάκια, από τις φωτογραφίες γίνονται περισσότερες παρανοήσεις. Ακόμη μπορείς να γίνεις μέλος της Λέσχης και να έρχεσαι στις συγκεντρώσεις μας με το σκύλο σου.
 
Χαχα... καλό. Δεν μας είπες πως έχεις και εσύ τον προσωπικό σου φωτογράφο. Να σου συστήσω τον Τσαμπούκο χαχαχαχα
Αν θέλεις σχόλια προτίμησε τα βιντεάκια, από τις φωτογραφίες γίνονται περισσότερες παρανοήσεις. Ακόμη μπορείς να γίνεις μέλος της Λέσχης και να έρχεσαι στις συγκεντρώσεις μας με το σκύλο σου.
Δεν το εχω με τα βιντεακια δεν ξερω πωσ να ανεβαζω.δυστυχώς είμαι απο κερκυρα πολυυυυυ μακρια για να ερθω στησ συγκετρωσεισ σασ. ευχαριστώ πολυ για την πρόταση
 
Δεν το εχω με τα βιντεακια δεν ξερω πωσ να ανεβαζω.δυστυχώς είμαι απο κερκυρα πολυυυυυ μακρια για να ερθω στησ συγκετρωσεισ σασ. ευχαριστώ πολυ για την πρόταση
Όντως η Κέρκυρα είναι μακριά, όπως και ο Παράδεισος. Να περνάς καλά και καλό καλοκαίρι. Έχω περάσει υπέροχα καλοκαίρια και Πάσχα στην Κέρκυρα.
 
Το κυρίως θέμα της συνάντησης ήταν: Η πρώτη φορά του σκύλου για κολύμπι και τα πρώτα απόρτ από νερό. Υπήρχαν πρωτάρηδες σκύλοι που ακολουθώντας την διαδικασία κολύμπησαν ωραιότατα και τέλος έκαναν αρκετές επαναφορές. Τα εμπειρότερα σκυλιά είχαν την ευκαιρία να μας δείξουν τις ικανότητες τους και τη συνεργασία με τους κυναγωγούς τους. Μπορώ να πω πως όλα ήταν ανωτάτου επιπέδου. Στη συνέχεια, για το στέγνωμα των σκύλων, ασχοληθήκαμε με την ιχνηλασία. Τα ενήλικα και έμπειρα σκυλιά,άλλα ταχύτατα, και άλλα με μικρές δυσκολίες λόγω ζέστης και άπνοιας ανταποκρίθηκαν. Στο τέλος δείξαμε σε 3 νεαρά σκυλιά και στους ιδιοκτήτες τους πως να τα εισάγουν στην ιχνηλασία. Ανταποκρίθηκαν όλα και όλοι, ελπίζω να συνεχίσουν σωστά τις επαναλήψεις και στην επόμενη συνάντηση να μας εκπλήξουν. Στις οκτώμισι επιστρέψαμε στη βάση μας όπου μεταξύ Αποστολάκη - γαύρου μαρινάτου - κλπ κλπ συζητήσαμε για κυνήγια και φυσίγγια. Τα υπόλοιπα που ειπώθηκαν είχαν πολύ ενδιαφέρον αλλά... ας ερχόσασταν να τα ακούσετε. Και εις άλλα με υγεία.
 
Back
Top