Σημαδεύοντας την επικαιρότητα

Έσπασε ο κινητήρας ενός Toyota GR Corolla με μόλις 800 χλμ από λάθος αλλαγή ταχύτητας https://www.autoblog.gr/2024/05/12/...me-molis-800-xlm-apo-lathos-allagi-taxytitas/
Ρε τι γίνετε να χαίρονται το μπουρδέλο τους
Λογικο ειναι να σπασει ή ο κινητηρας ή το σασμαν, και καθονται και γραφουν οι ''ειδικοι'' στο σά'ι'τ τί πρεπει να αντικατασταθει, απλα καινουργιος κινητηρας.
Ξερω τρεις περιπτωσεις παρομοιες, σε ενα ρενω παλιο εσπασε το σασμαν πανω σε κοντρα χαβαλε και τον πειραζαν λεγοντας του τον ξεσκισες φαντασου να εβαζες και τη ραλλη( R), ενα bmw 320 εσπασε σασμαν και ενα alfa romeo εσπασε ο κινητηρας.
 
Αφου προκειται για ενα τραγουδι με ινδοπακιστανικογυφτοτουρκικο τυπο , δεν επρεπε και οι χορευτες να ειναι αναλογου ποιοτητας?
Η τραγουδιστρια πολυ καλη , μου θυμισε νιαουρισμα γατας.
Απολυτα αντιπροσωπευτικο ασμα της υπαρχουσας καταστασης της χωρας μας...
 
Λογικο ειναι να σπασει ή ο κινητηρας ή το σασμαν, και καθονται και γραφουν οι ''ειδικοι'' στο σά'ι'τ τί πρεπει να αντικατασταθει, απλα καινουργιος κινητηρας.
Ξερω τρεις περιπτωσεις παρομοιες, σε ενα ρενω παλιο εσπασε το σασμαν πανω σε κοντρα χαβαλε και τον πειραζαν λεγοντας του τον ξεσκισες φαντασου να εβαζες και τη ραλλη( R), ενα bmw 320 εσπασε σασμαν και ενα alfa romeo εσπασε ο κινητηρας.
Το λογικό που το βλέπεις να κατεβάζεις από 5 σε 3 και να μην έχει κόφτη να λει ο κινητήρας έχει ανοχή Μέρι 5000 και να του επιτρέπεις να φτάσει 6500 π.χ μεγαλύτερη κατασκευαστική μαλακιά δεν έχω συναντήσει έλα να σου δώσω το Χόντα μου και κατεβασε 2 με 120 αν σπάσει σφύρα μου .Τα μπουρδελα σπάνε έτσι το κινητήρα δε λεω για σασμάν που θα μπορούσαν να μην επιτρέπουν και την αλλαγή αν ήθελαν .Αδικαιολόγητο για μένα το συμβάν
 
Αυτο που λεει ο Καλεντεριδης οτι ναι οι Τουρκοι εχουν σταματησει τις παραβιασεις στο Αιγαιο αλλα και εμεις εχουμε σταματησει το δικαιωμα μας να πεταμε με τα πολεμικα αεροσκαφη πανω απο τα νησια μας, ισχυει??
Γιατι αν ισχυει, δεν παμε καθολου καλα!
 
Το λογικό που το βλέπεις να κατεβάζεις από 5 σε 3 και να μην έχει κόφτη να λει ο κινητήρας έχει ανοχή Μέρι 5000 και να του επιτρέπεις να φτάσει 6500 π.χ μεγαλύτερη κατασκευαστική μαλακιά δεν έχω συναντήσει έλα να σου δώσω το Χόντα μου και κατεβασε 2 με 120 αν σπάσει σφύρα μου .Τα μπουρδελα σπάνε έτσι το κινητήρα δε λεω για σασμάν που θα μπορούσαν να μην επιτρέπουν και την αλλαγή αν ήθελαν .Αδικαιολόγητο για μένα το συμβάν
Ο κοφτης δεν μπορει να ελεγξει τις στροφες που παιρνει ο κινητηρας μηχανικα απο εξωτερικη δυναμη, σε καμια περιπτωση, ο κοφτης μπαινει στο γκαζι και δεν επιτρεπει να περασουμε το οριο στροφων πατωντας το γκαζι.Κανενα αυτοκινητο με μηχανικο σασμαν δεν εχει προστασια απο κατεβασμα.
 
