Φυσίγγια για την Φάσσα

Παίδες.... καλό το συγκεκριμένο για την φάσσα ή μήπως είναι υπερβολή τα 40€ πουλα που έχει?
View attachment 84914
Υπερβολή είναι βέβαια

Αλλά οκ πολύ καλό ειδικά αν δεν ρίχνεις συνέχεια και απλά πας ένα τριήμερο αξίζει
 
Παίδες.... καλό το συγκεκριμένο για την φάσσα ή μήπως είναι υπερβολή τα 40€ πουλα που έχει?
View attachment 84914
Αν πας ταξιδι για να τις συναντισεις παρτο αν τις εχεις κοντά σου αστο παρε κατι νορμαλ και τα ρεστα προβατινα
 
Μην κολλάτε στην πυρίτιδα συνέχεια.Τα ΣΚΑΓΙΑ πάνε στο θήραμα.Αν είναι καλής ποιότητας θα έχουν λιγότερες παραμορφώσεις, καλύτερη συγκέντρωση-διάτρηση.Αν σας δώσω ένα φυσίγγι με σβησμένα τα διακριτικά γεμισμένο με 1,80 Σουλθαμιδοσκονη και 36γρ αμμοχάλικο τι θα πείτε αν πέφτουν τούβλα οι Φασσες?Ότι τραβάει η Σουλθαμιδοσκονη?
Εχω δυο φυσιγγια με τα ιδια σκαγια ιδιο βαρος ιδιο συγγεντρωτηρα ενα με τεκνα και ενα με psb2 μου βγαζουνε στο -10 και τα δυο 390 μδ πιονθα σκωτωσει καλυτερα
 
Παίδες.... καλό το συγκεκριμένο για την φάσσα ή μήπως είναι υπερβολή τα 40€ πουλα που έχει?
View attachment 84914
πιστεύω και υπερβολικά ακριβο ειναι και θα ξεγελάστεις ρίχνοντας μακρια ,καλύτερα ενα 32 34 γρ της σειράς να παραμείνεις φειδωλός στα μέτρα στο τελος θα δεις θα σου βγει σε καλό.
 
Εχω δυο φυσιγγια με τα ιδια σκαγια ιδιο βαρος ιδιο συγγεντρωτηρα ενα με τεκνα και ενα με psb2 μου βγαζουνε στο -10 και τα δυο 390 μδ πιονθα σκωτωσει καλυτερα
Έχω δύο γκόμενες ίδιες, ίδιο βάρος,ίδιο σώμα,η μια είναι από το Νευροκόπι και η άλλη από την Σάμο.Στους -10C πια λες θα κατεβάσει κιλότα ευκολότερα?
 
Έχω δύο γκόμενες ίδιες, ίδιο βάρος,ίδιο σώμα,η μια είναι από το Νευροκόπι και η άλλη από την Σάμο.Στους -10C πια λες θα κατεβάσει κιλότα ευκολότερα?
Δε το ειπα για σενα συμφωνω με αυτο που λες οσο για το στριγκακι δε πεζει ρολο απο που ειναι και που βρισκοντε αλλα για πιον θα το κατεβασουν αχαχαχ
 
Εχω δυο φυσιγγια με τα ιδια σκαγια ιδιο βαρος ιδιο συγγεντρωτηρα ενα με τεκνα και ενα με psb2 μου βγαζουνε στο -10 και τα δυο 390 μδ πιονθα σκωτωσει καλυτερα
αν πρόσθετες και το...ίδια συγκέντρωση , η απάντηση είναι : αυτό που έχεις ρίξει πιο πολλά και η προσκοπευση σου έχει συνηθίσει το χρόνο κανης
 
αν πρόσθετες και το...ίδια συγκέντρωση , η απάντηση είναι : αυτό που έχεις ρίξει πιο πολλά και η προσκοπευση σου έχει συνηθίσει το χρόνο κανης
Η προσκοπευση θα ειναι ιδια αφου εχει την ιδια ταχυτητα στην εξοδο της κανης !!!
 
Η προσκοπευση θα ειναι ιδια αφου εχει την ιδια ταχυτητα στην εξοδο της κανης !!!
Ο χρόνος κανης ξεκινάει με το χτύπημα της βελόνας στο καψυλιο και τελειώνει με την έξοδο από την κάνη.
Ενδιάμεσα έχει
χρόνο ανταπόκρισης καψυλιου
χρόνο - διάρκεια έκρηξης του
χρόνο ανάφλεξης πυρίτιδας
χρόνο -διάρκεια έκρηξης πυρίτιδας μέσα στον κάλυκα .
χρόνο - διάρκεια καύσης πυρίτιδας έως την έξοδο , σε όλο το μήκος της κανης.

Όλοι αυτοί οι χρόνοι αθροίζονται στο Χρόνο Κανης
Και θα είναι διαφορετικός στο παράδειγμα μας για τις δυο πυριτιδες (πάντα είναι , δεν υπάρχουν απόλυτα ίδιες )
Ποσό μάλλον όταν χρησιμοποιούμε δυο τυχαία φυσίγγια που διαφέρουν σε όλα ,καψυλιο, πυρίτιδα , βύσμα , ποιότητα σκαγιών , κλείσιμο κλπ
Γι αυτό λέμε βρες ένα φυσίγγι , μάθε το και μην το αλλάζεις εύκολα
 
Back
Top