Τιμές σκοπευτικών φυσιγγίων

Οσοι ασχολειστε με σκοπευικλα φυσιγγια, τι τιμες τα βρισκετε ?
Εγω παίρνω αυτα τα 5αρια των 28gr του Kyrgia που μεχρι προσφατα (1 μηνα πριν δλδ.) ειχαν απο 7.50 ως 7.90 τα 25
και τωρα που πηγα να ξαναπαρω, σκαρφαλωσαν στα 8.70.

club-sporting-c12.jpg

Υπαρχουν αλλα πιο οικονομικα ?
Απ'εξω δεν εχω ψαξει καθολου. Συμφερει ? Νομικά ειναι επίπονη διαδικασια ?
Ολες οι γνωμες δεκτές.
 
Οσοι ασχολειστε με σκοπευικλα φυσιγγια, τι τιμες τα βρισκετε ?
Εγω παίρνω αυτα τα 5αρια των 28gr του Kyrgia που μεχρι προσφατα (1 μηνα πριν δλδ.) ειχαν απο 7.50 ως 7.90 τα 25
και τωρα που πηγα να ξαναπαρω, σκαρφαλωσαν στα 8.70.

View attachment 87349

Υπαρχουν αλλα πιο οικονομικα ?
Απ'εξω δεν εχω ψαξει καθολου. Συμφερει ? Νομικά ειναι επίπονη διαδικασια ?
Ολες οι γνωμες δεκτές.
Πρακτική ρίχνεις για να λες πενταρια σωστά; Δεν υπάρχει καμία διαδικασία ( όπως πχ με τις σφαίρες των πιστολιών) πας και αγοράζεις όσα θες. Έχουν φτάσει οι τιμές στο Θεό γενικά δυστυχώς.
 
Πρακτική ρίχνεις για να λες πενταρια σωστά; Δεν υπάρχει καμία διαδικασία ( όπως πχ με τις σφαίρες των πιστολιών) πας και αγοράζεις όσα θες. Έχουν φτάσει οι τιμές στο Θεό γενικά δυστυχώς.
...εννοουσα αν συμφερει να παραγγειλεις απο το εξωτερικο.
Παραγγελνω δλδ κανονικα απο Ευρωπη cal12 κι ερχονται με courier Ελλαδα no questions asked ? Τόσο προχώ ?
 
...εννοουσα αν συμφερει να παραγγειλεις απο το εξωτερικο.
Παραγγελνω δλδ κανονικα απο Ευρωπη cal12 κι ερχονται με courier Ελλαδα no questions asked ? Τόσο προχώ ?
Δεν νομίζω να επιτρέπεται να εισάγεις πυρομαχικά χωρίς άδεια εκτός της χώρας .
 
...εννοουσα αν συμφερει να παραγγειλεις απο το εξωτερικο.
Παραγγελνω δλδ κανονικα απο Ευρωπη cal12 κι ερχονται με courier Ελλαδα no questions asked ? Τόσο προχώ ?
Πυρομαχικά από το εξωτερικό θέλουν άδεια εισαγωγής αφού και τα όπλα από ΕΕ θέλουν, αντίστοιχα και τα πυρομαχικά, μπορεί να χρειαστεί και άδεια εξαγωγής απο τη χώρα προέλευσης. Επίσης θα σου επιβάλλουν και το 24% φπα και τα μεταφορικά δεν αξίζει καθόλου εκτός και εισαι έμπορος.
https://mitos.gov.gr/index.php/ΔΔ:Ά...ημάτων_και_καψυλλίων_φυσιγγίων_όπλων_για_θήρα
 
Και κάτι άλλο τι έχει αλλάξει φορολογικά από πέρσι και ανέβενουν η τιμεσ στα φυσηγγια ασ μου πει καποιοσ
Προφανως η ζητηση.
Αυξηθηκε ? Αρα τα θελετε πολυ.
Ε πληρωστε.
Ελληνικη επιχειρηματικη λογική.
 
Και κάτι άλλο τι έχει αλλάξει φορολογικά από πέρσι και ανέβενουν η τιμεσ στα φυσηγγια ασ μου πει καποιοσ
Ο κωλος μας Λιακο
Τον εχουν κανει στοα και βαζουν σε ολα πανω για να μας γεμισουν ´´ικανόποιησή´´
 
7.8 και Χαλκίδα τα gt.
Όσοι πάνε σκοπευτήριο ασ ψάξουν για οικονομικά 24 γρ ..στο κυνήγι τα 28 γρ είναι πλέον ασύμφορα πάει η μόδα τους..ασ ελπίσουμε τα 32 να μην πάρουν και αυτά πανο γιατί μασ βλέπω να κυνηγάμε με σφεντόνα σε λίγο......εγώ προσωπικά θα πάρω από οποίον δεν ανεβαση τιμεσ
 
Η λύση είναι ένα 32 αρι παραγγελία κάνα 50.000 φυσίγγια τουλάχιστον για να επιτευχθεί κάποια καλύτερη τιμή και αν γίνει σε εισαγωγέα με ξένα πιθανόν να βγουν οικονομικότερα από έναν κατασκευαστή δικό μας .Θα σκεφτώ πολύ σοβαρά φέτος πως θα κινηθω στο θέμα φυσιγγίου αλλά κάτω των 32 γρ δεν ασχολούμαι
 
Back
Top