Ο κοφτης δεν μπορει να ελεγξει τις στροφες που παιρνει ο κινητηρας μηχανικα απο εξωτερικη δυναμη, σε καμια περιπτωση, ο κοφτης μπαινει στο γκαζι και δεν επιτρεπει να περασουμε το οριο στροφων πατωντας το γκαζι.Κανενα αυτοκινητο με μηχανικο σασμαν δεν εχει προστασια απο κατεβασμα.
Γνωρίζω αρκετά καλά κάποια τάγματα μηχανικά και επιμένω ένα κατέβασμα να σπάσει το μοτέρ είναι λάθος ότι και να συζητάμε και δε μιλώ για το σασμάν μιλώ για το μοτέρ καθαρά αν ήταν έτσι θα είχα αλλάξει στο Χόντα vtec από τα πρώτα που τα κυνηγούσα τρέλα στο δρόμο καμία 15 άρια μηχανές .
 
Γνωρίζω αρκετά καλά κάποια τάγματα μηχανικά και επιμένω ένα κατέβασμα να σπάσει το μοτέρ είναι λάθος ότι και να συζητάμε και δε μιλώ για το σασμάν μιλώ για το μοτέρ καθαρά αν ήταν έτσι θα είχα αλλάξει στο Χόντα vtec από τα πρώτα που τα κυνηγούσα τρέλα στο δρόμο καμία 15 άρια μηχανές .
Καλα, αν θες στο ''σπαω'' εγω για πλακα.......Τις στροφες δες οταν κανεις κατεβασμα, γεμισε μια τριτη μεχρι κοφτη και κανε κατεβασμα δευτερα και δες που φτανουν οι στροφες, και με σβηστο μοτερ σε μεγαλη κατηφορα αν χρησιμοποιεις το μοτερ για φρενο ανεβαζει στροφες, δεν υπαρχει μηχανικη προστασια σε καμια περιπτωση εκτος και πατιναρει ο συμπλεκτης.
 
Αυτο που λεει ο Καλεντεριδης οτι ναι οι Τουρκοι εχουν σταματησει τις παραβιασεις στο Αιγαιο αλλα και εμεις εχουμε σταματησει το δικαιωμα μας να πεταμε με τα πολεμικα αεροσκαφη πανω απο τα νησια μας, ισχυει??
Γιατι αν ισχυει, δεν παμε καθολου καλα!
Ομαλό το κλίμα γιατί κάνουμε τη πάπια έχει γίνει συνήθειο πλέον τον καλντεριδη περιμένεις να το πει δε βλέπει κανείς ότι ερχετε απρόσκλητος οποίος αρχηγός χώρας θέλει κάνει ότι θέλει όπως ο Ράμα το είχε κάνει και ο Ερντογάν δε τηρεί κάνενα πρωτοκωλο και εμείς στήνουμε κώλο και κάνουμε τους δημοκράτες .Μυαλό θέλει , αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει στους πολίτες για να καταλάβουν τι έχει συμβεί στη χώρα τους .Δυστυχώς δυστυχώς το μόνο που απασχολεί είναι η καθημερινή επιτρεπόμενη από το κράτος βία μεταξύ των ανθρώπων το νέο τρίτο φύλλο που νομιμοποιείται πλέον του επιπέδου (τον παίρνω και τον δίνω κατά περίσταση και διαλέγω τι θέλω ,παντρεύομαι όποιον θέλω έχω δικαιώματα να λέγομαι μαμά ενώ έχω αρχιδια μπαμπάς ενώ έχω αιδοίο,) και το τρίτο το καλύτερο ανακαλύψαμε ότι είμαστε κατώτεροι από τα ζώα και το νομοθετησαμε κιόλας ( αν ρίξω τίποτε μπουνιές σε έναν στο δρόμο πιθανόν να μη γίνει και τίποτε αν κλώτσησε ένα γατί μπορεί να πάω και μέσα) και δε μιλώ για τις προβληματικές καταστάσεις .Όπως αλίμονο σε άλλους στο δρόμο μη χτυπήσετε με το αμάξι ζώο και φύγετε θα σας ψάχνει μέχρι ο δορυφόρος της νασα αν χτυπήσετε κάνα μηχανάκι μπορεί και κανένας να μην σας ψάξει αν δε σκοτωθεί ο οδηγός.Αυτη είναι η Ελλάδα του Σωκράτη και του Αριστοτέλη με την ψήφο των Ελλήνων κιόλας .Καλοφαγωτη σε όλους μας.
 
