Remington Team

Η ένδειξη TSS στην περιγραφή του φυσιγγίου δηλώνει την επικάλυψη με βολφραμιο στα σκάγια . ( όχι σε όλα τα σκάγια του συγκεκριμένου φυσιγγίου )
Δεν διαβαζω αυτο που ειπες για επικαλυψη

https://www.federalpremium.com/shot...gree-with-heavyweight-tss/11-PTDX157+567.html
  • 20 percent No. 6 FLITESTOPPER pellets for forgiving close-range patterns
  • 40 percent copper-plated No. 5 lead for lethal performance at mid-range
  • 40 percent HEAVYWEIGHT TSS (18 g/cc) for extra-dense, high-energy patterns at 40-plus yards
Σε ποσα μετρα εγινε η βολη ;
 
Δεν διαβαζω αυτο που ειπες για επικαλυψη

https://www.federalpremium.com/shot...gree-with-heavyweight-tss/11-PTDX157+567.html
  • 20 percent No. 6 FLITESTOPPER pellets for forgiving close-range patterns
  • 40 percent copper-plated No. 5 lead for lethal performance at mid-range
  • 40 percent HEAVYWEIGHT TSS (18 g/cc) for extra-dense, high-energy patterns at 40-plus yards
Σε ποσα μετρα εγινε η βολη ;
Σωστά το λες , είναι κράμα .
Επι του στόχου 40 μέτρα , στον κυνηγότοπο γύρω στα 30+ μέτρα και κατέβαλε το θήραμα άμεσα .
 
σχεδον καθαρο
το καθαρο εχει 19,28g/cc πυκνοτητα και αυτα που χρησιμοποιουν 18g/cc
δεν εχω δει tss με πανω απο 18g/cc πυκνοτητα πουθενα
Μέχρι περσυ δούλευα τα Winchester και φέτος έβαλα τα federal . Διπλή τιμή ανα φυσίγγι αλλά τέτοια καταβολή δεν είχα δει με κανένα άλλο φυσίγγι .
 
Αα ρε Γιώργαρε, εκεί εσύ απτόητος. Μου θυμίζεις μία ποντιακή παροιμία όπου ένας ρώταγε ξανά και ξανά έναν ατεκνο πόσα παιδιά έχει, και ενώ του έλεγε πως είναι χαντουμης, εκείνος επέμενε <... εντάξει, αλλά πόσα παιδιά έχεις ; >
 
Αα ρε Γιώργαρε, εκεί εσύ απτόητος. Μου θυμίζεις μία ποντιακή παροιμία όπου ένας ρώταγε ξανά και ξανά έναν ατεκνο πόσα παιδιά έχει, και ενώ του έλεγε πως είναι χαντουμης, εκείνος επέμενε <... εντάξει, αλλά πόσα παιδιά έχεις ; >
🤣
 
Αα ρε Γιώργαρε, εκεί εσύ απτόητος. Μου θυμίζεις μία ποντιακή παροιμία όπου ένας ρώταγε ξανά και ξανά έναν ατεκνο πόσα παιδιά έχει, και ενώ του έλεγε πως είναι χαντουμης, εκείνος επέμενε <... εντάξει, αλλά πόσα παιδιά έχεις ; >
Ο Έλληνας πολίτης μπορεί να κατέχει νόμιμα ( δυστυχώς οχι για χρήση κυνηγίου ακόμη) ενα ραβδωτο τυφέκιο R700 A1 .
 
Ο Έλληνας πολίτης μπορεί να κατέχει νόμιμα ( δυστυχώς οχι για χρήση κυνηγίου ακόμη) ενα ραβδωτο τυφέκιο R700 A1 .
Μια κουβεντα ειναι αυτο.
Μονο για σκοπευτικη χρηση, με ολα τα τρεχαματα σε Α.Τ. και σκοπευτηρια.
 
giorgosk Γιωργο πως θα γινει να βρουμε μια βαση Rem να της κοπανησουμε πανω μια κανη Ben να μας δει ο θεος?
tenor.gif
 
Back
Top