Οι κήποι μας..

αν το βλέπω καλά είναι <<λαντάνα έρπουσα μωβ>> http://www.antemisaris.gr/Uploads/Images/3048/Lantana-montevidensis-enlarge.jpg
ανθεκτικό στα λίγα νερά γι αυτό έχει δέσει με τον κάκτο
στα ν.προάστια όντως αντέχει,πιο βόρεια αδειάζει το χειμώνα και γρήγορα πετάει την άνοιξη
ο κήπος δικός σου είναι;;;
πολύ καθαρός μπράβο στον συντηρητή
.shake hands.
 
αν το βλέπω καλά είναι <<λαντάνα έρπουσα μωβ>> http://www.antemisaris.gr/Uploads/Images/3048/Lantana-montevidensis-enlarge.jpg
ανθεκτικό στα λίγα νερά γι αυτό έχει δέσει με τον κάκτο
στα ν.προάστια όντως αντέχει,πιο βόρεια αδειάζει το χειμώνα και γρήγορα πετάει την άνοιξη
ο κήπος δικός σου είναι;;;
πολύ καθαρός μπράβο στον συντηρητή
.shake hands.
Εμένα εννοείς!Ναι δικός μου ειναι.
Ευχαριστώ για την πληροφορία.
 
Μάκη βοήθησε αν μπορείς. Έχω στην αυλή ένα γκρέιπ φρουτ το οποίο είναι το καμάρι μου. Τον τελευταίο καιρό έχει δέσει πολύ καρπό αλλά κιτρινίζουν τα φύλλα του και πέφτουν, δημιουργώντας επάνω στα φύλλα κάτι μαύρους λεκέδες. Θα βάλω και φώτο το συντομότερο. Μπορώ να κάνω κάτι;
 
Μάκη βοήθησε αν μπορείς. Έχω στην αυλή ένα γκρέιπ φρουτ το οποίο είναι το καμάρι μου. Τον τελευταίο καιρό έχει δέσει πολύ καρπό αλλά κιτρινίζουν τα φύλλα του και πέφτουν, δημιουργώντας επάνω στα φύλλα κάτι μαύρους λεκέδες. Θα βάλω και φώτο το συντομότερο. Μπορώ να κάνω κάτι;

Γιωργο δεν μπορω να αντισταθω και θα το πω:
Ξερεις τι θα σου πει ο Μακης; Να το αφησεις οπως ειναι. Πιο ΑΕΚτζηδικο δεν γινεται!!! .victory. .victory. .victory.

.ban.
 
Μάκη βοήθησε αν μπορείς. Έχω στην αυλή ένα γκρέιπ φρουτ το οποίο είναι το καμάρι μου. Τον τελευταίο καιρό έχει δέσει πολύ καρπό αλλά κιτρινίζουν τα φύλλα του και πέφτουν, δημιουργώντας επάνω στα φύλλα κάτι μαύρους λεκέδες. Θα βάλω και φώτο το συντομότερο. Μπορώ να κάνω κάτι;
το ποτίζεις πολύ μάλλον από την λαχτάρα να σώσεις και να κρατήσεις τους καρπούς
2 φορές την εβδομάδα χορταστικό πότισμα είναι αρκετό ακόμα και με καύσωνα
 
Πάρε ένα φύλο και πηγαινέτο στον Μάκη ή σε κάποιο κοντινό σου μαγαζί με είδη κήπου..
σωστός ο Γεράσιμος .shake hands.
αφού δεν το ποτίζατε υποθέτω ότι κρατάει τους καρπούς και ρίχνει τα φύλλα
έτσι είναι η φύση φίλοι μου σε ότι έχει ζωή,δίνει προτεραιότητα στην νέα ζωή .fff. γι αυτό το φαινόμενο καρπών με πολύ λίγα φύλλα θα το δείτε πολλές φορές σε παρατημένους κήπους της περιφέρειας
Γιώργο το θέμα του δένδρου σου είναι σίγουρα κακή τροφή,μετά από ένα πολύ βροχερό χειμώνα......συμβαίνει
ρίξε του λίπασμα και πότιζε το 2 φορές την εβδομάδα χορταστικά

βάλε και λίγο σίδηρο και θα γίνει κούκλα :)
 
Προσωπικά ρίχνω λίπασμα Οκτωβρ.,Φεβρ. και Απρίλιο και είναι όλα ΟΚ.
Και κοπρια κατσικισια τον Νοεμβριο-Δεκεμβριο.
 
Οκ Μάκη, θα ακολουθήσω την συνταγή του λιπάσματος και του σιδήρου. Η αλήθεια είναι ότι επειδή τα γκρειπ φρουτ που κάνει τα πίνω μέχρι το τελευταίο, δεν θέλω όσο γίνεται λιπάσματα.
 
Οκ Μάκη, θα ακολουθήσω την συνταγή του λιπάσματος και του σιδήρου. Η αλήθεια είναι ότι επειδή τα γκρειπ φρουτ που κάνει τα πίνω μέχρι το τελευταίο, δεν θέλω όσο γίνεται λιπάσματα.
<<οργανικό λίπασμα>>έτσι το ζητάς και είναι μη χημικό ;)
 
Οκ Μάκη, θα ακολουθήσω την συνταγή του λιπάσματος και του σιδήρου. Η αλήθεια είναι ότι επειδή τα γκρειπ φρουτ που κάνει τα πίνω μέχρι το τελευταίο, δεν θέλω όσο γίνεται λιπάσματα.
Χειρότερα είναι τα εντομοκτονα και τα ζιζανιοκτονα.
 
Back
Top