Λυπάμαι τη κατάντια των κατοίκων τούτης της χώρας και νιώθω πολύ άβολα και άσχημα με το τι πρεσβεύω και το που κατευθύνω τα παιδιά μου με το τι συμβαίνει φοβούμενος στο τέλος ότι μέσα τους μπορεί να λένε ο πατέρας μας έχει μεινει100 χρόνια πίσω στο μυαλό και παραληρεί νομίζει ότι είμαστε στο 1821 να ακόμη ,Δυστυχώς πλησιάζει γρήγορα η εποχή που η λογική θα εκλαμβάνεται ως αντίδραση στην νέα κανονικότητα και θα σε κοιτούν όλοι λες και ήρθες από το διάστημα η ότι είσαι ο βαρεμενος η γραφικός της υπόθεσης .Επειδή σου αρέσει η πατρίδα σου ,τα ήθη και έθιμα της η φυσική κανονικότητα με την οποία μεγάλωσες ,θα σε κοιτούν σαν τρελό όταν θα λες ρε μάγκες σιχαίνομαι να ανοίγω ένα κουτί που το πληρώνω κιόλας με πληρωμένους Καραγκιόζηδες και σαν το Διογένη να ψάχνω να βρω έναν Ανθρωπο λογικό κανονικό να μπορώ να συζητήσω να προβληματιστώ να αφυπνιστω και να έχει την ικανότητα της ορθής σκέψης .Διότι η πατρίδα η θρησκεία η οικογένεια τα έθιμα τα χούγια οι παραδόσεις είναι μοναδικές και αξιοσέβαστες του κάθε λαού όταν δεν επηρεάζουν τους υπόλοιπους πάντα και το κοινώς δικαίως αίσθημα.Εδω γίναμε ένας μπασταρδολαος δεν ξέρει κανείς τον δίπλα δε σέβεται κάνεις κανέναν και τίποτα με αποτέλεσμα να μη σε σέβεστε και κανείς από τους πουσταραδες τους απολίτιστους γύρω γύρω ,Ενώ συνάμα έχεις ψηφίσει πολιτικούς που μέσα στη μούρη σου, σου λένε ότι όλα είναι καλά και είμαστε μια δημοκρατική χώρα ενώ κανείς δε σέβεστε αυτό το δικαίωμα της ,μάλλον όπως έλεγε και ο Χάρυ Κλυνν η δημοκρατία είναι μόνο για εμάς Ελληνική δημοκρατία εμείς θα παραμείνουμε πιστοί και ας μας γράφουν στα ουμπαλά τους τους όλοι ,νόμιμοι παράνομοι και χθεσινά δημιουργήματα με δακτυλικό αποτύπωμα επάνω από τις κωλόφαρες και φατρίες μην αναφέρω ποιών λαών και παρεξηγηθεί η τοποθέτηση μου.
 
Τι λεει η γυφτοσκοπιανη προεδρινα?
Δεν της αρεσει το βορεια Μακεδονια και θελει σκετο Μακεδονια?
Στο τελος, να δειτε οτι θα μας ζητησουν να μη λεμε Μακεδονια την ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ Μακεδονια.
Καταλαβαίνεις για να έρθει αυτό το τομάρι προεκλογικά τη αποθήκη ψήφων έχεις μέσα στο κόρφο σου.
 
