Προσφορές-Τιμές

Όλοι κάθε χρόνο ρίχνουμε πολλά φυσίγγια και είναι λογικό να σπαταλάμε κάποια χρήματα..Εδώ ας συζητάμε για τυχόν προσφορές που πέφτουν στην αντίληψή μας και γενικά ας υπάρχει μια πληροφόρηση τιμών..
 
Ποτέ δεν κατάλαβα πως στην Βουλγαρία τα φυσίγγια που εδώ έχουν 30€ το κουτί, εκεί έχουν 11€; Αν έμενα Θεσαλονίκη θα έριχνα Remington και στις τσίχλες.
Ελα ντε. Εμενα γιατι μου εχει γινει εμμονη ιδεα οτι στην Ελλαδα οι τιμες διαμορφωνονται με το συστημα σου πιανω τον πισινο οποτε μπορω (μπορουσαν και ακομη νομιζουν πως μπορουν). Οτι θεωρειται σπεσιαλ υπερκοστολογειται. Για 11 Ε δεν εχω ακουσει, αλλα στην Ιταλια κανουν 19.50. Με 11 Ευρω το κουτι μαλλον θα του σηκωνα το μαγαζι αν τυχει και περασω απο κει.
 
Πήγε πριν μια 3ετία ο πατέρας μου. Του λέω, θα πας σε ένα μαγαζί με κυνηγητικά και θα με πάρεις τηλέφωνο, θέλω φυσίγγια Remington, αν δεν βρεις δεν πειράζει. Δεν με παίρνει και όταν γύρισε μου λέει, πήγα αλλά δεν σου τηλεφώνησα γιατί είχε μόνο άσσους ... :confused: .llk. .kkk.
Πόσο κάναν; 11€ .kkk.
 
Εγώ που είχα πάει για πρωτοχρονιά το 2010 είχα πάει σχεδόν σε όλα τα κυνηγομάγαζα και δεν μπόρεσα να πάρω. Για να μου πουλήσουν φυσίγγια, όλοι μου ζητούσαν πρώτα ένα «book». Ίσως την άδεια κατοχής όπλου να εννοούσαν… Κατάλαβα ότι τα πουλάνε ελεγχόμενα. Είχα βρει μεγάλη ποικιλία και σε RioPichon. Από τότε δεν το ξαναέψαξα…
 
Last edited:
http://e-zotos.gr/index.php/hunting-session/cartrmenu/66-superoffer
Το συγκεκριμενο φυσιγγι την περσυνι κυνηγετικη περιοδο ο Ζωτος το ειχε σε προσφορα στα 5 ευρω
Προμηθευτηκα 2 κουτες δεκαρες τελος φεβρουαριου γιατι εμεινα πολύ ευχαριστημένος ολη την χρονια με την αποδοση τους στην τσιχλα
Δεν ξερω αν εχει ακομα σε αποθεμα
Παντως και φετος για φυσίγγια παλι από τον Ζωτο θα προμηθευτω για όλα τα κυνηγια για 2 λογους
1 . Βαρεθηκα ολες τις φιρμες μετα κυνηγομαγαζα που κάθε χρονο και ειδικα στην περιοδο της τσίχλας σου συμπεριφερονται σαν να εισαι ανίδεος προσπαθώντας να σου προωθησουν φυσίγγια εισαγωγης από εταιριες του εξωτερικου επειδή βγαζουν περισσοτερο κερδος θαβοντας τις εγχωριες
2 . Δεν γουστάρω τα χρηματα που βγαζω με τον ιδρωτα μου να τα στελνω στο εξωτερικο με αγορες ξενων προιοντων και ειδικα όταν ξερω ότι ενας συμπατριώτης μου κανει φιλοτιμες προσπάθειες ώστε να κρατησει την επιχηρηση που εχει δημιουργησει για να επιβιωσει αυτος και η οικογενεια του
Στην συγκεκριμενη περιπτωση ο ανθρωπος αυτος λειτουργει καπως ετσι και ο γιος του που είναι πολύ εξυπηρετικος προς τον πελατη του
 
Tα κιτρινα τα εξτρα ειχα ριξει πριν αρκετα χρονια και ειχα μεινει απολυτα ευχαριστημενος.
 
