Benelli Super Black Eagle III

Καλησπέρα σκέφτομαι καιρό να αγοράσω την Benelli super black eagle 3 best τι γνώμη έχετε;
Έχω δει σε review πως βαράει πιο ψηλα από εκεί που σημαδεύεις και έχω προβληματιστεί.
Πάνω κάτω την θέλω για όλα τα κυνήγια
Ευχαριστώ
Δεν περιμένεις λίγο μπας και βγει το καινούργιο το εργαλείο?
 
Καλησπέρα σκέφτομαι καιρό να αγοράσω την Benelli super black eagle 3 best τι γνώμη έχετε;
Έχω δει σε review πως βαράει πιο ψηλα από εκεί που σημαδεύεις και έχω προβληματιστεί.
Πάνω κάτω την θέλω για όλα τα κυνήγια
Ευχαριστώ
Το έχω 2 σεζόν έχω κυνηγήσει σε παπί στον Έβρο, σταριθρες στον κάμπο ,τσίχλες σε μεικτό τερέν και μερικές εκατοντάδες βολές στο σκοπευτηριο με 28gr.
Μόνο θετικές εντυπώσεις μού έχει αφήσει, εξαιρετικο ζύγισμα και κίνηση απροβληματιστη λειτουργία.
Την έχω σε 71cm κάνη και είναι πολύ ντελικατο όπλο δεν είναι χοντροκομμενο όπως κάποια άλλα όπλα της ίδιας κατηγορίας η τα προηγούμενα μοντέλα .Η λέξη στιλέτο μου ήρθε στο μυαλό την πρώτη φορά που την έπιασα στα χέρια μου.
Τα θέματα που αναφέρεις παρουσιάστηκε στα πρώιμα όπλα τής σειράς μετά διορθώθηκε κατά τα σχόλια και τις κριτικές που διάβασα σε αμερικάνικα forum. Η δικιά μου πάντως δεν είχε κανένα θέμα. Μπες στο θέμα ατσάλινα σκάγια από την ανάρτηση #489 και μετά έχω ανεβάσει φωτογραφίες με βολές σε διάφορες αποστάσεις με διαφορετικά φυσιγγια και τσοκ, τα φυσίγγια είναι με ατσάλινα σκάγια no 2
 
Αυτή τη ζαχαρώνω και γω την είχα επωμισει με ξύλινα μέρη στο καλκατζακο με 66 κάνη και είχα πάθει πλάκα,είπα πια να κάτσω όμως ήσυχα με τα όπλα για να δούμε θα το τηρήσω...χαχα
😂😂
 
Με ξεκαθαρο ρατσισμο για εμας τους αριστεροχειρες (ελαχιστα μοντελα απο τη γκαμα), ουτε best και απο οτι φαινεται ουτε τις ΑΙ advansed impact, θα πω οτι ειναι οοοτι καλυτερο εχω η SBE3 μου, ερωτας και ολα τα γουστα απο την αρχη. Και εχω και τις duca, 828, super 90 του μπαμπα. Οσο για το οτι βαραει πανω, ειναι η σχεδιαση τετοια οπως διαβασα απο τη Benelli, γιατι ειδε οτι οι πλοιοψηφια, βαζει τη μοιρα κατω απο το θηραμα και οχι στην ευθεια του
 
Με ξεκαθαρο ρατσισμο για εμας τους αριστεροχειρες (ελαχιστα μοντελα απο τη γκαμα), ουτε best και απο οτι φαινεται ουτε τις ΑΙ advansed impact, θα πω οτι ειναι οοοτι καλυτερο εχω η SBE3 μου, ερωτας και ολα τα γουστα απο την αρχη. Και εχω και τις duca, 828, super 90 του μπαμπα. Οσο για το οτι βαραει πανω, ειναι η σχεδιαση τετοια οπως διαβασα απο τη Benelli, γιατι ειδε οτι οι πλοιοψηφια, βαζει τη μοιρα κατω απο το θηραμα και οχι στην ευθεια του
Δηλαδή πήγε να διορθώσει ένα λαθος κάνοντας αυτή ένα μεγαλύτερο? Άμα ήταν ετσι θα έπρεπε να το κάνει σε όλα τα οπλα. Φτηνή δικαιολογια λέω εγω.
 
Τφεκας τα ποδαρια να βρεις κεφάλι.....
Πλειοψηφία???
οταν παιζονται εκατομμύρια και δις , να ειμαστε βεβαιοι οτι τα τα τμηματα marketing το εχουν ψαξει λεπτομερως.
Οταν το πουλι καθεται πανω ακριβως στο στοχαστρο (οπως θελει η benelli) , στην πραγματικοτητα για να το βλεπουμε εμεις αυτο στα 40μ , να βλεπουμε δηλ ολο το πουλι, ΣΗΜΑΔΕΥΟΥΜΕ ΗΔΗ ΑΠΟ ΚΑΤΩ . και μαλλον αφορα το 80-90 % απο μας , και ας μην το πιστευουμε.
 
οταν παιζονται εκατομμύρια και δις , να ειμαστε βεβαιοι οτι τα τα τμηματα marketing το εχουν ψαξει λεπτομερως.
Οταν το πουλι καθεται πανω ακριβως στο στοχαστρο (οπως θελει η benelli) , στην πραγματικοτητα για να το βλεπουμε εμεις αυτο στα 40μ , να βλεπουμε δηλ ολο το πουλι, ΣΗΜΑΔΕΥΟΥΜΕ ΗΔΗ ΑΠΟ ΚΑΤΩ . και μαλλον αφορα το 80-90 % απο μας , και ας μην το πιστευουμε.
Βλεπω αυτους που θελουνε 50/50 οπλα να τουφεκανε τα πουλια ρουαγιαλ και να ξυνουνε το κεφαλι τους μετα γτ δε πεφτουνε
 
Βλεπω αυτους που θελουνε 50/50 οπλα να τουφεκανε τα πουλια ρουαγιαλ και να ξυνουνε το κεφαλι τους μετα γτ δε πεφτουνε
οι μισες τουφεκιες μενουνε πισω, αν χασουμε κι αλλο 25-30% με το πανω κατω !!!! το χασαμε το κορμι πατριωτη :)
 
Αυτο που λετε με το οπλο να τουφεκαει με φλατ ριγα και τη μοιρα ακρυβως πανω στο πουλι θα θελα πολυ να μου το εξυγησουν αυτοι που το κανουνε γτ πολυ αμφιβαλω αν υπαρχει περίπτωση να τουφεκισουμε πουλι σε πτήση και να το παρουμε τωρα αμα μιλαμε για καθιστα εχει μια λογικη
 
Back
Top