Εχ
Λυπάμαι τη κατάντια των κατοίκων τούτης της χώρας και νιώθω πολύ άβολα και άσχημα με το τι πρεσβεύω και το που κατευθύνω τα παιδιά μου με το τι συμβαίνει φοβούμενος στο τέλος ότι μέσα τους μπορεί να λένε ο πατέρας μας έχει μεινει100 χρόνια πίσω στο μυαλό και παραληρεί νομίζει ότι είμαστε στο 1821 να ακόμη ,Δυστυχώς πλησιάζει γρήγορα η εποχή που η λογική θα εκλαμβάνεται ως αντίδραση στην νέα κανονικότητα και θα σε κοιτούν όλοι λες και ήρθες από το διάστημα η ότι είσαι ο βαρεμενος η γραφικός της υπόθεσης .Επειδή σου αρέσει η πατρίδα σου ,τα ήθη και έθιμα της η φυσική κανονικότητα με την οποία μεγάλωσες ,θα σε κοιτούν σαν τρελό όταν θα λες ρε μάγκες σιχαίνομαι να ανοίγω ένα κουτί που το πληρώνω κιόλας με πληρωμένους Καραγκιόζηδες και σαν το Διογένη να ψάχνω να βρω έναν Ανθρωπο λογικό κανονικό να μπορώ να συζητήσω να προβληματιστώ να αφυπνιστω και να έχει την ικανότητα της ορθής σκέψης .Διότι η πατρίδα η θρησκεία η οικογένεια τα έθιμα τα χούγια οι παραδόσεις είναι μοναδικές και αξιοσέβαστες του κάθε λαού όταν δεν επηρεάζουν τους υπόλοιπους πάντα και το κοινώς δικαίως αίσθημα.Εδω γίναμε ένας μπασταρδολαος δεν ξέρει κανείς τον δίπλα δε σέβεται κάνεις κανέναν και τίποτα με αποτέλεσμα να μη σε σέβεστε και κανείς από τους πουσταραδες τους απολίτιστους γύρω γύρω ,Ενώ συνάμα έχεις ψηφίσει πολιτικούς που μέσα στη μούρη σου, σου λένε ότι όλα είναι καλά και είμαστε μια δημοκρατική χώρα ενώ κανείς δε σέβεστε αυτό το δικαίωμα της ,μάλλον όπως έλεγε και ο Χάρυ Κλυνν η δημοκρατία είναι μόνο για εμάς Ελληνική δημοκρατία εμείς θα παραμείνουμε πιστοί και ας μας γράφουν στα ουμπαλά τους τους όλοι ,νόμιμοι παράνομοι και χθεσινά δημιουργήματα με δακτυλικό αποτύπωμα επάνω από τις κωλόφαρες και φατρίες μην αναφέρω ποιών λαών και παρεξηγηθεί η τοποθέτηση μου.
Εχεις δει εστω και μετα που τελειωσε αυτο το εκτρωμα που λεγετε γιουρβιζιον;
Χτες το εβαλε πισω η γυναικα με τα παιδια
Αφου υπερσεκλιστηκαν οι σατανιστες και η πουσταρια της ισπανιας τα παιδια ειπαν οτι το καλυτερο τραγουδι ηταν της κροατιας
Αν εβλεπε κανεις το βιντεοκλιπ θα καταλαβαινε γιατι
Γιατι κερδισε το ουδετερο προσωπο που ηρθε πρωτο;
Ακριβως γιατι προωθει αυτο
Δεν υπερχρι αρσενικο ουτε θυληκο αλλα μονο ουδετερο
Ενω δεν περακολουθουσα οταν με φωναξε η γυναικα και κου εξηγησε επειδη ρωτουσαν τα παιδια ειδικα ο μεγαλος που ειναι στην εφηβεια γιατι κερδισαν αυτοι εκατσα και τογς εξηγησα τι παιζει
Τα μυνηματα που θελουν να περασουν
Οτι αυτος που το ελεγε θελει να τον αποκαλουν ´τό´ και οχι αντρα η γυναικα
Και οτι ολα αυτα ειναι του σατανα πραματα!
Και οτι δεν διαγωνιζεται η μουσικη αλλα καθαρα το τι θελουν να περασουν στο μυαλο των νεων

Οσο και αν δεν μας αρεσει η χωρα μας εχει πιασει πατο
Δεν εχουμε ποιοτητα μυαλου πλεον
Ειμαστε καταδικασμενοι
Γιαυτο μιλαμε στα παιδια μας
Μπας και δεν τα αφησουμε να στραβωθουν
Αυτα θα ειναι στην πιο δυσκολη κατασταση απο ποτε στην ανθρωποτητα
Περαν της επιβιωσης γα πρεπει να παλεψουν σε ενα κοσμο που θα πρεπει να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας
Οτι το φυσικο δεν ειναι αφυσικο και το σωστο δεν ειναι ανωμαλο
Και θα βαλλονται απο παντου!