δεν γνώριζα καθόλου για το συγκεκριμένο κατάστημα...είμαι και εγώ κάπως περίεργος στο να διώχνω τα χρήματα μου σε ξένες εταιριες μαλλον θα τον προτιμήσω γιατί τα 5$ μου φαίνεται τίμια τιμή σε σχέση με τα Καπέλα που βάζει το κάθε κυνηγομαγαζο σε ηδη υπερτιμημένα φυσίγγια.
 
Εμενα αυτο με εκνευριζει ειναι οτι ενω αρχικα βλεπεις με ενδιαφερον καποιο προιον με καλες συστασεις, ξαφνικα ξενερωνεις οταν στην περιγραφη λειπουν καποια βασικα στοιχεια οπως για παραδειγμα το ονομα της πυριτιδας...
 
σε μερικά του φυσίγγια αναγράφετε...πιστευω όμως πως αξίζουν την δοκιμή.
Άλλωστε πόσες φορές πήραμε φυσίγγια Φίρμας πλήρως αναλυτικής περιγραφής και μας βγήκαν σκάρτα ?
 
παιδια εχει καποιοσ την α400 unico.και κυνηγαι με 28/31γρ.τσιχλοκοτσιφα.και αν τα βαραι καλα λογο αυλου 18,6.φετοσ δεν προλαβα να την δοκημασο σς αυτα τα γραμαρια.και λεο απο την νεα χρονια να την κυνηγισο με λιγα γραμαρια
 
ξερουμε καποια μαρκα σε αυτα τα γραμαρια 28/31. το πολυ μεχρει 5,50ευρο.να τα τραβαη η α400,κερκυρα που μενο εχουν ολλα πανο απο 6,60ευρο σε αυτα τα γραμαρια
 
ξερουμε καποια μαρκα σε αυτα τα γραμαρια 28/31. το πολυ μεχρει 5,50ευρο.να τα τραβαη η α400,κερκυρα που μενο εχουν ολλα πανο απο 6,60ευρο σε αυτα τα γραμαρια
Μάρκες πολλές ειδικά στα 28γρ αλλά μάλλον δεν θα τα βρεις στην Κέρκυρα σε αυτή την τιμή, ενδεικτικά θα σου πω μερικά φυσίγγια στα 28γρ που μπορείς όμως να προμηθευτείς από Αθήνα αν έχεις κάποιο γνωστό ή αν περάσεις εσύ να τα πάρεις κάποια στιγμή:
- Sporting φυσίγγια Κένταυρος 4,5€ το "κουτί", πωλείται σε συσκευασία των 475 φυσιγγίων (19 κουτιά) στα 86€. Το κουτί το έχω βάλει σε "..." γιατί δεν είναι σε κουτάκια αλλά χύμα μέσα σε κούτα.
- Sporting Romana Munizioni στα 5€ το κουτί
- Sporting Lambro στα 5,2 € το κουτί
- Sporting Alectoris στα 5,5€ το κουτί
Γενικά sporting στην Αθήνα μπορείς να βρεις πολλά μέχρι τα 5,5€ το κουτί. Εγώ στην τσίχλα χρησιμοποιώ μόνο Lambro Euromix στα 31γρ, τα οποία βρίσκω με λίγο ψάξιμο γύρω στα 5,5€ το κουτί.
 
Για τα Euromix εγώ έχω ανάμεικτες εντυπώσεις, αυτό που με εντυπωσίασε εμένα ήταν το Lambro Tordo 30, μόνο που εδώ πάνω έχει 6,5 το κουτί...
 
το euromix το βαλα στα μπασηματα με υγρασια και λιγο κρυο πολυ καλο αλλα με αλλουσ καιρουσ ειχε μεγαλο θεμα,μετα την αλλαγη του συγκετρωτηρα απο gt σε jiovanni.εγινε ασταθεσ, αν και θεορω τον jiovanni πολυ καλο βυσμα
 
Εμενα αυτο με εκνευριζει ειναι οτι ενω αρχικα βλεπεις με ενδιαφερον καποιο προιον με καλες συστασεις, ξαφνικα ξενερωνεις οταν στην περιγραφη λειπουν καποια βασικα στοιχεια οπως για παραδειγμα το ονομα της πυριτιδας...
Χρήστο το ονομα της πυριτιδας οι περισσότεροι το έχουν επτασφραγιστο μυστικό.
Η μόνη λογική εξήγηση που πιστεύω ότι ισχύει ειναι: για να μπορούν να αλλάζουν πυριτιδα ανάλογα με τις τιμες η αν τυχόν ξεμεινουν και δε βρισκουν απο την ιδια.
 
Back
Top