Η μεγαλυτερη δυναμη σημερα σαν οπλο ειναι το ιντερνετ
Οποιος το κοψει θα διοικει τον κοσμο
Σκεψου το λιγο
Ομοιως και οποιος το ελεγχει
Μεσα απο αυτο κουκανταρουν μιαλα και ανθρωπους
Ειναι σαν να εχουν ενα τσιπακι στο μυαλο
Με το ιντερνετ περνουν τα παντα ως φυσικα και αλλαζουν τον ανθρωπο!
 
Εχ

Εχεις δει εστω και μετα που τελειωσε αυτο το εκτρωμα που λεγετε γιουρβιζιον;
Χτες το εβαλε πισω η γυναικα με τα παιδια
Αφου υπερσεκλιστηκαν οι σατανιστες και η πουσταρια της ισπανιας τα παιδια ειπαν οτι το καλυτερο τραγουδι ηταν της κροατιας
Αν εβλεπε κανεις το βιντεοκλιπ θα καταλαβαινε γιατι
Γιατι κερδισε το ουδετερο προσωπο που ηρθε πρωτο;
Ακριβως γιατι προωθει αυτο
Δεν υπερχρι αρσενικο ουτε θυληκο αλλα μονο ουδετερο
Ενω δεν περακολουθουσα οταν με φωναξε η γυναικα και κου εξηγησε επειδη ρωτουσαν τα παιδια ειδικα ο μεγαλος που ειναι στην εφηβεια γιατι κερδισαν αυτοι εκατσα και τογς εξηγησα τι παιζει
Τα μυνηματα που θελουν να περασουν
Οτι αυτος που το ελεγε θελει να τον αποκαλουν ´τό´ και οχι αντρα η γυναικα
Και οτι ολα αυτα ειναι του σατανα πραματα!
Και οτι δεν διαγωνιζεται η μουσικη αλλα καθαρα το τι θελουν να περασουν στο μυαλο των νεων

Οσο και αν δεν μας αρεσει η χωρα μας εχει πιασει πατο
Δεν εχουμε ποιοτητα μυαλου πλεον
Ειμαστε καταδικασμενοι
Γιαυτο μιλαμε στα παιδια μας
Μπας και δεν τα αφησουμε να στραβωθουν
Αυτα θα ειναι στην πιο δυσκολη κατασταση απο ποτε στην ανθρωποτητα
Περαν της επιβιωσης γα πρεπει να παλεψουν σε ενα κοσμο που θα πρεπει να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας
Οτι το φυσικο δεν ειναι αφυσικο και το σωστο δεν ειναι ανωμαλο
Και θα βαλλονται απο παντου!

Η μεγαλυτερη δυναμη σημερα σαν οπλο ειναι το ιντερνετ
Οποιος το κοψει θα διοικει τον κοσμο
Σκεψου το λιγο
Ομοιως και οποιος το ελεγχει
Μεσα απο αυτο κουκανταρουν μιαλα και ανθρωπους
Ειναι σαν να εχουν ενα τσιπακι στο μυαλο
Με το ιντερνετ περνουν τα παντα ως φυσικα και αλλαζουν τον ανθρωπο!
Το έχω γράψει αυτό που αναφέρεις για το ίντερνετ θα είναι το επόμενο όπλο διαχειρισης ανθρώπινου δυναμικού .Όσο για τη Γιουροβίζιον δεν υφίσταται για μένα είναι σαν να μην υπάρχει εάν θέλω να δω καραγκιόζη βάζω Σπαθάρη ή καπετάνιοι και βλέπω μια χαρά αυτό που με στεναχωρεί είναι ότι Ληρ νέο ο κρατικός Κουρμπανάς για τέτοια καραγκιοΖιλικια που τα θεωρούν και πολιτισμικά γεγονότα (μαζεύτηκαν οι γάιδαροι να μας δείξουν το δρομαρι).Θα την έβλεπα ευχάριστα εάν λεγόταν διαγωνισμός εξέλιξης ανθρώπινης κατάντιας.Για να δείχνω στα παιδιά τι δεν πρέπει να ακολουθούν
 
Last edited:
Back
Top